33 Ce fel de fraze sunt folosite de oamenii creativi

Alice, nu pe un PSI și nu pe o exacerbare a lui Cotina înainte de Anul Nou)
Nu sunt eu și am observat mult timp în urmă.

Cine vârstă care - cusături în afacerile (cu toate că rezultatele aduc după NG, dar vedea deja totul clar cum nabiznesmnili pe an).






Și în BC, un om 5 sa stricat, dar acesta este regulamentul lor.

Vygorvorilsya Kotin - el poate simți mai bine, dacă este necesar să se acorde o atenție, poate persoana pur si simplu nu este suficientă atenție la adminilor (mulțumesc nu bogu- asistente medicale, dar cum să-l spun.).

Ei bine, dacă ești un tricotor, jurați cu ace de tricotat? Dirijorul, în procesul de lucru cu orchestra, comunică în mod constant și continuu cu oamenii. Ca profesor cu o clasă aproximativ. Prin urmare, există numeroase declarații ale profesorilor și medici, a căror conversație face parte din munca sa cu pacientul. și m. Artiștii care lucrează cu ele, pe care l-ați enumerat, lucrează cu siguranță creativi, dar specificul este destul de diferit. Așa că ai fost jignit, în zadar, Daria! Succes de creativitate pentru tine! Iar cuvintele jurale sunt foarte ușoare. În viața reală, adevăratul staniu se întâlnește, îți spun acest lucru ca dirijor. -)







Tinurile vor fi lăsate de trupele de tâmplărie - printre acestea se numără și lucrători creativi)

Vyacheslav, ești un adevărat dirijor?

Cel mai rau lucru este meu „muzica“ blestem - „Dar dacă merge mai departe (vei fi angajat așa - nepotul său, va fi articole atât de superficiale de revizuire, etc - la colegi), perspectivele maxime - se va efectua solo în orchestra simfonică a triunghiului! " (Știi, uneori (foarte rar) îl lasă pe om într-o mână, un cadru triunghiular, într-un alt - bastonul) Imaginează-ți surpriza mea când am aflat că nu este atât de ușor, există, de asemenea, o notă. Trebuie să spun că, din anumite motive, această amenințare teribilă este foarte eficientă :).

Dirijor - violonist: "Dacă sunteți atât de fals - voi schimba timpani!"
Violonista - dirijor: „Și dacă nu se poate face cu timpanelor, voi lua bastonul și nimic nu va juca!“

muzician - după a treia piesă nu voi juca, dar voi fi capabil să conduc.
muzicienii sunt aceiași copii, doar ei au mai mult.
în epoca sovietică a fost publicată o carte "gluma fizică". dacă publicați "glume muzicieni", nu va fi mai rău.
dar ceea ce este inteligibil, este adevărat. mai ales atunci când lucrăm cu tineri muzicieni. mulți copii urăsc solfeggio. acest lucru se datorează faptului că adesea teoreticienii sunt plictisitori. cele mai complexe lucruri trebuie să fie prezentate în mod inteligibil. acest lucru se aplică nu numai disciplinelor muzicale. nu numai să cunoască subiectul, ci și să poată comunica cu publicul. Undeva.







Trimiteți-le prietenilor: