3 moduri simple de a remodela blugi înguste

Faceți curățarea de toamnă în dulap, luați decizia care dintre blugi vechi să plece și care să arunce. Nu te excita! Există întotdeauna posibilitatea de a oferi blugi plictisitori un aspect nou și fără prea mult efort. Cel mai probabil la domiciliu veți găsi tot ce aveți nevoie pentru o renaștere a denimului la modă: vopsele, înălbitori și foarfece.







3 moduri simple de a remodela blugi înguste

Un blugi trântit pe genunchi

Opinia modelului: "Blugi sfâșiat - nu este o tendință nouă, dar slots subțire pe genunchi arata chic atunci când pereche cu pantofi-bărci. Cred că este în armonie cu stilul meu personal, pentru că îmi place să includ tendințe de modă ridicată în dulapul de zi cu zi ".

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

Cum sa faci blugi, rupte pe genunchi.

  1. Puneți-vă blugi, și folosind creta, trageți o linie în care doriți să vedeți tăierea.
  2. Tăiați țesătura cu foarfece de-a lungul liniei. Am făcut o tăietură dreaptă, dar tu, dacă vrei, o faci diferit.
  3. Folosind un fișier de unghii sau șmirghel, faceți o tăietură. Ei bine, și pentru a oferi bucăților o privire de fabrică, trebuie doar să le treci prin mașina de spălat.

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

Jeans cu imprimare geometrica

Opinia modelului: "Aceasta este tot ce-mi place - linii albe limpezi, subțiri pe geometrie neagră și simplă, ceea ce nu înseamnă nimic. Este într-adevăr un mod simplu și elegant de schimbare pentru o pereche de blugi neagră îngustă. "







3 moduri simple de a remodela blugi înguste

Cum sa-ti faci blugi cu un model geometric

  1. Tăiați două bucăți de carton care se potrivesc cu lățimea jumătății inferioare a blugi și inserați-le în fiecare picior.
  2. Se toarnă puțin vopsea albă pe o placă de hârtie, apoi se pune firul în vopsea. Îndepărtați complet firul cu o perie. Curățați vopseaua în exces.
  3. Țineți firul strâns și puneți-l pe picior astfel încât vopseaua să fie imprimată pe țesătură. De asemenea, puteți mișca firul înainte și înapoi sau apăsați ușor cu o perie curată pentru a face linia mai vizibilă.
  4. Îndepărtați cu atenție firul, puneți-l înapoi în vopsea și repetați pasul 3.
  5. Puteți adăuga câteva lovituri nefolositoare la linia dvs. după cum doriți.

3 moduri simple de a remodela blugi înguste
3 modalități de a tricota dantelă covoare de la lucruri inutile

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

Jeans în stilul de ombre

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

Cum sa faci blugi de ombre pe cont propriu

  1. Înmuiați pantalonii de blugi în apă. Acest lucru va permite ca înălbitorul să fie absorbit în țesătură.
  2. Se amestecă 3 părți de apă pentru 1 parte de înălbitor și se lasă blugi să stea timp de 10 minute.
  3. Trageți aproximativ 10 cm de blugi din apă și apoi adăugați o altă ceașcă de înălbitor. Lăsați-l să fie 10 minute în această soluție.
  4. Trageți încă 10 cm de blugi din apă și adăugați din nou o ceașcă de înălbitor. Lăsați marginile blugi să fie umede în soluție în ultimele 10 minute.
  5. Lăsați blugii să se usuce și apoi spălați mașina în mod separat de alte rufe, astfel încât reziduul de înălbitor să nu vă stingă hainele.

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

3 moduri simple de a remodela blugi înguste

3 moduri simple de a remodela blugi înguste







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: