100 motive pentru ura draco și hermioane

- Chorus of Slizolin # 33;
- Mumă de dinți. în sens, înfricoșător # 33;
- Aș fi tăcut, tu ești sângele meu pur;
- Al tău? Stau de vorbă # 33;
- Excelent # 33; O frânghie pe care să o aduci? Te pot împinge chiar de la scaun, dacă e nevoie.







- Domnule Malfoy, domnișoară Granger, ce vă permiteți asta?
- Bună, domnule profesor Lupin, spuse Hermione, speriată. - Tocmai vorbim cu domnul Malfoy și.
- Te-am auzit vorbind, dră Granger. Vă rog să veniți la biroul meu.
Draco și Hermiona se îmbrățișează în mod obișnuit în biroul lui Lupin. Remus îi așeză pe celelalte capete ale unei mese mari și îi dădu câte o bucată de pergament, pene și cerneală.

- Aici. " Scrieți un eseu despre "100 de motive pentru ura mea". Acesta este locul de muncă.
- Dar, profesore, nu înțeleg cum este asta ", a scos Draco.
- E foarte simplu, domnule Malfoy. Scrie 100 de motive pentru care urâți pe Miss Granger, iar Miss Granger va scrie 100 de motive pentru care te urăște. Eu stau aici, ca să nu te mai certe și să nu renunți. După ce scrieți totul, o voi citi și voi lua măsuri.
- Care dintre ele? La întrebat pe Draco și pe Hermione în cor.
- Nu știu. Nu știu încă. Dar complicați relații și mai complicate între facultățile voastre, iar acest lucru trebuie combătut. Munca.
Cu un oftat, Draco mișcă pergamentul mai aproape și făcu un titlu mare de 100 de motive de ură la grădinar. Pentru mai mult nu a fost de ajuns. El a aruncat o privire spre Hermione, care a pus deja motivele pentru treizeci (da, Draco a văzut figura).

95. Ea atacă oamenii (în special mine # 33; # 33; # 33;)
96. Îi place lui Dumbledore.
97. Îi place lui Lupin (Oops # 33; Puncție stânga).
98. Are un ten de coșmar.






99. Locuiește în bibliotecă.
100. Și asta nu e tot.
Draco se mira mai degrabă. Se pare că există calul pe care Muggles îl numește Pegasus și care inspiră oameni. Granger se terminase deja, iar acum se uita în așteptare la Lupin. Dar el nu a observat pe nimeni, deoarece era ocupat cu absorbția ciocolatei. Ochii îi erau înnorați. Remus se mișcă încet pe scaun și inhalase mirosul divin al ciocolatei "Alenka". Acest tip de ciocolată, Remu, a trimis din Rusia, unul dintre prietenii săi buni, cu un ciudat, în opinia lui Remus, numele - Yana. (Bună ziua, Ian # 33;)

- Kha-kha, profesore Lupin, spuse Hermione.
- Și? Ce? Cine este aici? Remus a ieșit din transă. "Oh, ai vrut ceva, Hermione?"
- De fapt, am terminat deja compoziția.
- Și eu, spuse Draco.
- Excelent. Să mergem aici. O să citesc.
Lupin luă ambele coli și își aruncă ochii prin linii. Se încuviință când vedea motivul 97 din lista lui Draco.

- Ei bine, buni prieteni. Și acum te voi părăsi. Deci, țineți scrierile dvs., discutați puțin.
Cu aceste cuvinte, a dat o lucrare lui Draco Hermione și compoziția lui Hermione Draco.

Hermione a fost prima care a atacat:

În acel moment, Lupin intră, care îi amintea acum lui Dumbledore de aspectul său viclean.

- Ei bine, văd, ați vorbit deja. Poți să te duci, spuse Remus și se gândi: "În trei ani vom ieși la nuntă";
***

- Și ce sa întâmplat în continuare, bunica?
- Remus avea dreptate. A doua zi, Draco a apărut la micul dejun cu păr drept, care nu a fost lins înapoi. Și un an mai târziu a făcut o ofertă către Hermione.
- Răcoros # 33; # 33; # 33; Și au fost fericiți? Chiar și criptașorul și slizolinul.
- Au existat, au existat. Nu, totuși tu ai pălăria pe Slytherin drept - tu crapi la fiecare lucru mic. Noapte bună, Draco.
- Noapte bună, bunicoasa # 33;

Femeia în vârstă a părăsit încăperea și a coborât scările în camera de zi. Acolo ea aștepta deja un bărbat cu un păr gri clar vizibil.

- Păi, a adormit pe furiș? Și-a întrebat soția.
- Am adormit. Din nou, a cerut o poveste despre 100 de cauze de ură. Obosit deja.
- Haide, Hermi, chiar îți pare rău pentru nepotul tău iubit?
- Nu este un păcat, dar nu în fiecare zi. Și oricum, îți amintești acordul nostru?
- Care dintre ele?
- Dacă mă spui "Hermi", te voi numi "Draco".
- Îmi pare rău, doamnă Malfoy # 33;
- Eu iert. Și acum să le citim din nou.
- Haideți.
Draco și Hermiona urcau scările în dormitor și se apropie de zid. Pe ea erau două foi de pergament încadrate. Pe una dintre ele a fost inscripția "100 motive pentru ura mea pentru Granger", pe de altă parte "100 motive pentru ura mea pentru Malfoy".







Trimiteți-le prietenilor: