7 Cele mai originale salate

7 Cele mai originale salate

În casa mea oaspeții sunt întotdeauna bineveniți, astfel încât prietenii și rudele lor vin adesea fără o invitație, iar ca o gospodină bună aș pune masa imediat, de aceea colectez rețete pentru salatele rapide, ieftine și mai presus de toate originale. Vă prezint atenția, dragi cititori ai site-ului "Îmi place să gătesc". o selecție mai bună de salate pentru orice geantă și gust.







7 Cele mai originale salate

Salata "Piano" este foarte frumoasă, dar combinația perfectă a ingredientelor nu va rămâne fără atenție!

ingrediente:

Salata "Pian". Rețetă pas cu pas

Salata "Piano" este uimitoare și neobișnuită, deci dacă doriți să învinge pe toată lumea pe loc - să aveți grijă de gătit.

7 Cele mai originale salate

Salata de "ciuperci de ploaie" este dedicată tuturor iubitorilor de ciuperci murate în combinație cu pui și legume.

ingrediente:

Salată «Ploaie de ciuperci». Rețetă pas cu pas

Salata va cuceri gustul neobișnuit și genul de cunoscători reali ai alimentelor! Inimă, frumoasă, originală - totul despre salata "Ploaia de ciuperci".

7 Cele mai originale salate

Această salată, deși nu este ieftină, dar pentru o ocazie specială, vă puteți multumi pe dvs. și pe oaspeți cu o salată care include fructe de mare și caviar roșu!

ingrediente:

Salată "Capriciu regal". Rețetă pas cu pas







Dacă pregătiți o salată "Capriciu regal", atunci nu vă veți odihni, toată lumea vă va lăuda cu abilitățile culinare și vă va cere o rețetă!

7 Cele mai originale salate

Salata se potriveste uimitor intr-o vacanta sau petrecere, felul sau va va multumi pe fiecare oaspete, nu va fi indiferent!

ingrediente:

Salata "Cuibul cușului". Rețetă pas cu pas

Salata "Cuibul cuticului" are nu numai hrana originala, ci si gustul picant datorita usturoiului inclus in compozitie.

7 Cele mai originale salate

Un gust deosebit al salatei "tropicale" este dat de ananas, care este combinat uimitor cu alte produse și dă piquancy-ul acesteia.

ingrediente:

Salată "tropicală". Rețetă pas cu pas

Salata "tropicală" este populară, datorită faptului că ananasul și puiul sunt pereche inseparabilă, care câștigă combinația oricărei persoane de pe planetă.

7 Cele mai originale salate

Salata "Puiul în ciuperci" este visul oricărui copil, copiii vor mânca cu bucurie această salată, pentru că nu numai arată frumos, ci și delicios.

ingrediente:

  • brânză de cremă - 2 bucăți;
  • ouă - 3 bucăți;
  • unt - 60 de grame;
  • usturoi - 2 cuișoare;
  • morcovi - 1 bucată;
  • măsline - 10 grame.

Salată "Pui în ciuperci". Rețetă pas cu pas

Mâna se va întinde în spatele unei astfel de salate, pentru că este luminos, colorat și interesant!

7 Cele mai originale salate

Salata "Man's Dream" a fost numită pentru că a fost foarte consistentă și gustoasă și, după cum știu, este criteriul principal al bărbaților în alegerea unei mese.

ingrediente:

Salata pentru bărbați "Dream". Rețetă pas cu pas

Pregătește o salată "Visul bărbaților" și vei cuceri toți oamenii în vacanța ta!

Angajamentul unei sărbători de succes este un oaspete bine îngrijit și fericit care va deveni astfel dacă pregătiți orice salată din această colecție! "Îmi place să gătesc" vă dorește un apetit plăcut! Și asigurați-vă că încercați salatele de top-6 bărbătești și salate de la Jamie Oliver.

Familia mea este inspirația mea. Cred că pentru a-ți surprinde soțul cu arta culinară, nu trebuie să stai în bucătărie tot timpul. Suficient pentru a face față unor rețete bune și rapide. În această privință, am adunat o mulțime de rețete - ușoară și accesibilă în gătit, pe care vreau să o împărtășesc. Cred că dieta unei persoane ar trebui să fie utilă, gustoasă și diversă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: