5 moduri de a pierde in greutate pana in vara

5 moduri de a pierde in greutate pana in vara
Dintre mii de metode de pierdere în greutate care există astăzi, am ales cei 5 cei mai credincioși și mai populari
Dacă întreaga problemă a armoniei există ca o perspectivă îndepărtată a unei vieți drepte, atunci până în vară ea este expusă limitei. Împreună cu noi ... Din mii de metode de pierdere în greutate care există astăzi, am ales cele 5 cele mai credincioși și mai populari.







1. Prima cale este să te îndrăgostești. Și fără succes

El nu vă vede nici pe departe la gură, nici nu-l întâmpină cu o măreție delicată, sprijinindu-l pe celălalt (chiar și îmbrățișând talia lui!). Persoanele sensibile, pe baza experiențelor nervoase, pierd până la câțiva centimetri la talie - indiferent de vârstă și de greutatea inițială. În general, un bun bonus pentru lipsa fericirii personale - ca să nu mai vorbim de faptul că aceasta este o bază foarte reală pentru consolă cu un alt "obiect".

2. A doua cale este să te îndrăgostești. Și cu mare succes

Nu iesi din pat timp de 20 de ore pe zi (restul timpului este luat pentru un vis si nimic nu ramane cu adevarat pentru mancare) si in doua sau trei saptamani veti obtine usurinta eterica si transparenta incredibila a aspectului. Tineretul, sănătatea și temperamentul adecvat sunt condiții indispensabile.

Cu toate acestea, chiar și în cazul în care viața sexuală nu este atât de violentă, îndrăgostirea provoacă inevitabil o creștere a vitalității - și, prin urmare, o scădere a greutății!

3. Metoda trei, tradițională

Da, nu este atât de distractiv: motivația psihologică + dieta + mișcarea. Dar pierderea in greutate este garantata, iar cateva recomandari profesionale te vor proteja de aventurile care sunt periculoase pentru sanatate.

Tuneți-vă în succesul de o sută la sută. Imaginați-vă rezultatul final: fără burtă, talie pronunțată, spate fără "role" - toate acestea vor fi! Și în fiecare zi, 15 minute, cu realitatea maximă imaginați acest spectacol plin de bucurie.

Se verifică faptul că este bine să pierdeți în greutate în compania unor oameni asemănători. Cu ei puteți împărtăși cu atenție toate problemele sau pur și simplu discutați pentru un castron de salată de legume sau o ceașcă de ceai verde.

Ieșiți de pe televizor! În același timp, nu vă veți simți confortabil de mestecat în emisiunea de discuții preferată. Donați-vă de câteva serii pentru a vă exercita. Alegeți ceva plăcut și convenabil pentru dvs.: aerobic, alergare, yoga, înot, dans, mers pe jos într-un ritm vesel ... Și faceți totul cu plăcere, în orice caz, să vă convingeți de asta.

Aici alegerea este inepuizabilă! Continuați din realitate: nu tremurați peste fiecare calorie sau "punct de penalizare". Dar mâncați numai când vă simțiți foarte foame. Calitatea produselor alimentare ar trebui să fie ridicat (fara fast-food, băuturi dulci și așa mai departe.), cantitatea - moderată (o bucată de pește sau carne - un pachet de cărți, cantitatea de portii de legume - paste de sticlă - o jumatate de cana). Dulce, făină și alcool cât mai puțin posibil. Bea multa apa curata - 6-8 pahare pe zi.

Crezi că e plictisitor? Apoi adaugati exotica!

4. Metoda a patra, estică

Acesta este numit un maestru-uscător de păr și este recomandat ca cel mai vechi mod chinezesc de a pierde in greutate. Doar două exerciții simple care sunt efectuate pe un scaun - deși personal mi se pare că într-un fel nu este în chineză.

Așezați-vă pe un scaun, aduceți picioarele împreună, îndreptați-vă spatele și relaxați-vă. Încet, inhalați fără efort aerul astfel încât pieptul să fie umplut și stomacul în timp ce se retrage. Pentru câteva secunde - ținând respirația, apoi aceeași expirație relaxată, iar stomacul ar trebui să iasă, ca și cum ar fi umplut aerul din piept. Deci, de 60 de ori. Cel mai bun dintre toate - în loc de prânz sau de cină. Dacă totuși nu ați putea înșela foamea, fiți atenți la fructe și legume. După 4-5 zile de la un astfel de regim, spun martorii oculari, va merge cu kilograme pe zi, iar metabolismul și sănătatea generală se vor îmbunătăți. Principalul lucru - nu vă duceți departe și nu vă antrenați când atingeți greutatea necesară.







Ei spun că, după un ciclu plin de "valuri", nu mai există nici o dorință - și nu mâncați!

Din nou, așezat pe un scaun și relaxat, înclinat înainte, vă odihniți coatele pe genunchi și puneți-vă mâinile unul pe altul cu partea din spate sus. Cap înclinat, atingând ușor fruntea palmei superioare. Fac respirații lente, profunde, menținând în același timp complet de pace în suflet, țineți respirația, și apoi - o altă respirație, scurt și vioi (ceva de genul un suspin am făcut-o), și apoi ușor și lin expirati pe deplin. Acest lucru se face, de asemenea, de 60 de ori - puteți înainte de "val", puteți după. "Broasca" imbunatateste metabolismul si creste tonul, dar cel mai important - da stabilitate psihologica. Și dacă vă străduiți pentru excelență, trebuie să fiți de acord, este necesar.

5. Cea de-a cincea metodă, precum și a șasea, a șaptea și a nesfârșită ...

Acestea sunt cele mai recente știri din domeniul dietelor. Aici, de exemplu:

În mod nobil se numește "dieta războinicului". Există tot ce vrei, dar numai ... o dată pe zi. Trei ore, de la 16 la 19, vi se dă dreptul la un obzhiralovki complet, și apoi, până a doua zi, numai sucuri și apă. Nutriționiștii americani cred că oamenii vechi sunt exact așa cum au hrănit și nimic - civilizația a fost construită și obezitatea nu a suferit. În orice caz, corpul, șocat de un astfel de regim, spune, aruncă kilograme în plus.

Postul zilnic este, de asemenea, considerat o metodă progresivă. Mâncăm o zi, fără să ne negem nimic, într-o zi - abstinență completă. Pierderea in greutate ajuta. Cu toate acestea, în zilele foametei este mai bine să nu vă întâlniți cu oamenii vii - aveți șansa de a strica relațiile cu toți.

Nu, din anumite motive, cele mai recente noutăți la modă "pierdere în greutate" par a fi cele mai discutabile. Nu este mai bine să ne întoarcem la experiența stelelor noastre - acestea sunt cu siguranță folosite numai în moduri dovedite și eficiente!

Anna Azarova, actrita, model:

Mă păstrez în formă pe tot parcursul anului. În fiecare zi pentru o oră lucrez la simulatoare, pentru care în apartamentul meu există o cameră separată. Dietele nu aderă, dar în fiecare săptămână am aranjat o zi de descărcare - doar mere și iaurt, nimic altceva. După cum puteți vedea, rezultatul este evident. A fost o vreme când încă mănânc alge verzi uscate - spun că pierd în greutate. Dar am ajuns la concluzia că fără exerciții fizice rezultatul nu va mai fi!

Anna GORSHKOVA, actrita, model:

Juliana KARULOVA, finistă a proiectului "Star Factory-5", solist al grupului "Netsuke":

Întotdeauna se pregătesc pentru sezonul plajă în avans: sală de gimnastică, piscină, încerc să mănânc mai puțin dulce. În fiecare zi mă scot mereu de o presă - petrec o jumătate de oră pe zi. În general, mi se pare că cel mai bun mod de a pierde în greutate este să te îndrăgostești. În primul rând, veți simți astfel de emoții pe care pur și simplu nu doriți să le faceți. Ei bine, în al doilea rând, întotdeauna încercați să vă mențineți în formă pentru dragul unui iubit.

Svetlana Khodchenkova, actriță:

Până în vară, întotdeauna încep pregătirea în avans. Cu toate acestea, niciodată nu stau pe diete, pur și simplu nu le pot suporta. Dar mă duc la piscină, fac înot și aqua aerobic. Acest lucru oferă într-adevăr un rezultat minunat, așa că vă sfătuiesc să luați acest lucru în considerare pentru oricine are probleme cu cifra. Și toate dietele sunt limitări. Merită să fie atât de chinuit - trăim tot o dată!

Vika MOROZOVA, cântăreață:

Până în vara pregăti foarte serios. Încep să mănânc din greu (bărbații chiar le plac femeile cu forme) și se angajează în educația fizică (bărbații le plac atunci când aceste forme sunt elastice). Și, bineînțeles, nu uitați că costumele de baie ar trebui alese corect. Și în mod necesar - un pareo romantic și o pălărie în care orice femeie, mergând de-a lungul plajei, va arăta ca o adevărată regină!

Svetlana CHUIKINA, actrita:

Sincer, sezonul pe plajă nu este neapărat vară, durează tot timpul anului - acesta este costul profesiei. Așa că trebuie să fiu în uniformă tot timpul. Nu mă duc la sala de sport și nu fac sport, pentru că deja am un stil de viață activ. Singurul lucru pe care îl fac pentru a menține o cifră este că mă mănânc bine. De exemplu, nu voi mânca niciodată fast-food și în fiecare dimineață trebuie să încep cu fulgi de ovăz.

Olga Pogodina, actrita:

Nu pot spune că în timpul iernii am o greutate excesivă, așa că nu mă pregătesc în mod special pentru sezonul de plajă. Nu intru pentru sport, nu stau pe diete. Singura regulă la care aderă - acordă atenție compatibilității produselor: niciodată, de exemplu, nu voi mânca carne cu cartofi sau pâine. Carnea poate fi combinată numai cu legume! Și încerc să mănânc dulce doar dimineața - până la seară reușești să "arzi" caloriile cu el. Dacă urmați aceste reguli simple, nu va trebui niciodată să stați pe diete și totuși veți arăta întotdeauna bine.

Pe materiale: Jurnalul "În stilul FITNESS">







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: