03 Ochii lui lurkmore

O descriere foarte informală a activităților serviciului 03 de pe site-ul Lurkmore.

O descriere foarte informală a activităților serviciului 03 de pe site-ul Lurkmore.

Când acoperișul este activat, inelul 01,






dacă aveți nevoie de un acoperiș - 02,
și când a trecut acoperișul - 03
- Clienții potențiali

Ambulanță (luna komutoherovato engleză ER ...) - un interes legitim flotele de taxi concurente, îi privează de dreptul legal la livrarea populației civile în instituțiile medicale staționare, având la bord un popor special instruit în halate albe, care poate vindeca fimoza chiar și creier prin suprapunere simplă Mână pe fața pacientului cu o mare sursă de rezistență.

Istoria apariției

Valul milei a ajuns în Imperiul Rus la sfârșitul secolului al XIX-lea, când Europa se afla deja în plină desfășurare cu urmașii lui Hippocrates pe roți. Înainte de aceasta, subiecții Majestății Sale au fost duși la sala de primire pe primul transport de cai, iar cei care au fost răniți în accidente rutiere și lupte în stare de beție au fost duși la secția de poliție, unde li sa acordat ajutor primar.

Și apoi a fost organizată o revoluție. Regimul bolșevic inuman pentru specie a fost preocupat de crearea unei organizații capabile să ofere asistență de urgență în orice moment al zilei. Rezultatul acestui spectacol a fost "Stația de prim ajutor", care, în tradiția dezvoltată de mulți ani, a început să lucreze la Moscova. Primul lider a fost A. S. Puchkov, a cărui relație înrudită cu instalatorul notorii nu a fost stabilită. Și s-au grabit.

Organizarea procesului de producție

După cum ne învață enciclopedia liberă, ambulanța se lasă în situația în care o persoană este în pericol (condiții de urgență). În același timp, o situație periculoasă apare brusc, de exemplu, ca urmare a accidentelor, rănilor legate de muncă, intoxicații, boli acute acute și altele asemenea. De fapt, cetățenii anxious consideră că este o obligație de a apela o ambulanță în următoarele cazuri:

  • Dureri de cap.
  • Creșterea presiunii la pacienții hipertensivi.
  • Scăderea presiunii la pacienții hipotensivi.
  • Sufărul de sforăit la intrare.
  • Nu există nimeni care să-și vărce tristă durere (pensii scăzute, vecini nocivi, atitudine nerespectată față de bătrâni).

Faptul că brigada este necesară la locul unui accident, o persoană cu infarct miocardic, o femeie însărcinată, un copil bolnav, nu deranjează pe nimeni. Ambulanța trebuie să vină. Și dureri de cap este cauzata de trei zile de băut neîngrădit, hipertensiune arterială în termen de o oră nu se ridică, merge fără adăpost sau poliția va lua, și puteți vorbi cu un televizor - toate puse imens și Uncut. cetățeni speciale cinism diferite pe timp de noapte, atunci când spital-clinica închis, doctorul local, prea repede adormit, în timp ce Snob infantil - doar un atac brusc de migrenă. De ce nu cereți să-i aduceți un comprimat?

În URSS, medicul însuși sa dus la pacient, iar această tradiție a fost păstrată în aproape toate republicile fostei Uniuni. În țările de capitalism decăzut, pacientul merge la doctor. Aceasta este diferența fundamentală dintre medicina sovietică umană și pseudo-medicina canibalistică a Occidentului. Totuși, tot doctorul să conducă în spatele pacientului. Cu aceasta, și paramedicii se vor descurca, dar vor muri - mai puține probleme.

Mijloacele de transport în epoca formării erau orice vehicule care puteau circula independent. În vremuri stagnante, flota de mașini a constat în "RAF" în oraș și geamandurile UAZ din suburbi și din mediul rural. Autovehiculele sunt echipate cu muzică color și o sirenă pentru efecte zgomotoase în timpul conducerii, văzând că, teoretic, șoferii ar trebui să meargă spre dreapta și, în general, să nu strălucească pe drum.

De fapt, jumătate dintre șoferi nu sunt familiarizați cu regulile drumului, iar a doua jumătate și flasherele vor fi găsite. Drept urmare, ambulanța, în orice caz, este târâtă de viteza fluxului, deoarece în caz de accident conducătorul auto este responsabil pentru toată gravitatea legii, iar adversarii nervoși pot rupe și fața

Ajutati-l pe drum!

Masina de ambulanta -
Este plin de medici
Lăsați-i să vă zdrobească.
Ei se vor vindeca mai târziu.
- G. Oster, "Sfat rău"

Cu cât asteptarea este mai lungă, cu atât este mai bucuroasă întâlnirea.
- Înțelepciunea populară

După cum știți, omul este un animal nepotrivit și înțelege doar două metode de manipulare: un băț și un morcov. Whip se aplică ...

Doctor senior al schimbării. Deoarece dispecerii sunt în cea mai mare parte criminali, luați prin apelul lui Hamlet Karapetovici, căruia îi este frică să atingă, el îi împinge în cea mai mare parte pe restul personalului. Dacă în simularea dvs. de strănut nu ați ajuns la înălțimile Teatrelor Dramatice Mare și Mici, el poate anula provocarea. Dar nu o va face niciodată în viață, pentru că de asta. Dacă apelul este acceptat, acesta intră în joc ...

  • Cardiac - dacă strănutul ți-a sărit din inimă.
  • resuscitare - dacă ați rămas o vreme.
  • accident vascular cerebral sau neurologic - dacă de pe urma dvs. există o tulburare acută de circulație cerebrală cu pierderea conștienței, vorbire și alte paralizii ale unor părți ale corpului.
  • toxicologic (în orașe mari) - dacă ați început să strănut după utilizarea substanțelor sau otrăvurilor.
  • Pediatric - dacă sunteți un elev școlar sau un pionier.
  • psihiatric - cel mai probabil, desu.






Dacă este vorba de cusături, veți avea o călătorie interesantă înainte de a vă adopta. Pe drum vă veți întâlni și pisici în "Zhiguli", și lupi gri în "BMW", și chiar pălării roșii în epolete. De la echipa de la recepție, brigada primește o nouă provocare și, dacă nu există una, se întoarce la stație.

Dramatis personae

Doctorul - în 95% din cazuri, un loc de muncă, în instituția la care a studiat (trei) și patru, tatăl și mama - profesori sau medici ereditori, pentru a atașa copilul într-un loc cald, nu a funcționat. Chiar și ca student am lucrat ca un extra (-a) pentru o ambulanță, bine, am rămas (-a). Restul de cinci la suta sunt pasionati de pasari. Din moment ce datoria nu este în fiecare zi, uneori lunar în alte instituții medicale.

Paramedicul este absolvent al unei școli secundare sau al unui student medical. Dupa un an de munca la ambulanta va da un start in diagnosticul multor medici de la spital. Între ceas reușește să studieze, să studieze și să studieze din nou. O altă opțiune - o mătușă profesionistă - mămăligă-paramedică din care emană 95% din toate bătăturile despre un apel nejustificat (x * yli, toată responsabilitatea pentru asta, da).

Infirmier - cel mai adesea, un student care alăptează sau cursuri de juniori Institutul Medical, efectuează cel mai dezonorante de locuri de muncă: dispozitive de tractiune, periajul masina de vomă, urină, fecale, în general, din tot ceea ce a mai rămas din pacienții recunoscător. El conduce la vecinii victimei, în căutarea pentru „negri“, se potrivesc pentru realizarea targa. Paramedicii cu experiență înlocuiesc cei trei care nu au experiență.

Toate cele de mai sus consumă extrem de nerezonabil alcool și tutun, dar șoferul se aruncă în propriul său program special.

Dincolo de baricade

În locul apelului, medicii sunt bineveniți în mod plauzibil:

Plângeri populare ale pacienților

  • Am fost abandonat de rude și nu am nevoie de nimeni.
  • Polițistul districtului are un bețiv, chiar și presiunea nu măsoară.
  • Am măsurat presiunea și a fost de 130/80. Pot avea un atac de cord?
  • Temperatura este de 36,9 secunde.
  • Săptămâna Bukhal, iar acum, din anumite motive, doare capul.
  • Aici este beat în tufișuri, trebuie să meargă la spital. NU, nu în stația de răpire, îl fură!
  • Și pot să beau aceste pastile aici cu aceștia?
  • Mi-am inceput perioada de astazi si cumva doare stomacul meu.
  • Am băut lapte și m-am hrănit o hering, iar acum am albăstrui și mișcă. Ce e în neregulă cu mine?
  • Vezi dacă am gripa porcină.
  • Spune-mi ce beau din numele% de boală%
  • Dă-mi o șansă să-l fac să dispară.
  • Am citit pe Internet despre% o boală teribilă și mi se pare că simptomele mele sunt corecte.
  • Inima mea durează, mai ales atunci când îmi întorc picioarele / capul / gunoaie.
  • Copilul meu, cu o jumătate de oră în urmă, în curte și-a zgâriat umărul, poate avea o comoție?
  • Am o alergie la mai multe medicamente, nu-mi amintesc pe care dintre ele. Ei bine, ce puneți întrebări? Faceți o injecție! (În general, prezența unei alergii ridică pacientul în ochii proprii și dacă nu există alergie, atunci trebuie inventată). Cea mai frecventă alergie la însămânțare se manifestă sub formă de amețeală și somnolență prin introducerea difenhidraminei, o durere de cap în soluția de nitroglicerină și o senzație de febră atunci când se introduce magnezie în vena.
  • Sunt prost!

