8 Sfaturi dăunătoare, cum să strici relațiile, armonie a vieții

8 Sfaturi dăunătoare, cum să strici relațiile, armonie a vieții

Dragostea este un sentiment minunat, tot consumator. Cu toate acestea, recent, multe fete încep să dezvolte relații atât de activ încât să se "stranguleze literalmente" în brațele lor și partenerul lor, și sentimentele sale. Rămâne doar să se dizolve mâinile: "Am vrut să fac mai bine, dar sa dovedit ..." De ce se întâmplă acest lucru? Există 8 sfaturi dăunătoare despre "Cum să strici relațiile". Cum să știți, poate că cineva se va cunoaște pe sine.







1. Este deja în natură faptul că bărbații și femeile percep această lume diferit. Dacă nu vă amintiți acest lucru de fiecare dată când doriți să dovediți cu spumă la gură că punctul dvs. de vedere al lucrurilor este singurul corect, pregătiți-vă pentru o despărțire timpurie.

2. Critica constantă poate distruge sentimentele cele mai strălucite. Dacă nu vedeți motivele de laudă sinceră, atunci de ce aveți nevoie de acest ratat? Dacă nu doriți să vedeți bine în ea, este puțin probabil că veți fi dezamăgit de ruperea unor astfel de relații.







3. Scandalurile publice arată bine numai pe scenă. Credeți reputația publică pentru un tip de multe ori mai important decât pentru prietenul său prea emoțional. Cum crezi, de câte ori va găsi puterea de a ierta o astfel de popularitate? Dar vă puteți distra cu amintiri despre rolul principal într-un spectacol strălucitor.

4. A iubi înseamnă a privi spre viitor într-o singură direcție! Și nu contează ale căror opinii vreți să le corectați - ale dvs. sau ale lui. Cu cât este mai frecvent și mai persistent, veți întreba pe cel ales de tine despre ceea ce gândește, despre ce privește, de ce se încruntă, decât despre ce este iritat, cu atât mai multe șanse de a afla despre el însuși multe lucruri noi și interesante.

5. Odată ce ați devenit un cuplu, atunci nimeni și nimic nu ar trebui să vă distragă unul de celălalt. Nu există rude, prieteni, hobby-uri - numai tu și dragostea ta! Sunați-l mai des la lucru și cereți-i confirmarea că el crede numai de voi. Foarte curând va fi apreciat nu numai de el, ci și de anturajul său. Și dacă nu reușesc să-ți aprecieze sentimentele, numai pentru că sunt oameni reci și învechite. Merită să continuăm o astfel de relație?

6. Dragostea nu se întâmplă prea mult! Puteți să uitați complet de "eu" și să vă dizolvați într-un partener. Uita de prietenii tăi, hobby-uri, profesii - dragostea ta este atât de fragilă încât trebuie să-l prețuiești în mod constant. Ascultați cu atenție fiecare respirație a unui iubit, ghiciți-i dorințele, aruncați particulele de praf din pantofi, făcându-i centrul universului. Și nu uitați să vă bateți în piept: "V-am dedicat viața! Ti-am dat totul! "Nu conteaza deloc ca nu a cerut asta. Nu a refuzat, nerecunoscător!

Desigur, acest lucru nu este totul sfat, cum să strici relațiile, dar ele sunt cele mai eficiente. Utilizați-le mai des și veți avea mult timp liber pentru dvs.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: