20 sfaturi utile pentru beading

Introducere. Și vom continua o serie de lecții despre inele de margele și astăzi, avem împreună cu dvs. următoarea recepție de decorare inele. Vom învăța să țeseți chipuri tridimensionale. Recepția simplă, dar interesantă, poate fi utilă în orice alte cazuri când trebuie să faceți niște împletituri pe bază de mozaic.







Master Class: Un inel de margele cu fațete. Am decis să fac fiecare lecție pe inele într-un post separat, cred că va fi mai convenabil pentru tine. Clasa de master în sine este foarte simplă și scurtă, scrie, vă place acest format de MK simplu, sau mai bine concentrat și format mai complex?

Cum se face o bază? De vreme ce începem imediat cu marginile, vă recomandăm să vă familiarizați cu prima lecție, unde vom crea un astfel de inel - baza.

Și avem un fundal nou pentru fotografie!) Cum vă place această suprafață oglindă negru? Se potrivește cu bijuterii cu margele sau prea "bijuterie"?


Așa arată inelul pe brațul meu, am terminat ...

20 sfaturi utile pentru beading

Bună draga, în cele din urmă este timpul pentru o altă clasă de master și am ocazia să vorbesc cu tine!

Astăzi, după cum ați înțeles deja din titlu - vom învăța cum să țeseți croșetat croșetat. Și să începem cu un tip foarte popular de hamuri tricotate - Lariat. Aceasta este o lasso lungă de margele, care poate fi legată în orice mod și aplicată în decor. În circumferință, turnichetul nostru va consta din 5 margele.








Cred că 5 mărgele într-un cerc este mijlocul de aur pentru Larias. Atunci turnichiul nu este prea mic pentru a părea un șir, dar în același timp suficient de flexibil pentru a lega noduri. Ei bine, aceasta este, desigur, numai opinia mea.
În timp ce făceam această lecție, am mai adăugat două produse în această tehnică
Materialul de care avem nevoie pentru lecție:
Margele de trei culori - Cehă №10. (pe lungimea cablului meu de 135cm - a luat aproximativ 40 de grame de margele) Thread HBKryuchokIglaTherpenie)) Schema de țesut

Vreau să-i avertizez imediat pe unii dintre stăpânii mei agitați - această tehnică necesită răbdare. Setul în sine și crocheting - un pic ...

20 sfaturi utile pentru beading

Buna ziua dragi prieteni, bun venit la clasa de master - brosa "Versailles"

20 sfaturi utile pentru beading

Buna ziua dragi prieteni. Mă bucur să vă urez bun venit la noua clasă de master.
Astăzi veți învăța cum să creați o decorare spectaculoasă folosind tehnica Ndebele.

Principiul de a crea un colier „Zephyr“ șirag de mărgele este foarte simplu - țesem inelele 11 la 16 cm de la hamurile Ndebele, apoi le plait și fixate pe un set de snizok comun cu cleme de împletitura mozaic ..


Dacă ați vrut mult timp să vă încercați în beadwork, atunci aceasta este o opțiune excelentă, deoarece este pur și simplu răsucite, se dovedește frumos, iar materialul poate fi găsit în orice ...







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: