10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


În ultima vreme am văzut multe emisiuni TV. Acestea sunt Vampire Diaries, Supernatural, Wolf, și multe altele. Recent am decis sa incerc ceva nou si am luat-o pe Sherlock. M-am îndrăgostit de el. De ce? Acum voi încerca să vă explic în lucrarea mea competitivă.







1. Noul Sherlock.

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Traducere: Nu sunt un psihopat, Anderson, ci un sociopat foarte activ. Aflați în final termenii.

2. Selectarea membrilor turnați.

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Caracterele principale ale seriei

3. Umorul englezesc.

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Momentul din serie

Aceasta, cred, este unul dintre motivele pentru care am început să mă uit la ea. Probabil ați văzut deja o mulțime de citate diferite din serie. În fiecare serie puteți vedea momente amuzante. În acest aspect, cu siguranță nu veți fi dezamăgiți. Sherlock, ca sociopat, este foarte precaut cu privire la oameni, mai degrabă chiar disprețuiește. Este destul de interesant să observăm acest lucru. De exemplu, momentul din prima serie:
- De ce vorbești cu mine?
- Doamna Hudson a luat craniul.
- Deci, îți înlocuiești craniul?
- Haide, o faci!

4. Scriitori celebri.

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Mark Gatiss și Steven Moffat

5. Spiritul Londrei

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Frame din seria economizorului de ecran

Probabil că am spălat creierul despre Anglia și Londra. Dar crede-mă - Londra este un oraș foarte frumos care a cucerit inimile multor oameni. Majoritatea filmărilor sunt aici. Desigur, o parte din filmări a avut loc la Cardiff, deoarece Baker Street din Londra este foarte agitat, precum și multe semne cu Sherlock. Dar filmarea unei serii a avut loc într-un loc real. Acesta este acoperișul Spitalului Sf. Bartolomeu, cel mai vechi spital din Marea Britanie. Aici, potrivit complotului, lucrează Molly Hooper. Chiar și puteți vedea „Gherkin“ (popular denumit faimosul oraș zgârie-nori - St Mary Axe), „Splinter“ (cea mai inalta cladire din Londra), Regina Elisabeta turn (Big Ben), parlamentul și mai mult.







6. Grafica

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Deducerea lui Sherlock în cea de-a doua serie a celui de-al treilea sezon

7. Sali de minte.

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Traducere: Ieșiți. Trebuie să intru în palatele minții mele.

Aceasta, cred, este principalul plus al întregii serii. Nu ați văzut acest lucru în alte adaptări ale romanului sau ale cărții în sine. Aceasta este o altă idee minunată de a interesa spectatorul de la Stephen Moffat. Acesta este modul în care Sherlock se folosește în cele mai dificile cazuri. Se scufunda în el însuși, căutând niște informații care îl pot ajuta să rezolve crima. Acesta este un loc imaginar. Ca o viziune. După cum spune el însuși Sherlock, este hard diskul său.

8. Sherlock Holmes nu este inteligent în toate domeniile.

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Traducere: Eu sunt regele Angliei?

Toată lumea crede că știe totul - de la matematică la franceză. Dar acest lucru nu este adevărat. Nici măcar nu știe care este situația politică din țară, cine este Madona, cum se mișcă Pământul și de ce oamenii își zgâri nopții.
-Sunt om.
-Uneori.
-Dragă?
-Parțial.
-Oamenii sunt localizați pentru mine?
-Nu, nu este.
-Eu sunt regele domnitor al Angliei?
-Nu avem rege, știi?

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Principalul antagonist al seriei

În fiecare episod, detectivul și asistentul său credincios, dr. Watson, dezvăluie o crimă interesantă, inabusabilă. În primul sezon, Sherlock află despre un anumit Moriarty, un om secret. În al doilea rând, "această femeie" cucerește, iar în al treilea se întâlnește cu Charles Magnussen, un ticălos de o scară largă. Și toate trage intrigi, întorc complotul și îi atrage privitorul să privească spectacolul.

10. Coloana sonoră.

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


Tumbler pur și simplu umblă cu fan-art pe Sherlock

Desigur, ce serie nu poate face fără o coloană sonoră frumoasă. Nu există aproape cântece, cum ar fi în Vampire Diaries sau povestea ororilor americane, aici, dimpotrivă, melodii, compoziții, sub care îți poți imagina imediat imaginea lui Sherlock Holmes. De asemenea, spectatorul poate să se bucure de jocul lui Sherlock pe vioară.

10 Motive pentru a viziona seria Sherlock - cele mai bune seriale


În general, seria este demnă de laude și premii. Este destul de amuzant, interesant, iar povestea lui nu te va face sa te plictisesti. Serial Sherlock - o poveste nouă despre detectivul strălucit Sherlock Holmes și prietenul său credincios dr. Watson.
-------------

Noile aventuri așteaptă admiratorii unei serii minunate de animație, Luntik online va lumina timpul liber și va mări atmosfera.

Citiți și:

Distribuie în rețelele sociale:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: