10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

Portal de informații „Notepad Tambov“ - este nu numai știri cele mai proaspete și interesante ale orașului, dar, de asemenea, un fel de referință Tambov, care vă ajută să găsiți produsul sau serviciul, și partenerii de afaceri.







Vrei să fii conștient de tot? Începeți ziua cu site-ul nostru.

Alege un alt oraș:

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

"Notepad of Tambov" lansează cel mai strălucit concurs al anului

"Tambov Notepad" invită fetele de la vârsta de 18 ani să participe la cel mai tare proiect de fotografie din această vară

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

"Vinovatul va fi pedepsit" - ei promit în administrarea serviciului poștal al regiunii. Și există vreo parcelă?

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

Fețele orașului. Alexandru Filatov: "Am devenit arhitect pentru bunicul meu"

Arhitectul-șef al regiunii despre sine, perspective, succese și greșeli ale arhitecturii moderne Tambov

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

Faptul că centrala termică de la Tambov se închide pentru o reparație de patru zile "Tambov's Notepad" a fost deja spusă.

Da, și odată cu planificarea testelor de presiune și oprirea planificată a aprovizionării cu apă caldă, au fost introduși și locuitorii din Tambov.

Și astăzi a devenit cunoscut faptul că centrala de gaze turbină Tambov va fi oprită pe 15 și 16 mai. În această privință, locuitorii din partea de nord a orașului așteaptă închiderea apei calde între orele 6:00 pe 15 mai și 21:00 pe 16 mai.

Oprirea temporară este legată de menținerea mijloacelor ASUTR și verificarea metrologică a mijloacelor de măsurare a unității de căldură și a căldurii.

Deci, aproape toate casele din centrul regional vor rămâne cu apă rece în robinete.

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

"Notepad Tambov" a decis să afle cum trăiesc rezidenții Tambov fără apă caldă. Ce metode de învățământ vechi și metode moderne de încălzire a apei sunt utilizate.

Deci, să luăm în considerare cele mai populare și mai interesante variante:

1. Clasicul genului: încălzirea apei într-o oală sau într-un vas. Aceasta este cea mai populară și cea mai banală versiune a mântuirii.

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

2. Un mod mai avansat este să achiziționați și să utilizați în mod activ un încălzitor de apă în această perioadă.

Există două opțiuni. Primul - un vodonagreatel portabil, care se imbraca chiar pe robinetul este transformat într-o priză electrică și, Voila, de la robinet curge un firicel de apă caldă.







Al doilea este un încălzitor staționar de apă, mare, care este deja atârnat pe peretele băii și încălzește deja un volum solid de apă, suficient pentru o baie completă în duș. Aceasta este o opțiune mai costisitoare, dar asta este ceea ce cititorul nostru prudent îl sfătuiește pe Artem Cheremisin:
- Boiler, am luat-o doar weekendul trecut. Ei bine, sau cazanul pe gaz. Dar cazanul pe gaz nu poate fi instalat în toate apartamentele, - tipul împărtășește experiența sa.

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

3. Folosiți șervețele umede.

O astfel de metodă a fost exprimată de Kostik Privalov:

-Te-ai gândit cum se spală cosmonauturile pe orbită? Foarte simplu, ei nu se spală. Sunt șterse cu șervețele umede speciale. Într-un pachet - pentru săpun, în al doilea - pentru ștergere. Și eu fac. Ei bine, fără săpun. Un set de șervețele umede este suficient pentru întregul corp. Sau umeziți prosopul cu apă caldă, bine, în boiler poate fi încălzit și ștergeți-l cât doriți.

4. Vizitați sauna sau sauna.

Din fericire, există multe opțiuni pentru acest tip de serviciu. Puteți merge la baia de la Chichkanova, care găzduiește oaspeți pentru mai mult de o jumătate de secol, sau puteți alege una dintre numeroasele alte oferte.

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

5. Un alt sfat popular: cumpărați un abonament la un club de fitness.

Este foarte util să aveți un abonament la un club de fitness dacă există întreruperi în apartamentul dvs. cu apă fierbinte. Există în mod clar un beneficiu dublu: Definit și figura, și fiecare centru de fitness care se respectă este acum are propriul sistem de încălzire a apei, și, prin urmare, duș sau saună.

6. Sfaturile de la blonde nu sunt întotdeauna inutile.

Următorul mod a fost propus de Victoria Mihailina, un profesor de muzică:
- Sunt capul meu în cabină. Scrieți stilul cu o chiuvetă și asta este. Deoarece părul lung este foarte dificil de spălat în bazine.

7. Următoarea opțiune pentru inventiv.

De la inventatorul Herman Kuchin, un lăcătuș. Asta înseamnă:

- Dacă aveți o mașină de spălat la domiciliu, atunci cu ea nu numai că puteți spăla hainele, dar și căldurați cu succes apa. Noi alegem cel mai rapid mod cu fierbere, dar nu aruncați lenjerie și pudră. Scurgeți direct la baia care a fost conectată anterior. Mașina va colecta apă, o încălzește, va simula spălarea și se va îmbina într-o baie. Și noi nu experimentăm calitatea apei. Va fi la fel de curat ca și robinetul.

8. Versiunea a opta pentru natura întărită și sportivă:

- Se spală cu apă rece. Anul trecut, doar mai de căldură a fost, nu am observat nici - spune Artur Gasparyan, judoka - A ustensile de unică folosință puteți stoc.

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

9. Opțiune - să părăsiți orașul, într-un tur, o călătorie de afaceri, la rude - motivul nu este important, principalul lucru este în cazul în care există apă fierbinte.

10. Ei bine, pentru desert, o opțiune pentru prudență, de la cititorul nostru Daria Suchkova:
- Înaintez, când a aflat că a zecea deconectare - scăldate de două sau de trei ori, a condus lenjerii de pat schimbate, curățate toate pardoseli, covoare, se spală vasele, chiuveta, aragaz șterse, pantofi, nakupalis Pups. Îl voi ține.


Știri despre Bloknot-Tambov

Trei mașini s-au ciocnit cu Karl Marx

Ce sa întâmplat, nu știu. Am văzut doar consecințele accidentului la intersecția dintre Karl Mar.

Mulțumesc nu băieți indiferenți! Pisica sa intors acasa!

Pisica a dispărut! Foarte mult în căutarea!

Atenție vă rog! Atenție vă rog! Am pierdut pisica! Poate că este undeva în regiunea Ryle.

popular

10 modalități de a supraviețui fără apă caldă au fost oferite de locuitorii din Tambov

Trei mașini s-au ciocnit cu Karl Marx

Ce sa întâmplat, nu știu. Am văzut doar consecințele accidentului la intersecția dintre Karl Mar.

Mulțumesc nu băieți indiferenți! Pisica sa intors acasa!

Pisica a dispărut! Foarte mult în căutarea!

Atenție vă rog! Atenție vă rog! Am pierdut pisica! Poate că este undeva în regiunea Ryle.

  • În Tambovstat a spus că salariul mediu în regiune depășește 22 mii de ruble

Vladimir Acesta este cine ar trebui să lucreze pentru a obține astfel?

  • Casele noi de cazane au început să funcționeze: în regiunea Tambov începerea unui sezon de încălzire
  • 11 miliarde de ruble va fi volumul investițiilor în depozitul de titan "Central" în regiunea Tambov

    Alexander Alexandrov Kazli

  • Locuitorii din Tambov au spus ce ar face dacă s-ar ridica la conducerea regiunii

    Serghei Cred că cel mai bun lucru care poate fi făcut pentru regiune este de a alimenta bugetul în detrimentul resurselor proprii pe care le posedă regiunea.

  • Excursia în ciuperci a condus la moartea dublă

    Vodca anonim a condus la moarte. iar ciupercile de aici nu sunt nimic







    Trimiteți-le prietenilor: