3 Căi dureroase pentru a scoate un spărturi

3 moduri dureroase de a obține splinterul

3 Căi dureroase pentru a scoate un spărturi

Din fericire, există și alte modalități de a scoate spărturile de pe piele, care nu au legătură cu alegerea cu obiecte ascuțite.







Prima ta acțiune ar trebui să fie așa - așteptați și vedeți ce se întâmplă. Sistemul natural de protecție a corpului va strânge și va îndepărta spărturile în sine. Cu toate acestea, acest lucru poate necesita timp. Pentru spărturile mari, spărturile care arată infectate sau cele care se prăbușesc pe suprafața pielii, este mai bine să le îndepărtați cât mai curând posibil.

Splintele care sunt aproape de suprafața pielii și nu intră prea adânc, sunt îndepărtate foarte ușor. Ele pot fi extrase prin mai multe metode.

Unul dintre cei mai simpli, în special pentru copii timizi, este să înmuia zona afectată în apă sărată. Această metodă funcționează cel mai bine pentru mâini sau picioare, care pot fi cu ușurință scufundate într-un castron de apă. Sarea și apa provoacă contracția pielii, împingând spărtura astfel încât să poată fi prinsă cu pensete.

Un alt mod rapid și fără durere de a îndepărta spărturile este lipiciul alb. Se toarnă stratul adeziv deasupra așchiilor și se lasă să se usuce. Apoi trageți adezivul și urmăriți-l pe măsură ce iese șpaclul. De asemenea, puteți folosi o bucată de bandă adezivă în același mod, asigurându-vă că ați înlăturat banda într-o direcție care să permită scoaterea de pe suprafața pielii.

Dacă observați că niciuna dintre încercările dvs. de a elimina spărturile nu funcționează, încercați ușor să o scoateți din piele. Faceți o pastă groasă de bicarbonat de sodiu și apă și aplicați-o într-o bucată de piele cu un splinter. Acoperiți pasta cu un bandaj și lăsați-o timp de o oră sau două. Poate veți vedea că splinterul este puțin afară. Și apoi o veți putea prinde cu pensete și.

Înarmat cu aceste tratamente de acasă ușor, nu va avea nici un motiv să se agațe de acul de fiecare dată când simțiți că ghimpe enervant în pielea ta.

Zi atât de 2 înapoi. Am găsit un loc neagră în zona călcâiului. M-am gândit că era un acarian și a început să smulgă cu ulei. dar apoi mi-am dat seama. că este un ghimpe. nici o metodă nu a încercat. luă pensete și foarfece de unghii luând cu grijă pielea cu pensete și taie-o cu foarfece. Splinterul nu era vizibil. apoi uns cu permanganat de potasiu și a văzut o mică specie neagră. și am luat-o cu pensete. a scos o baghetă subțire. foarte mic. foarte rapid pune-l pe un pad de bumbac și spălate în toaletă. Rana a fost tratată cu peroxid și iod. Realizat. că nu există nimic acolo. pentru că a dispărut un mic pervaz și a curg lichid limpede de pe locul rănii. Nu vă fie frică de spărturi. duce la consecințe periculoase. nici ace. doar încercați calea mea. foarte ușor și simplu.







Acul este cea mai bună opțiune

Splinter plantate în 2 săptămâni ca de piatră ascuțită de fier foarte fin adânc în deget, și chiar nu poate fi văzută ca un deget în 2 săptămâni ca Maya Death zei ce să fac?

Cum de a scoate un splinter dacă ea este foarte mică în palma de ieri, a aflat ce să facă pentru a vă ajuta să vă rog!

Un splinter pentru mai mult de un an pe mâinile mele nu știu ce și ce adâncime de făcut

Am o colită degetul mamei spune că nu există nici o splinter. dar doare foarte mult ce ar trebui să fac.

Am inmuiat in apa si sare si apoi un pic cu un ac si totul este bine! =)

adele 18 mai 13:45

nu cum nu ce nu a ajutat

Plantat doar o aschie, și nu a știut cum să se retragă, speriat de gândire chiar acum, mama va alege un ac, apoi a luat penseta și trase nafig ei)))

În conformitate cu sfatul de mai sus, ea a îndepărtat un mic fragment, care a fost complet inclus în palma mâinii, deși era complet invizibil. Am folosit o bandă adezivă. Multe multumiri.

dar dacă este vorba de o pietricică cu pietriș

Tocmai am scos un ciobit cu ajutorul scufundării degetului meu în apă foarte fierbinte, ținându-l puțin, ciocanul însuși a ieșit. cât de bună, o asemenea ușurare

Splinterul a intrat adânc sub piele, la început încercat cu un ac, cea mai mare parte a scos, dar totuși a rămas. Acum o să mă ud în apă clocotită.

și dacă un sfărâm de păr ce să facă? și este adânc în mijloc (((((

De asemenea, nu mă doare cu un ac

Nu Che nu ajută, voi alege cu un ac!

Oh, m-ai ajutat atât de mult.

a urcat o spărtură la degetul mijlociu, 5 mm lungime, doare ce să fac?

Luăm vată de vată, vânturăm pe ceva, de exemplu pe mânerul unei linguri și ne aruncăm foc. Când începem un fum puțin, începem să "fumăm" locul în care se află așchiul. Până când trece durerea. După aceea, uităm de spărturi. Metoda este testată în mod repetat pe mama, pe mine și pe copil.

Este foarte superficial aici, în mijloc
.

Am avut o sămânță adâncă în mâna mea din floare, am folosit un ac pentru al rupe. dar semințele nu se târăsc cum să scoată umezeala Mă tem că sunt de 8 ani

și am suferit 2 zile pe deget, am frecat alcoolul cu vată de bumbac pentru o lungă perioadă de timp, și aici a ieșit un miracol

a căzut cactus pe două mâini) toate mâinile în fragmente rănit

Eu stau cu ajutorul unei pensete - nu a tras prea dureros (((așchie de ac și este uscat copac bifurcată (defecte verticale), vârful este mare și nu se poate obține (((

apa rece trebuie îmbibată cu un deget

hmmmmmm mi sa spus că permanganatul de potasiu vă poate ajuta lubrifia și ajutor)))))))))))))))))))))) * și acest gunoi hhhhhhren.

a ajutat la ATP), mi-e frică să-i distrug pielea cu un ac și, prin urmare, am folosit astfel de metode)) *)

în cazul în care o așchie de lemn, și mai mult de o zi, se aplică ihtiolovaya unguent, cu toate acestea împuțit coș de gunoi, dar noaptea și toată dimineața vor admira trofey.Provereno nepoata în vârstă de 4 ani.

mi-a smuls piciorul cu o sifon și am scos un splinter mare.

Splinterul clever, deja profund colupala și otmachivala, na ajutat

și nu va ajuta, din moment ce gâtul meu a rămas adânc

Piciorul meu doare de sare

Și ce apă este mai bună decât rece sau caldă?

Îmi pare rău, dar de unde știi dacă s-a adâncit?

Și am ales cu o zi înainte de ieri. Piciorul meu durează. De aici rămâne. Voi merge prea înmuia (((((

dar am prăjit deja un ac. dar mai rămăseseră. du-te în apă cu sare înmuiere, poate ajuta.

rece ATP a ajutat

Am smuls degetul mamei mele cu o sifon.







Trimiteți-le prietenilor: