Raport privind meciul Dynamo - Kiev - FK - Dnepr

"Dinamo" - "Dnepr" 1: 0. Raport de meci. Victorie minimală asupra clasei

Astăzi, "Dynamo", în runda a treia a campionatului de la Ucraina la NSC "Olimpice" a jucat cu "Dnepr".

Serghei Rebrov a implicat aceeași echipă ca și în ultimul meci cu "Carpați". În timp ce după accidentare, Danilo Silva ia forma, Moroziuk a părăsit poziția apărătorului drept, iar Vida a luat locul lui Khaceridi care locuia în spital. Gromov după revenirea lui Yarmolenko în al doilea meci la rând a fost pe bancă.

Primul moment de la poarta Sheikhov a apărut în minutul 6. Pescuitul a îndrăznit să lovească din depărtare din stânga, dar balonul a fost lovit de-a lungul celui de-al nouălea rând. Trei minute mai târziu, accidentarea a fost Vida - croata la viteză maximă sa prăbușit în Kravchenko. După acordarea asistenței medicale, Domagoy sa întors pe teren, dar nu a putut continua jocul și a fost înlocuit de tânărul Ochogawa, care a debutat pentru prima echipă.

Timp de 30 de minute din prima jumătate, Dynamo aproape că nu a creat momente periculoase la poarta Dnipro, cu excepția unei împușcături inexacte de pescuit. Activitatea obișnuită a fost diferită Yarmolenko, terminând câțiva adversari în zona de pedeapsă, dar Andrew a restrâns puțin mingea, și, ca rezultat, până la accident vascular cerebral accent nu a ajuns la punctul.

Oaspeții au petrecut mai mult timp restrângând "alb-albastru" în jumătatea lor de teren decât acțiunile de atac. Și totuși, în prima jumătate a meciului, Dnipro a avut șansa de a-și supăra pe Shovkovsky. În minutul 35, contraatacul rapid al echipei Dnipro sa terminat cu o lovitură de pe partea stângă a lui Bliznichenko către Balanyuka, o lovitură la care a trecut barul.

Kievans a răspuns cu o lovitură dură de Pescuit de la 20 de metri, dar cu ea nu a fost fără dificultate Shelikhov a reușit. Mai mult, gazdele din prima repriză nu au fost de ajuns, iar echipa a mers la vestiar când scorul a fost 0: 0.

După pauză, Dynamo a devenit evident mai activ, iar la poarta Shelichov a devenit foarte cald. În primul rând în poziția izbitoare a fost Yarmolenko - Andrei a încercat să răsuci mingea în colțul din afară, dar mingea a trecut lângă pol. Apoi, portarul "Dnepr" a luat literalmente mingea de pe capul lui Moraes după baldachinul lui Morozyuk. În următorul atac, brazilianul a reușit încă să spargă poarta, dar Junior a trimis mingea direct în mâinile lui Shelhov.

Dneprryne a revenit în minutul 58. Kravchenko atârna din zona de pedeapsă, capul Svatok a tăiat mingea în poartă, dar Shovkovsky a arătat miracole de reacție și a ajutat echipa.

Cu jumătate de oră înainte de sfârșitul timpului regulamentar, Rebrov a făcut a doua substituție în meci, eliberând în loc de Sidorchuk mai mult ca să atace Garmash. Cu greu Denis a venit pe teren, deoarece "alb și albastru" a deschis contul. Gonzalez a executat perfect colțul direct la capul lui Moraes, care a tras mingea din plasă. A fost minutul 63 al întâlnirii.

După ce "Dynamo" a preluat conducerea, secțiile lui Rebrov au dat inițiativa Dniproanilor și au mers mai rar. În minutul 81, antrenorul de "alb-albastru" și a făcut departe cu jocul singurul atacant Junior Moraes, schimbându-l la Opran Korzun. Până la fluierul final, gazdele au controlat situația pe teren și nu l-au permis lui Dnipro să se apropie de scopul lui Shovkovsky.

Ca urmare, scorul a fost de 1: 0 în favoarea "Dynamo", care a câștigat oa treia victorie la rând și, în timp ce vine cu un indicator de 100%, luând nouă puncte din nouă posibil.

În sala de clasă? Eugene, de unde luați aceste hacuri?
Dacă sunt oameni care sunt mulțumiți de acest joc, este fie nebun, fie foarte departe de fotbal. Nu este un singur polițist pentru meci. Doar un gol din cauza greselii tineretului Dnipro, toate! Atacantul este harnic dar Sidorchuk de stejar. E ca și cum? Care sunt sarcinile lui Buyalsky? Omul nu există pe teren. asta e doar un loc gol. Cred că într-o lună și jumătate vom fi foarte, foarte trist după începerea Ligii Campionilor. Ce vom face cu Juventus, de exemplu, dacă vom lăsa să plecăm mai întâi? "Înlocuirea lui Moraes pentru Korzun a aplaudat în picioare!
Ei bine, în general, puteți minus și bucurați-vă de marile victorii asupra copiilor și amatori.