555 Trei cinci - originalul dintr-un fals - Pavlodar - totul despre mașini

555 Trei cinci - originalul dintr-un fals - Pavlodar - totul despre mașini

În stânga este un fals ieftin. Suport original 555.

Există mai multe poziții incorecte ale consumatorilor pe care le-am întâlnit. Unul dintre cele mai incorecte este "eu determin sau nu pretul original" și "eu cumpăr într-un loc verificat". Acum veți vedea pentru voi înșivă.







În prima și a doua fotografie, produsele sunt cunoscute pentru calitatea lor în multe țări ale lumii de către compania japoneză SANKEI, TREI FIVE sau 555. Dar numai una din cele trei articulații cu bile, din fotografie, este făcută cu adevărat în Japonia și se referă la această firmă. Și dacă e foarte vizibil pe prima fotografie, apoi pe cea de-a doua, sunt 100 la sută sigur că dacă nu ți-aș spune, nu ai fi observat-o. Și care este cel mai interesant în acest caz, acești doi "falsi" rulmenți cu bile 555 (trei cinci) pe care i-am cumpărat pentru cinstit câștigat într-unul din magazinele din orașul nostru Pavlodar, doar de dragul acestui articol. Sau poate cumpărați părți acolo? Dar nu veți ști niciodată despre asta - nu le vom spune aici.

555 Trei cinci - originalul dintr-un fals - Pavlodar - totul despre mașini

Acesta este un fals. Da, da! Deși caseta pare reală, dar există două "discrepanțe".

555 Trei cinci - originalul dintr-un fals - Pavlodar - totul despre mașini

Acest detaliu în mâinile mele este un fals. Pe cutia de pe ambele parti nu exista o embossing cu sigla "555".

În al doilea rând - chiar dacă caseta este "corectă" numele "555 Trei Cinci", nu înseamnă că în interiorul părții inițiale. În această casetă 555, trebuie specificat numărul piesei atribuit de către producătorul TREI FIVE, de exemplu, numere precum SB-3831, SB-7153. În cazul multor falsuri din China, 555 de astfel de numere nu sunt indicate. Aproape întotdeauna pe original 555 părți după număr piesă număr de piesă încrucișată înscris de constructorul vehiculului (Toyota, Nissan, Mazda, etc.), cu excepția cazului în detaliu cu constructorul vehiculului efectuate separat de orice site și a avut numărul său. Pe cea mai frecvent întâlnită falsă chineză 555 este pur și simplu numărul piesei de la producătorul de mașini. Și dacă o astfel de parte separată luată de producătorul de mașini nu a existat și nu există până în prezent, vă întrebați? Este simplu, chinezii inventează doar un număr inexistent, dar foarte asemănător celui original.







555 Trei cinci - originalul dintr-un fals - Pavlodar - totul despre mașini

Detaliile originale de ambalare 555 (trei fives).

Cea de-a treia caracteristică distinctivă a părții originale 555 a contrafăcutului este sigla mărcii reprimate. În cea de-a treia fotografie, un astfel de logo stoarse este clar vizibil, deși de la prima dată în magazin, nu toți îl observă. Da, și mulți negustori falsificați din Pavlodar, care nu au văzut niciodată ambalajul original, nici măcar nu știu despre această etichetă.

555 Trei cinci - originalul dintr-un fals - Pavlodar - totul despre mașini

În stânga este un fals. În partea dreaptă, partea originală 555 este realizată din metal solid din oțel inoxidabil, care va dura mult timp.

În ceea ce privește cele două caracteristici cele mai recente, iar principalul distinctiv, astfel încât acesta este cel mai important și condiții de bază - să nu cumpere articolul 555, în cazul în care nu este fabricat din oțel inoxidabil de calitate se face prin piese de schimb originale 555, deci ce pot sa spun, din oțel inoxidabil, chiar și în greutate este mai greu și mâinile mai plăcute decât aliajul chinez de neînțeles. Și, în sfârșit, în cazul în care cea mai mare parte, cu partea de capăt nici gravura cu inscripția și logo-ul 555 TREI CINCI MADE IN JAPAN (puteți suna în partea de jos). Toate falsurile celor 555 pe care le-am văzut vreodată nu aveau o astfel de gravură. Cu toate acestea, nu ar trebui să vă lăudați. De exemplu, aproape toate falsurile din firma coreană CTR au o gravură similară pe front. Chinezii, de exemplu, nu vor face prea multe eforturi și costuri pentru a începe să facă o astfel de marcă. Și cine știe, poate după o jumătate de an, pe rafturile magazinelor noastre Pavlodar vor începe să apară detalii care ar fi imposibil să se facă distincția chiar și cu ochiul experimentat.

555 Trei cinci - originalul dintr-un fals - Pavlodar - totul despre mașini

În mâna dreaptă este partea originală 555 (trei cincizeci).







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: