5 sfaturi pentru a atrage mai mulți clienți la magazinul online Partea 2

5 Sfaturi pentru a atrage mai mulți clienți la magazinul online Partea 2

Indiferent dacă aveți propriul magazin online sau sunt doar incepand aventura in lumea de e-commerce - succesul va veni, dacă nu aveți grijă în prealabil cu privire la fluxul de clienți. De fapt, acest proces poate fi foarte complicată și consumatoare de timp, asa ca am pregatit pentru tine 5 sfaturi pentru a vă ajuta să obțineți suma maximă de trafic fără a cheltui o gramada de bani. Deci, să începem să studiem a doua parte a articolului meu fascinant.







5 sfaturi pentru a atrage mai mulți clienți la Magazinul online: Partea 2

# 2 Petreceți promoții și concursuri

Cuvântul "gratuit" poate face minuni pentru atragerea de noi clienți și creșterea vânzărilor. Acest lucru se datorează faptului că cumpărătorul are un sentiment pozitiv și un sentiment de beneficii atunci când efectuează o achiziție. În plus, am observat un fapt surprinzător, când, în majoritatea cazurilor, clientul cumpără un obiect inutil pentru el numai pentru că este vândut la o reducere bună. În conformitate cu această schemă, magazinele FixPrice funcționează la prețuri fixe.

Sfat: livrarea gratuită acționează ca o reducere mare, astfel încât să o aplicați pentru anumite produse.

# 3 Includeți produsul dvs. în programul de afiliere

Indicație: Dacă aveți un produs fizic în stoc, utilizarea rețelelor de partener comercial - m1-shop, AD1, dacă dețineți un magazin online, bun venit apoi la AdmitAd, dar dacă vă oferi servicii financiare, atunci așteaptă în sityads.







# 4 Utilizați site-uri de agregare

5 Sfaturi pentru a atrage mai mulți clienți la magazinul online Partea 2

Acesta este unul dintre grupurile, așa-numitele agregatori de mărfuri - este o platformă online pe care mărfurile sunt colectate de la diverse magazine online, iar utilizatorii au posibilitatea de a compara prețurile și condiții. Cel mai frapant exemplu al unui astfel de site este Yandex.Market, unde sunt colectate mii de oferte.

Sfat: Dacă elementul este proiectat pentru un public îngust, trebuie să se concentreze pe un anumit agregator de nișă, și dacă vindeți electrocasnice, abordarea Yandex.Market.

# 5 Înregistrați-vă pe cupoanele site-ului

O bună opțiune de a declara despre magazinul dvs. online este să vă înregistrați pe site-uri cu coduri de cupon. Această opțiune este ideală pentru două scheme: în primul rând, în cazul în care produsul are marje ridicate și chiar cu un discount mare, vei fi un plus bun (ceasuri din China, poșete, bijuterii), și în al doilea rând, dacă sunteți producătorul bunurilor sau de prestare a serviciilor (excursii, excursii, sushi, rulouri, pizza etc.)

Într-unul dintre articole am vorbit despre cum să economisiți în vacanță cu ajutorul cupoanelor.

Sfat: pentru a lucra cu cupoane, este posibil să aveți nevoie de înregistrare legală, de exemplu înregistrarea ca IP, deci ar trebui să aveți grijă de aceasta în avans.

Aceasta nu este o modalitate de a atrage clienții la magazinul online, dar este cu siguranță mai bună decât să stați în jur și să vă gândiți la motivul pentru care vânzările nu se întâmplă. Și asta nu este totul, dacă ați citit articolul meu până la sfârșit, probabil că sunteți interesat de el și vreau să vă împărtășesc un bonus suplimentar.

Caz pentru atragerea clienților la magazinul online

5 Sfaturi pentru a atrage mai mulți clienți la magazinul online Partea 2

Cu sinceritate, Dmitry "Literacy Financial"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: