2 Rețetă pentru momeală pentru soroga de primăvară

2 Rețetă pentru momeală pentru soroga de primăvară
Bony, dar destul de decente în formă uscată, babușca cele mai populare obiect pentru pescuitul de coastă pe tija float și arcul Donk. Gloria lui Neptun că interdicția de reproducere permite pescuitul de pe mal la o tijă de pescuit și o pereche de cârlige. Și e timpul acum, astfel încât probabilitatea de a captura gândacii 400-500 grame mai mare. Grăbește-te în timpul liber, toți fanii flotorului de pe mal.







Dar o imagine frecventă. La o anumită distanță unul de altul în aceleași condiții este un călcâiu de pescari și prinde unul. Ieri sa întâmplat același lucru. Dintre cei patru pescari, doar un unchi în anii a fost târât cu ghinion o mare șorț. Restul a fost fericit să pescuiască o dimensiune modestă a unei brazi sau a unei matlasate mici. Iar motivul este banal - pentru capturarea cu succes a sorogilor aveți nevoie de o momeală delicioasă.

Seara, când o plimbare „fara cai“ si makchona nu vorbăreț în oraș, a reușit să trageți rețeta secretă pentru momeala.

Mulți pescari moderni urmează cel mai adesea o cale simplă - mergeți la magazin și cumpărați un meniu în pachete frumoase. Nu prea gândiți și nu urmați recomandările pentru gătit, amestecați, direcționați amestecul, adăugați elemente parfumate, care în acest fel și, la sosirea la pescuit, aruncați doar locul cu bucăți de sticlă. Poate fi un sens și există o certitudine, însă îndoielile depășesc totuși eficiența unei astfel de pierderi de bani.

Dar, cred că va fi suficient pentru a trage pisica pentru un loc de cauzalitate și de timp pentru a descoperi secretul reteta secreta de momeala concepute pentru a prinde primavara Roach. După cum a spus țăranul, momeala pentru diferite anotimpuri ale anului este diferită.







Rețetă 1 - Perlvent

2 Rețetă pentru momeală pentru soroga de primăvară

Pe ceașcă de aluminiu soldat de bara de calitate perla, sunt luate 6 cesti de apa. O jumătate de pachet de semințe de floarea-soarelui curățate, "bunică". Puțină sare. Gatiti acest terci pana la preparat. Pregătirea este verificată prin atingere - boabele trebuie să fie dense, dar nu digerate. În ceea ce mă privește. Apoi, se adaugă o linguriță de miere (nu știam că soroga este un gourmet).

Nu clătiți și nu adăugați nimic. Turnăm restul semințelor din pachet și o cană de pâine neagră tăiată într-o mașină de tocat carne.

Cantitatea de cereale recoltat depinde de timpul de expediere pe iaz, principalul lucru este de a respecta reteta.

O prikormku cu nisip de râu nu interferează. Lapa bile și arunca în punctul. Nu merită să se hrănească bine. Venim la pescuit pentru a nu hrăni peștele. Lăudat de mirosul de soră, ca o zbuciumă pe miere, cu siguranță va plăcea mușcăturile.

De asemenea, boabele din bara de perle sunt folosite sub formă de duză, dar cu un conopidă sau cu un mic râm.

Rețetă 2 - Rahat

2 Rețetă pentru momeală pentru soroga de primăvară
Toate proporțiile sunt luate din calcularea utilizării unei canișe de aluminiu. Nu știu dacă sneered la acel moment makchon vechi, dar un ingredient momeală o dată alertat, dar merită să încerc.

O să observ din partea mea că încă mai puteți crede folosirea momeală pentru a prinde sorogi. Acest pește este foarte îndrăgit de ceva extravagant. Cu aciditate, mirodenii și chiar un miros înțepător.

Într-unul din postările pe blog am menționat deja că mă aștept mereu la plecarea furnicilor. Chiar pe țărm, puteți prinde insecte negre înaripate și înțepătoare și este minunat să prindeți niște mici șuvițe. Nici măcar nu trebuie să vă hrăniți. Se pare că mirosul acidului formic atrage peștele și acționează uimitor.

  • Cant de pâine albă zdrobită.
  • Jumătate de container de cookie-uri.
  • Cană de orz fiert de perle.
  • Un pic de vanilie.
  • O jumătate de cană de semințe de dovleac măcinat.
  • Și în final - o treime dintr-un cerc de bălegar uscat de porumbei.

Așa cum se explică prin "culinar" - excrementele de pasăre conțin resturi nedigerate de cereale și alte alimente vegetale. Și mâncarea de pasăre care a trecut prin intestine are un leac miraculos pentru ademenirea sorogilor.

Pentru a aduce o momeală umedă, porumbeii uscați de porumbei ar trebui să fie înainte de pescuit. Așa că porridge este plin de miros.

Nu există coadă, nici cântare. Sincer, Oleg







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: