10 Motive pentru care aleg revoluția modului

Nu sunt puternic în PHP, dar mi-am făcut primul site pe MODx Revo în doar câteva zile. Și am observat imediat pentru mine 10 avantaje ale acestui CMS.

2. Perspectivele dezvoltării sitului






În orice moment puteți extinde funcționalitatea resurselor dvs. Să spunem că în câteva luni după lansarea site-ului campaniei, doriți să deschideți un magazin online pe același domeniu (sau subdomeniu). Pentru a face acest lucru, nu este nevoie să instalați un motor nou și veți gestiona toate secțiunile și subdomeniile site-ului dintr-un panou.

3. Control complet asupra conținutului
Toate paginile (inclusiv paginile din categoriile în care este afișată lista de articole) vă creați. Sistemul nu va genera automat pagini suplimentare, astfel încât nu vor apărea probleme cu duplicatele.

4. Ușor de instalat add-on-uri gata
Suplimentele sunt descărcate pe server prin panoul admin cu două clicuri. Alegerea plug-in-urilor este mare, multe sunt scrise de compatrioții noștri.

5. Simplificarea optimizării motorului de căutare
Nu pentru nimic MODx se numește "sistem de management orientat spre SEO". Puteți înregistra etichete și adrese URL META pentru fiecare pagină a site-ului, puteți configura CNC să utilizeze sau să nu utilizeze link-uri imbricate, să elimine sau să adăugați sufixul .html

6. Nu există restricții în proiectare
Nu există șabloane deja pregătite pentru MODx. Ce este acest plus, întrebiți și voi răspunde - imens! Pentru că pe acest motor poți folosi orice tip de design. Și se întinde în doar câteva minute. Trebuie doar să conectați CSS, să inserați codul HTML și asta este!

7. traficul mare nu este o problemă
Aici nu voi spune nimic, da doar un link catre site-ul care functioneaza pe CMS MODx - www.astromeridian.ru. Contor de participare în subsolul paginii

8. Panou de administrare ușor de utilizat
La început poate părea ceva neobișnuit. Dar foarte curând îți dai seama cât de convenabil este totul. Pentru a modifica setările paginii, designului sau site-ului, faceți doar câteva clicuri de mouse.

9. Comunitatea activă de limbă rusă
Deci, există cineva care să pună o întrebare, să ordone o revizuire a celei existente sau să dezvolte un nou add-on.

10. Distribuirea gratuită și codul open source
Puneți acest articol pe locul zecea, deși știu că unii nu lucrează în principiu cu CMS plătit. Și motorul însuși și majoritatea add-on-urilor sunt gratuite. MODx în toate privințele este "liber".

Ei bine, cei pe care am reușit să le interesez, îmi propun să continuăm cunoștința cu MODx. Iată o mică selecție de linkuri pe această temă:







  • Site-ul oficial - modx.com
  • Descărcați cea mai recentă versiune de pe această pagină - modx.com/download
  • Puteți încerca MODx în acțiune pe site-ul test - modx-test.com
  • Galerie de site-uri pe MODx - modx.com/why-modx/modx-site-gallery
  • Exemple de site-uri pe MODx de la dezvoltatorii noștri - onmodx.ru
  • Comunitatea rusă - community.modx-cms.ru

Lipsa de flexibilitate duce la afectare. Este necesar să se evite gândirea stereotipică - Gândiți-vă în afara casetei. Majoritatea bloggerilor nu încearcă alte cms-uri. Și absolut nimic, puteți câștiga pur și simplu freelancing. Deși da, desigur, pentru că doriți venituri pasive.
Dacă doriți un site de cărți de vizită - este cu adevărat necesar pentru el wordpress? Nu este mai ușor să luați CSM fără o bază de date?
Și dacă aveți nevoie de un site web, nu de un blog, toată lumea ia imediat Joomla.

Vă mulțumim pentru adăugarea. În această dimineață am încercat să adaug această idee la articol, dar încă nu o înțeleg atât de scurt și clar, explicând lucrurile simple. Sper că va veni cu experiență.

Nu că ceea ce ar fi "în jos" și toate acestea, doar pentru un blog WP într-adevăr sooo greoaie. Vorbesc despre asta. O mulțime de lucruri inutile trebuie îndepărtate manual, chiar mai mult - pentru a fi înșurubate și fixate.

Pe măsură ce ați uitat să menționați și serverul (hosting sau VDS) pe care se află acel site cu o prezență mare. Chiar credeți că Wordpress nu va rezista la o astfel de sarcină? Deja rulează și vor sta mai mult. Cu o astfel de participare, practic totul depinde de puterea serverului.

Sasha, dar există exemple de site-uri pe WP cu aceeași prezență? Ar fi interesant să vezi și să compari. Sau este inutil dacă nu cunoașteți puterea serverului?

Mulțumesc, într-adevăr, site-uri grozave! Și astromeridianul este de fapt un fel de mega-server))) Viteza medie este de 1677.18 Kbps, timpul de descărcare este 0.03 secunde ...

Olga, sfatul meu pentru tine, scrie și nu te opri, este foarte bine pentru tine Este un blog bun.

MODx Revolution - poate cel mai bun cadru de conținut din lume. Să pună în aplicare funcționalități non-standard, pentru libertatea de dezvoltare. Majoritatea motoarelor moderne sunt umplute cu funcționalități inutile, care trebuie apoi dezactivate. Putem spune că timpul principal este redus la dezactivarea funcțiilor inutile, cum ar fi, de exemplu, în Joomla. Pe de o parte. Pe de altă parte, Joomla și WP sunt excelente pentru a învăța principiile dezvoltării web, pentru începători și pentru cei care nu vor să se descurce cu "individualitatea" proiectului. Pentru nivelul mediu de dezvoltare - MODx - platforma ideală.

Alexey, un plus minunat, vă mulțumesc!

Cel mai bun CMS poate fi argumentat fără sfârșit. Dacă alegeți, cel mai bun este CMS "auto-produs", pe care îl creați de la zero.

Dacă creați CMS în sine, atunci da, este posibil. va fi mai bine. Deși mă îndoiesc că o persoană poate face mai mult decât întreaga echipă. În plus față de funcțional, trebuie să acordăm atenție siguranței.

Ei bine, dacă nu sunteți un programator și vă ordonați o dezvoltare, atunci totul nu este ușor deloc))) Uneori, astfel de scriere. În afara, totul funcționează, dar începeți să înțelegeți cum funcționează - părul de la capăt.

Acum vreau doar să actualizez site-ul pe care l-am făcut în freervoc. E mai rău să nu sapi în codul altcuiva

Deci, într-adevăr, puteți argumenta pe termen nedefinit))))

Este foarte posibil să creați un CMS neexploatat de la zero. Multe site-uri folosesc acest sistem. Principalul lucru, după cum ați spus, este că cel care la creat a lucrat cu el.

Aici mâine voi merge într-o rețea pentru a merge în căutarea comparațiilor Evoluția și Revoluția. Din fericire, logica este una. Numai substituenții sunt diferiți. Și HTML odată ce eticheta este aceeași peste tot.

Vă doresc mult noroc, Ol!

ps Prima mea fiică a scos primul dinte)). Pur și simplu îmi împărtășesc bucuria. Mult noroc tuturor.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: