6 ore de diferență între înregistrare și banchet, ce să faci cu oaspeții pda - littleone 2018-2018

Înregistrarea la ora 11.30 și planificăm un banchet pentru cinci seri. în această perioadă vom merge în jurul orașului cu un fotograf. Cei mai apropiați rude și prieteni vor fi, de asemenea, cu noi ceva timp, dar cu restul. Purtați-vă cu dvs. - (și acesta este un transport suplimentar pe care trebuie să-l comandați: 008 :) sau "acasă" înainte de banchet. sau altceva? Cine are sau va avea aceeași situație, împărtășește sfaturile dvs.:







Faceți începutul banchetului la ora 15.00.

Da. Nu te supărați oaspeților, oricum, până când începutul banchetului va fi rău, indiferent cât de mult nu le amuzi.

Turul turistic al orașului, sau autobuzul sau canalele din Sankt Petersburg.

Start cina devreme, oaspeții se organizeze fotografiere separat undeva în parc, oaspeții aranja un tur al orașului (mai ieftin de închiriat un autobuz și de a găsi un ghid separat), în prealabil, la restaurantul organizează o recepție pentru a explora si a inventa o surpriză. Există o mulțime de opțiuni. Totul depinde de finanțe și de oaspeți.

am avut o excursie pentru oaspeți - le-a plăcut și am fotografiat fără probleme :)

aveți la dispoziție numai 3,5-4 ore de mers pe jos. În 12 încheieți înregistrarea, în timp ce ieșiți din băutură, toată lumea va fuma, este la jumătatea a doisprezece, apoi la câteva locuri (plimbare), apoi o oră pentru a ajunge în sala de banchet.

Pe de altă parte, am avut o nuntă într-o zi de lucru și pentru înregistrare, în orice caz, au venit doar cei care chiar doreau să meargă acolo :)

Nu este umane să transportați toți oaspeții în autobuz în locurile de fotografiere. Nu e interesant să te agiți în autobuz, să ieșiți pe echipă pe stradă timp de 10 minute.
Merită să organizați un alt mini-furshetik în acest timp, cel puțin. Oaspeții, evident, nu vor fi fericiți dacă nu mănâncă. Numai cine o va organiza dacă tinerii vor pleca să facă fotografii? Dacă confidentul organizează o plimbare cu gustări și divertisment - va fi minunat.
Puteți apela oaspeții mai devreme în restaurant, iar cei tineri se vor alătura mai târziu solemn. Sau nu toți solicită înregistrarea.

Și dacă există vreme rea?
Este greu să aștepți câteva ore, adică 5. foarte greu. În acest timp, toată lumea va obosi și va mânca. Pentru mulți, acest lucru se poate uza cu ușurință și strica impresia.
V-aș sfătui să invitați rudele să vă înregistrați și să vă invitați prietenii să vină la banchet.







Oaspeții sunt conștienți de cât de mult este înregistrarea și cât de mult este banchetul? Cineva va veni cu un joc pentru el însuși, cineva va apărea doar pentru un banchet. Nu vă deranjează.

De asemenea, am avut un astfel de program de nuntă - înregistrarea timpurie, un banchet la 5 ani.
N-aș acum a început să cheme toți invitații la grefier, ar fi rugat să vină la ospăț, și rudele și cei mai dragi, care nu este plictisitor pentru noi pentru a merge pentru o plimbare, să fie invitat să se înregistreze și pentru ei este posibil să se organizeze un mini-bus.


Nu este umane să transportați toți oaspeții în autobuz în locurile de fotografiere. Nu e interesant să te agiți în autobuz, să ieșiți pe echipă pe stradă timp de 10 minute.
Merită să organizați un alt mini-furshetik în acest timp, cel puțin. Oaspeții, evident, nu vor fi fericiți dacă nu mănâncă. Numai cine o va organiza dacă tinerii vor pleca să facă fotografii? Dacă confidentul organizează o plimbare cu gustări și divertisment - va fi minunat.
Puteți apela oaspeții mai devreme în restaurant, iar cei tineri se vor alătura mai târziu solemn. Sau nu toți solicită înregistrarea.
Deci și eu am tendința de a avertiza pe toți în avans. Dar încă mai cred că majoritatea va veni să se înregistreze. suferă toată lumea să vrea să ne privească în timpul acestei proceduri: 073. Vom crede în vremea excelentă :))

Și cât de mult este diferența optimă între înregistrare și banchet? Să faceți o plimbare - faceți fotografii bine și nimeni nu este obosit?

experiența este optimă, o sesiune foto să fie împărțită în 2 părți la înregistrarea și 1- 2 locuri după înregistrarea (poți și cu oaspeții), apoi oaspeții chiar înainte de a părăsi restaurant (în cazul în care acestea sunt de gând și care a fost în sesiunea foto, iar cei care tocmai au sosit în restaurant), acestea se vor aprinde bufet, poate fi muzică sau muzicieni juca, pot lucra caricaturist sau o fotografie sau salon. (Masa de opțiuni), oaspeții se pot adapta cu ușurință și să se pregătească, împreună cu sosirea suitei de conducere (cel mai bun timp pentru a face 30-40 minute)

cumva, în opinia mea, este ciudat să mergeți la un banchet, dar nu mergeți la înregistrare. De fapt, aceasta este cea mai importantă parte a nunții. Ei bine, dacă mi-a fost spus ca oaspete, aș merge cu siguranță la înregistrare.

În opinia mea, este posibil să se deplaseze banchetul pentru 16chasov, oaspeții vor putea conduce până la banchet pentru 30-40min, și înainte de aceasta, să ia o plimbare cu tine, puteți invita un fotograf novice, așa că a angajat oaspeții pentru o plimbare, iar fotograful se va alătura portofoliului de puțini bani, iar oaspeții nu vor observa cum va zbura timpul.
Nu merge la înregistrare, pentru mine, cum să nu merg la nunta în sine, IMHO: floare:

cumva, în opinia mea, este ciudat să mergeți la un banchet, dar nu mergeți la înregistrare. De fapt, aceasta este cea mai importantă parte a nunții. Ei bine, dacă mi-a fost spus ca oaspete, aș merge cu siguranță la înregistrare.

În opinia mea, este posibil să se deplaseze banchetul pentru 16chasov, oaspeții vor putea conduce până la banchet pentru 30-40min, și înainte de aceasta, să ia o plimbare cu tine, puteți invita un fotograf novice, așa că a angajat oaspeții pentru o plimbare, iar fotograful se va alătura portofoliului de puțini bani, iar oaspeții nu vor observa cum va zbura timpul.
Nu merge la înregistrare, pentru mine, cum să nu merg la nunta în sine, IMHO: floare:

Înregistrarea este chiar sarea în întreaga nuntă. Unii spun - o numesc doar rude și prieteni apropiați - și dacă avem aproape toate cele 45 de persoane rude și prieteni apropiați: 073:
Fotografii buni sunt, de asemenea, în componența oaspeților înșiși.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: