7 Motive pentru care ar trebui să locuiți în Florida

Home / Americana / 7 motive pentru a trăi în Florida

1 Este întotdeauna însorită în Florida

Soarele strălucește aproape 361 de zile pe an. Și în anii 60 nu a existat o zi tulbure în decurs de 768 de zile. În Florida, doar două sezoane - unul când plouă, al doilea - când nu. Dar, indiferent de sezon, nu este niciodată rece, chiar dacă ploaia este caldă și scurtă. Pe tot parcursul anului, nu poți să iesi din pantaloni scurți cu un tricou și să purtați papuci, chiar și atunci când ploaia se toarnă ca o găleată. Puteți uita de jachete, pulovere și chilot cald. Adevărat, oamenii locali le place să poarte cizme în timpul iernii, dar acest lucru este așa - un capriciu, doar o tendință de modă. Aerul este plin de mirosuri exotice de flori, ierburi și condimente. Totul este literalmente îmbibat cu apă - chiar și căile din apropierea casei par să se scufunde sub apă și în jurul verdeață luxuriantă a pădurii tropicale. Este suficient să faci trei pași și să te poți pierde din palmele de nucă de cocos strâns legate între ele de liane, fără a ieși chiar în pădurile de mangrove din sud.







2 În Florida, vă puteți relaxa pe tot parcursul anului

Milioane de visuri de a-și petrece vacanțele într-un paradis exotic, dar visul rămâne un vis. Mulți oameni găsesc timp și bani, valize de ambalaj, petrece ore în cozile de la aeroport, și de a ajunge la locurile ascunse, astfel încât, după câteva zile, 10-15 înapoi ... cel mai inteligent, pur și simplu se mută în Florida.

7 Motive pentru care ar trebui să locuiți în Florida
Apus de soare pe luna de miere

Imaginați-vă plajele nesfârșite cu nisip alb, atât de fin sub formă de pulbere fină friabilă, cu palmele verzi pufoase, aplecat deasupra apei și valurile calde blând, ușor înclinat spre mal. Și toate acestea sunt literalmente lângă tine - 10 minute de la domiciliu sau 5 minute de la muncă. Pranzul poate fi pur și simplu petrecut pe plajă, cel mai important lucru nu este să uiți să te întorci la birou.

Apa - turcoaz, turcoaz, ca prea mult prelucrate în imagine Photoshop, și atât de cald, încât momentul poate fi pierdut și să stea în ea toată ziua, și un pahar de rom-runner - celebrul Florida cocktail - vă permite să lase toate grijile undeva in spatele ... mai ales dacă un pahar nu este unul ...

7 Motive pentru care ar trebui să locuiți în Florida
Plaja lângă vechiul fort din Desoto

3 În Florida, nu mergeți la grădina zoologică

Este necesar doar să părăsiți limitele apartamentului, așa cum vă așteaptă numeroși reprezentanți ai faunei locale și migratoare.

Cei mai non-exotici sunt racoanele înfricoșătoare care le place să se scufunde în cutii de gunoi, dar nu disprețuiesc să scoatem covorul așezat sub ușă. Am observat o dată că un cuplu trage covorul unui vecin, care a fost îndoit într-un tub îngrijit, probabil pentru a fi mai confortabil să poarte ... Cred că el încă decorează nurca cuiva, dacă nu au unul nou.

Uneori în curte poți să aștepți un aligator local, în stare pașnică, pe malul unui lac pitoresc. Mi se pare că el a fost adormit - este necesar să se apropie, deoarece capacul este ridicat și un ochi mic okinet te evaluarea uite ... Daca nu sunteti un câine mic, atunci nu vă faceți griji, ca alimentul pe care cu siguranta nu le place și cu ochii închiși în curând. Dar într-adevăr aproape de mine nu aș sfătui.

Țestoľele rulează doar pe drum, e greu de crezut că pot alerga atât de repede dacă o vezi cu ochii tăi. Sutele dintre cele mai diverse păsări devin pur și simplu o parte obișnuită a peisajului, pe care nu le acordați prea multă atenție. În parcuri puteți întâlni o creatură ciudată - o navă de luptă, poziția favorită a căreia este să vă îngropați nasul în pământ în căutare de ceva comestibil.







7 Motive pentru care ar trebui să locuiți în Florida
Bătălia de pe insula Caladesi, insula Caladesi, Florida

4 În Florida, pescuit fantastic

Pescarii cei mai leneși nu merg departe de casă, de multe ori am observat astfel pe malul unui mic lac lângă complexul nostru rezidențial. S-au așezat ore întregi pe plajă, beau bere și aruncau încet câteva cuvinte între ele. I-am perceput ca amatori să nu facă nimic, s-au alunecat de la ochii amenințători al soțului, până când cineva a prins un somn imens și a dus-o cu mândrie acasă, arătând pe drumul către toți veniții.

5 Florida este pământul florilor

Când navigatorul spaniol Ponce de Leon, un mare prieten al lui Christopher Columbus, a ajuns pe coasta din Florida, a văzut o varietate de culori pe care le-a numit întregul continent din La Florida, ceea ce înseamnă terenul de flori. Într-adevăr, este suficient să lipiți un baston în pământ în Florida și acesta va înflori, localnici glumește. Puteți uita de grădinile botanice, unde într-o mică cupă a serii sunt colectate plante exotice, cărora trebuie să le îngrijeți și să le îngrijiți. Aici ei ca buruienile cresc pur și simplu sub un gard și izbucnesc fără milă de grădinar. Orhideele, cum ar fi turme de fluturi, flutter în vânt, muschi spaniol atârnă barba lungă de la aproape toate ramurile și trunchiurile. Uneori este dificil să se determine unde se termină o plantă, iar alta începe.

7 Motive pentru care ar trebui să locuiți în Florida
Exotic Tassel, Florida

6 În Florida poți să rămâi pentru totdeauna tânăr

7 Motive pentru care ar trebui să locuiți în Florida
Fântâna tineretului, Florida

Florida este o sărbătoare nesfârșită a vieții

Este dificil chiar să enumerați toate parcurile de distracții din Florida, să vizitați totul și să călătoriți cu toate atracțiile, o viață nu este suficientă. Nu poate decât să ajute Fântâna Tinerilor (a se vedea paragraful 6). Cel mai faimos parc - este lumi Disney (Disney World®), puteți lua parte la luptele din „Piratii din Caraibe“, pentru a acoperi în spațiu, pentru a primi toti presedintii americani, zbura cu Peter Pan peste Londra și Harry Potter peste Hogwarts.

Unul dintre cele mai aglomerate parcuri este Busch Gardens, unde poți să te duci pe un safari, să sărut o girafă, să vezi o mulțime de animale africane exotice, fără a lua o pauză de la sticlele de bere gratuită.

7 Motive pentru care ar trebui să locuiți în Florida
Girafa curioasă, Bush Gardens, Florida

7 Motive pentru care ar trebui să locuiți în Florida
Andre Bruso, Weeki Wachee Springs, Florida

Ei bine, ați decis să vă mutați în Florida și să vă împachetați deja? Mă gândeam de ce - de ce, de ce am părăsit acest loc magic unde toți sunt tineri, berea curge ca un râu, nu există niciodată iarna și totul este împrăștiat cu flori?

Bună ziua, locuiți în Florida, la 20 de minute de Golful Mexic, dar căldura omoară aici datorită umidității ridicate.
Cu copiii nu există unde să meargă numai la ocean, copiii nu mai vor oceanul. Mergând pe stradă timp de aproximativ 15-20 de minute, copiii intră în casă din cauza căldurii și se pare că stăm sub aer condiționat în permanență, ceea ce afectează foarte mult starea de sănătate a copiilor. Sunt de acord pentru persoanele în vârstă, trăiesc în vârstă, climatul din Florida este bun, dar nu pentru oamenii de familie. Deci ne gândim să ne mișcăm.

Persoanele în vârstă vin mai ales în Florida pentru iarnă, iar vara se deplasează la locul unde este mai rece.
Eram doar acasă în vară și stăteam sau mergeam spre cealaltă parte, unde era coasta Atlanticului.

Mult noroc și o odihnă bună.

Din câte știu, acum vara și în Rusia, nu mult mai rece decât Florida)))
Aici sunt de acord cu fiecare cuvânt al articolului, eu trăiesc de mai mulți ani în Deerfield Beach și naraduyus))) Mai mult decât atât, există multe rusă și o mulțime de lucruri pentru rusă) Noi chiar fiica a fost trimis la centrul de educație pentru copii Sunville în limba rusă. Și destulă muncă. Și restul este șic.
În general, sfătuiesc!)

E greu de crezut că Florida a devenit atât de rece în câțiva ani în care m-am mutat 🙂

M-am uitat la hartă și totul a devenit clar. Deerfield Beach se află pe coasta atlantică, unde nu este atât de cald în vară, cât și în Golful Mexic.

Restul este cu adevărat minunat, nu aveți nevoie să zburați până la capătul îndepărtat al lumii pe o insulă exotică.

Lucrarea depinde foarte mult de tipul de ocupație, dacă în IT, atunci cu California este dificil să concurezi. Dar costul locuințelor din California în comparație cu Florida - doar astronomic.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: