Nu de data asta, zenitul a jucat o remiză cu cubanezul

"Kuban" (Krasnodar) - "Zenith" (St. Petersburg) - 2: 2 (0: 0)

Obiective: Traore, 60 - 1: 0, Traore, 74 - 2: 0, Arshavin, 78 - 2: 1, Shirokov, 80 - 2: 2.

"Kuban": Belenov, Bugayov, Armaș, Anton Rogochiy, Kozlov, Zoran (Komkov, 70), Kulik (Fiedler, 90) Tlisov, Pitstselli, Bukur (Urena, 87), Traore.

"ZENITH": Malafeev Anyukov, Alves, Gubochan, Krishito Denisov, br Semak (Rozin, 76), rapid (Buharov 68) Arshavin Kerzhakov (Zyrianov, 87).

Avertismente: Tsoraev, 15, Shirokov, 43, Traore, 43, Buharov, 83, Arshavin, 84.

Judecător: Vladimir Kaz'menko (Rostov-pe-Don)

Cinci minute la campionul Rusiei - Sankt-Petersburg "Zenith" ar putea finaliza cu ușurință campionatul deja în acest turneu. Echipa suficient de victorie peste "Kuban" și pierderea de puncte "Spartacus" în meciul împotriva "Anji". Dar nimeni nu a promis o viață rapidă Petrograderilor în acest meci. Krasnodar în câmpul lor joacă foarte încrezător. Echipa din primăvara casei nu a pierdut niciodată. "Kuban" a bătut "Ruby" și a jucat o remiză cu CSKA și "Locomotive". În ceea ce privește confruntările personale dintre Krasnodar și Zenit, dar și aici situația este foarte interesantă. Echipele au jucat deja trei meciuri în acest sezon, din care Zenit a câștigat unul la stadionul lor. A fost remizată o remiză cu un scor de 1: 1. Cu același scor, echipele au jucat în meciul din prima etapă din Krasnodar. "Zenith" este acum în formă bună. Echipa din ultimele trei partide a învins CSKA, "Locomotiva" și "Spartacus". Astfel, Petrograderii au fost gata să întrerupă seria de succes a "Kuban" în meciurile din teren.

Din primele minute ale meciului, "Zenith" a încercat să păstreze mingea acasă. Primul atac al lui Petrograders sa încheiat cu un șut pe poartă din afara zonei de penalizare, dar mingea a zburat deasupra porții. În atacul de răspuns, "Kuban", de asemenea, nu a făcut fără finalizare. După aruncare din flanc, a fost împușcat împușcat la poartă, dar acuratețea nu era suficientă pentru el. În general, putem spune că echipa de la începutul meciului, deși s-au uitat atent unul la celălalt, dar nu s-au închis în defensivă. În minutul 8, o lovitură periculoasă pe poartă, "Zenith", a fost executată din afară, însă greva de acuratețe nu era suficientă. Avantajul de la începutul meciului a fost pentru "Kuban". Gazdele au deținut mingea mai mult, dar nu au grăbit evenimentele. Krasnodar a încercat adesea să găsească echitatie suprafața de pedeapsă Traore de viteze adversarului, dar apărătorii „Zenith“ a jucat strans cu atacantul, împiedicându-l să se întoarcă și du-te într-o poziție confortabilă.

Prima șansă reală gol al meciului a venit în minutul 14, când postul pe marginea din dreapta a suprafeței de pedeapsă a izbucnit la o dată cu portarul, „Kuban“ și împușcat în colțul aproape de gol, dar șutul sa dus direct în Belenova! Proprietarii au răspuns foarte curând. Trei minute mai târziu, mingea din flancul încă a ajuns la Traoré, care și-a lovit capul pe poarta, dar pentru Zenit în acest episod, postul de poartă a fost jucat! După aceea, s-au desfășurat câteva porți suplimentare la porțile oaspeților, dar nu au dus la momente periculoase, pentru că apărarea echipei din Sankt-Petersburg a încercat să acționeze cu atenție. La ecuatorul primei reprize, Armash și Belenov aproape au sufocat în zona de penalizare. Nu înțeleg jucătorii care vor juca mingea, în cele din urmă portarul încă a luat mingea cu un moment înainte de interceptare! Ambele echipe au jucat multe flancuri. Prin urmare, un număr mare de unelte de balamale și de fotografiere la poarta, care adesea a devenit prada apărătorilor. Da, și un număr mare de colțuri merită notate, dar aceste colțuri nu s-au terminat cu nimic periculos. În minutul 30, Traore în zona de pedeapsă a căzut în lupta cu Gubochan, dar arbitrul nu a constatat încălcări ale regulilor și nu a stabilit o penalizare. Curând, același Traore, după ce a primit o lovitură de la centru, a început să schimbe mingea de la un picior la altul, iar lovitura ulterioară a fost blocată de apărător.

Timpul a trecut, iar situația de pe teren nu sa schimbat. În minutul 36, Krishito sa conectat pe flancul stâng și a efectuat o transmisie trecătoare, dar Kerzhakov nu a avut timp să avanseze. Ca urmare, portarul sa dovedit a fi Kuban. Echipele de la sfârșitul jumătății au jucat pe cursurile viitoare, dar ultima trecere exactă nu era suficientă pentru ambele echipe la sfârșitul atacurilor. La minutul 41, Traore a arătat rigiditatea sa în fotbal. Încă o dată, a primit mingea în zona de penalizare, "Zenith", dar Gubochan a reușit să nu permită jucătorului să lovească la poartă. În minutul 45, un atac rapid Petrograders lovit din zona de pedeapsă a încheiat Anyukov, dar Belenov sa confruntat cu amenințarea! La pauză, echipa a plecat fără goluri înscrise, 0: 0.

De la începutul celei de-a doua reprize, Kuban a preluat mingea, dar echipa gazdă nu a putut ataca. Și oaspeții nu s-au grăbit să forțeze evenimente. Pentru a ascuți jocul cu o pasă de trecere, a încercat Arshavin, dar nici unul dintre partenerii săi, acest transfer nu a fost găsit. Apoi, au un atac rapid, a avut loc „Kuban“, Bucur a fost pe flancul stâng, stânga Anyukova de centru și puternic lovit poarta adversă din afara suprafeței de pedeapsă, dar mingea a trecut puțin peste poartă! Că un astfel de joc a durat până în minutul 60, când gazdele au marcat mingea! Traore și-a câștigat activitatea marcată cu mingea, pe care a proiectat-o, bătând în luptă strânsă Malafeev, 1-0!

După ce mingea a ratat, "Zenith" a început să încerce să joace mai activ, dar puțin a făcut echipa. Unii jucători au fost un pic obosiți, ceea ce era vizibil cu ochiul liber. În minutul 67, Shirokov sa conectat la atacul echipei sale și a lovit capul, dar mingea a zburat deasupra țintei! În atacul de întoarcere, Kulik a lovit puternic pe poartă, dar Malafeev a reușit să-și ia mingea în mână. Și în minutul 74 ea a marcat din nou "Kuban"! Pizzelli a executat o lovitură liberă cu lovitură liberă pe Traor, care a trimis balonul în plasă, 2: 0!

Fanii "Zenith", care au venit la meci, nu au disperat. Ei au aranjat un sprijin puternic pentru echipa lor cu Fayers, dar favoritii lor, evident, nu merita, parea imediat. Dar ce sa întâmplat în continuare! La 78 minute Arshavin a mers unul pe unul cu portarul și la bătut pe Belenov, 2: 1! Și următorul atac pe care Petrograders îl lovise din nou. După ce a trecut prin transferul de pe flancul drept Kerzhakov a lovit, dar a ajuns la apărător. Mingea a sărit la Shirokov, care a lovit sub bara transversală, 2: 2! În minutul 85, Krasnodar putea să vină din nou, dar "Zenith" a salvat postul de poartă! Deci, jocul sa încheiat.

Rezultatul meciului este 2: 2. "Zenith" amână campionatul cel puțin până la următoarea rundă.

Transmisia textului a avut loc la LiveResult.Ru

Zenith, desigur, este un campion. Merită, dar numai pentru joc anul trecut. Toată primăvara suferă. Punctele sunt colectate numai pentru că adversarii se joacă și mai rău. Am crezut că ar rupe pe cineva în campioni, apoi pe mental și va felicita victoria. Este păcat că există un campion, dar jocul este un țăran obișnuit de mijloc. Și asta este cu o astfel de pauză de la toate! Dar încă doi campioni consecutivi - bine făcut! Fan al Dynamo.

Un Dynamo 5 - 1 nu este un campion? ))))))) sau CSKA Moscova 2-0? )))

Nu înțeleg de ce este eliberat Buharov, este mai amuzant să îl privim decât pe Pitrosyan.

Scuze. Pitrosyan este cine?
Să comparăm.

ar trebui cel puțin să lucrezi cu banii, altfel nu poți să-l iei de la el! Dacă înțelegi ce vreau să spun :)

Și acest fan a scris Dynamo?
1: 5 Dynamo - nu este rupt? A fost necesar cu o duzină sau ce? Disgrace ..
Zenith este un club de campioni, dar cupele nu sunt ale lui. Asta ar fi mai mult pentru a corecta ..
Principalul lucru este stabilitatea și nu scade sub media.
Și atrage și pierde. acestea se întâmplă

remiză nu este, de asemenea, rău, a arătat caracterul, a jucat 2 goluri.
Arshavin câștigă treptat forma, mă voi bucura dacă va rămâne în Zenith și după închiriere, Danny se va întoarce, ceva se poate dovedi.

Acesta este capitala.
Zenith - campion - este de asemenea de înțeles,
dar astăzi Zenith tocmai păcălește.
Înțeleg că Arsenal poate pierde, de asemenea, la Wigan (pentru comparație), dar razgeldyaystvo în domeniu, care a fost astăzi - nu înțeleg.

Era înfricoșător. Și nu înjurături.
Tip, noi suntem campionii, a dat repede mingea.