Medicii și Internetul

Participarea la discuțiile pe teme de asistență medicală de urgență fără cunoștințe speciale este destul de problematică, dar există mai multe subiecte pentru care se desfășoară atât reprezentanți cinici ai profesiei antice cât și potențiali pacienți.

Cât timp va aștepta populația o ambulanță timp de mai multe ore? Aici, în curs sunt drivere argumente despre blocajele de trafic, stritsrakerah pe drum, nu știe regulile etapa principală a conducătorilor auto cad într-un semnalizatoarele morman, sirene, capre, oi, elicoptere, și chiar execuții în masă ale ambelor medici si adversarii lor.

Mi-e dor sau nu o ambulanță cu baliză care clipește și o sirenă? Principalele argumente se aruncă la banal: ce se întâmplă dacă nu merg la chemare, ci pentru vodcă? Sau ce fel de ofițer transportă sau sunt doar taxați? Cunoscând oamenii noștri și medici doctori, putem spune că aceste temeri nu s-au născut de la zero.

Bastardii iau bani. La aceasta medicii răspund: "ei n-ar da-o, nu au luat-o." Simetric: "nu am fi luat - nu am dat." Recurgerea așa cum este.

În ambulanță funcționează drenurile societății medicale. Srach sa născut chiar și în anii puterii sovietice, când nu a fost niciodată auzit de Internet. El este conectat cu faptul că munca este grea, cifra de afaceri a personalului este ridicată și îi ademenează pe cineva în ambulanță, după care fac o selecție naturală.

Cum de a proteja echipa de dependenții de droguri și alții marginalizați. Aceste dispute implică arharii de la Hansa, oferind arme medicilor, părinților cu păr scurt și dependenților de droguri și alcoolicilor care cred că nimic nu trebuie făcut, totul este atât de bun.

Nu se recomandă să se alăture unor astfel de schimburi în afara internetului, în special în orașele mici și sate: în special, ugu-ugh-ugh poate răsturna mâinile și picioarele și apoi spune că a fost. Cu toate acestea, dacă sunteți un om puternic și / sau aveți în spatele dvs. un grup de tovarăși de băut, cu pumnii mari, atunci veți fi în stare. Tu vei aranja pentru acești lucrători medicali soarta adversarilor Chuck Norris. Numai atunci când vă îmbolnăviți sau vă accidentați, nu vă așteptați ca ei să vă salveze viața.

Alte utilizări

Deoarece mai mult timp ambulanța este inactivă, întreprinderea Aesculapius o poate folosi după cum urmează:

  • Taxi de mare viteză.
  • Transportul mărfurilor voluminoase.
  • Livrarea autorităților de la domiciliu la locul de muncă și invers.
  • Serviciul de binges corporate.
  • La datorie la locul de desfășurare a mitingurilor și întâlnirilor.

Primul ajutor plătit

"Primul ajutor" este o structură finanțată din buget și trebuie să furnizeze servicii gratuite, iar remunerația auscultiștilor rămâne pe conștiința pacienților. După prăbușirea Uniunii Sovietice și apariția în această țară a unor oameni bogați care au atât de mulți bani încât chiar ei intervin în viața liniștită, există multe modalități de a scăpa de acești tovarăși din banii care le împiedică. Una dintre aceste metode este ambulanța plătită, care oferă absolut aceleași servicii ca statul (și adesea mai puțin decât statul), dar pentru banii dvs. Lucrările la o ambulanță plătită sunt în principal persoane care s-au mutat de la ambulanța municipală la o structură privată în căutarea unui aluat mare; și part-timers care lucrează atât acolo, cât și aici. Chemați municipalitățile de ieri și plătitorii de astăzi - riscați să vă întâlniți cu aceiași oameni.

După ce ați apelat la ambulanța plătită, este posibil să vă ordonați un medic de orice specializare, cel puțin un gerontostomatoproctolog, și vi se va promite că va depune jurământ. În cel mai bun caz, o ambulanță va sosi, deși poate exista un medic sanitar-toaletă sau chiar cineva care să înțeleagă.

Pentru banii dvs., angajații acestei structuri pot:

  • zâmbiți și discutați politicos cu dvs., spre deosebire de angajații din urgența municipală, care pot și pot trimite.
  • pentru a efectua o examinare completă sau pentru a face o imitație completă.
  • cu un tip important de apă pentru injecție, dacă ați băut recent.
  • pentru a lua acasă de la spital, sau la spital de acasă, dacă sunteți prea leneși pentru a merge cu taxiul.
  • pentru a lua cu un fulger la concert, dacă sunteți pee * da etapă.
  • pentru a trece substanța prin venele, dacă sunteți depășită. Deși cumpăra o doză va fi mult mai ieftin.

Fiind în general generali de nunți, ei înșiși nu se vor angaja să trateze o stare cu adevărat rapidă: nu vor ezita să apeleze la ambulanța municipală, făcând pacienții să pară așa cum ar trebui, dar totul este inclus în preț.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: