4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze

4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze

Aceasta masca Matis REPONSE Yeux EyesLips Tratament Mască Extreme Comfort - rezident vechi de grija mea constantă, care, în clasamentul meu personal de frumusețe depășit măști de eficiență cu o acțiune similară cu Clarins Skin-SmoothingEyeMask și Sisley Express Eye Contour Mask






La urma urmei, doar o mască de la Matis dintre cele trei enumerate, cumpăr din nou și din nou după ce am încercat. Îți voi spune ce îmi place atât de mult despre ea și despre spălarea delicată a gelului de curățare a ochilor Matis Reponse Yeux Eye, de asemenea, îți spun.


În general, măștile de crem mi-au plăcut chiar și mai multe patch-uri sub ochi.
Ele nu formează îndoiri, ele nu "cad din fața frunzelor căzute", dacă dintr-o dată nu este timp să stați cu ele pe canapea și doriți să fiți frumoși.

De asemenea, petrec mult timp la calculator, am o vedere foarte slabă, așa că ochii mei sunt obosiți mai des și mai repede decât ochii oamenilor normali. La toate, astfel, la mine încă pielea foarte subțire a pleoapelor cu coroane translucide prin ea sau ea. Semne de vârstă, unde fără ele?
În general, cu asta trebuie să fac ceva în mod constant, deci nu e de mirare că am încercat o mulțime de mijloace diferite pentru a avea grijă de această zonă sensibilă.

Când simt că părăsirea cremei obișnuite a ochilor nu este suficientă pentru mine - o mască cremă devine o adevărată mântuire pentru mine. La urma urmei, poate înlocui perfect această cremă de ochi, în orice caz Matis o înlocuiește pentru mine.
Și buzele mele se usucă tot timpul, mai ales acum, iarna. O mască Matis și ajută. Nu este un miracol?
Prin urmare, îl cumpăr deja cu constanță de invidiat. Dar, pentru început, un alt remediu pentru ochii acestei serii

4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze

Prima dată când am cumpărat acest set promoțional cu Matis Response Yeux EyesLips Mască de tratament Extreme Comfort și Matis Response Yeux Eye Cleansing Gel.
Initial, nu mi-a placut acest gel, in primul rand o textura neobisnuita, asemanatoare lipiciului cleric, in sticle din copilarie. Ei bine, bine vodichka-micelar sau spălări obișnuite în două faze, și aici acest gel. Pff ...

4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze

Și cumva a marcat imediat cu generozitate gelul pe un tampon de bumbac și prishlepnula-l la ochi, astfel încât aproape toate gel de pe disc a venit la mine în ochi, nu am fost în stare să, și a ratat ceva timp pentru toată lumea a văzut mai multe zablyurennym. Așa că primele mele impresii negative s-au intensificat.
Nu am înțeles și l-am lăsat mult timp. Și numai la a doua încercare am găsit o abordare a acesteia.

De fapt, acest gel pentru îndepărtarea cosmeticelor este necesar destul de mult, literalmente o picătură, pe care am pete pe suprafața discului vată și se aplică doar la ochiul vopsit. Chiar și aproape nimic de frecare nu este necesar.

Acest gel este poziționat ca agent anti-îmbătrânire pentru îndepărtarea cosmeticelor din ochi. Deoarece se referă la ochi, cum ar face delicat și delicat sarcinile care îi sunt atribuite.

Nu folie lipicioasă lipicioasă după ce nu rămâne, dar dacă există o nevoie, puteți elimina resturile acestui gel cu tonicul. Acest gel nu ajută și nu irită ochii, ceea ce este un "mare" pentru mine.
Și este foarte economic, deoarece dacă lichidul de spălare a lichidului lichid absoarbe complet discul de bumbac, gelul, datorită texturii mai dense, rămâne practic pe suprafața discului de bumbac







Până în prezent - acesta este unul dintre mijloacele mele cele mai preferate pentru înlăturarea din ochi a produselor cosmetice (resturile de produse cosmetice după spălare). Chiar și cele mai rezistente termonucleare creioane el se dizolvă ușor și fără impresii neplăcute. Dar, aparent, consistența nu numai că nu mi-a plăcut, așa că în loc de acest gel se vinde acum loțiune de ochi moale cu un efect revigorant, de asemenea un remediu foarte plăcut și eficient pentru îndepărtarea cosmeticelor

4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze

Ei bine, acum mă duc la eroina principală a acestui post.

Descrierea producătorului:

Acțiune dublă: mască și cremă. Programare dublă: ochi și buze.

Un remediu fantastic care conferă pielii super-confort și un sentiment de relaxare fără precedent. Are multe ingrediente active nutritive, hidratante și înmuiere. Reduce ridurile, întărește pielea din jurul ochilor și buzelor.

Mijloace extrem de hrănitoare, care elimină uscăciunea, special concepute pentru pielea din jurul ochilor și buzelor. Se aplică ca o mască și ca o cremă! Patru instrumente într-unul!

Componente active:

  • Glicerol vegetal - hidratează
  • Ceara de albine - hrănește, înmoaie, netezește
  • Elastina marină - previne apariția ridurilor, întărește, îngroșă pielea

Utilizare recomandată:

Aplicați o cantitate mică pe pielea din jurul ochilor (în special, faceți cu atenție zona umbrelor și "picioarelor cioară", evitați partea mobilă a pleoapelor) și pe buze (și în jurul buzelor). Lăsați timp de 10 minute. Pentru efect mai mare, puteți aplica tampoane de bumbac umezite cu Loțiune moale în partea superioară. Îndepărtați reziduurile cu o loțiune ușoară. Aplicați această mască în baie: căldura intensifică efectul.

Dacă suferiți de peeling al buzelor, aplicați masca timp de 10 minute și apoi ștergeți excesul cu un șervețel. Purtați o mască într-o geantă de mână și aplicați în timpul zilei, mai ales cu buze uscate. Așa cum se face cu cremă pentru noapte, cu un strat subțire pe pielea din jurul ochilor și buzelor.

ingrediente:
4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze

Ambalajul acestei măști este un tub simplu din plastic de culoare albastru deschis, comun pentru întreaga linie pleoapelor Matis. Deci, numai pentru această culoare, recunoașteți cu ușurință mijloacele de care aveți nevoie pe rafturile acestui brand.

Anterior, tuba era plat și era destul de incomod să se agită resturile de masca ei, ea este destul de consistență densă și o mulțime de ea blocat în „umerii“ rigide ale tubului plat.

4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze

Acum, această mască arată așa.

4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze
Volumul măștii este de 20 ml.

4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze

Mască Matis Response Yeux EyesLips Mască de tratament Extreme Comfort în consistență este o cremă densă de conținut mediu de grăsime. Se aplică pe piele fără efort, topind pe piele, rămânând pe ea aproape un strat ușor uleios. Minutele de 15-20 pe pleoapele și buzele mele se absoarbe aproape complet și nevoia de al scoate din ochii personal nu apar.

4-B-1 supergoion pentru pleoape și buze

Impresiile mele:

În general, de la bun început am lăudat această mască, deci este deja clar că feedbackul meu despre această mască de la Mathis va fi extrem de pozitiv. Aceasta masca este mereu prezent în grija mea, pentru că este foarte bine pentru a face față cu pleoapele pielea uscata si buzele (in jurul gurii), hrănește și hidratează-le și chiar netezește liniile fine. Aplicați-l în orice moment al anului, după cum este necesar. Ca o regulă, am o cremă de noapte în loc de o cremă, mai ales îmi place să împerechez cu Estee Lauder Triple Creme. sau alte măști de cremă care nu pot fi spălate.

Eu, desigur, sunt potențial interesați să încerc alte măști pentru pleoape. Dar, în comparație cu masca pentru pleoapele de la Clarence și chiar cu o mască de la Sisley, Mathis are avantaje destul de mari. Iar aceasta "multitasking", raportul "preț-calitate" și brandul francez general Matis, îmi place și respect abordarea mea. În orice caz, majoritatea cosmeticelor pe care le-am încercat, mi-a plăcut totul și consider că este foarte eficient, "de lucru".

Dar chiar dacă n-aș fi spus nimic despre această mască, din acest număr mai puțini fani ar fi cu siguranță nu-l au. La urma urmei, această mască nu este întâmplător un bestseller în magazinul Ile de Bote și chiar în marca Matis. Ce nu mă surprinde personal.

Preț și unde să cumpărați:

Pentru comparație, voi cita costul acestei măști Matis Response yeux EyesLips Tratament Mască Extreme Comfort în magazine diferite:

În magazinul online Ile de Bothe, îl puteți cumpăra pentru 1522 ruble. (la reducerea maximă)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: