2 litri de kefir! Ce poate fi gătit din iaurt - utilizatorul maria (ya-maha) în comunitate

a cumpărat kefir și pe măsură ce umfla, toate cele 3 litri. Este păcat să o aruncați. ce se poate face. clătite și variațiile lor, eu nu amenință prea mult iaurt, avem clătite doar soțul meu mănâncă, și el are maximum 5 bucăți.







Fetelor, există o jumătate de litru de kefir de 3,2%, la expirarea termenului de valabilitate. Îmi pare rău. Poate ce să mănânc? Rețete pentru clătite și clătite, știu, nu vor. Ca și painea în mașina de pâine. Mai degrabă plăcinte, patty sau orice altceva puteți.

Maiden-umelitsy, puff, există un litru de kefir, ce ar fi făcut din el, cu excepția clătitelor și clătitelor? Vă mulțumim anticipat)

Buna ziua tuturor! fetele îmi spun, nu sunt un fan al kefirului (1%), dar săptămâna trecută nu pot trăi fără ea. pentru o zi beau un litru și deci în fiecare zi. și dacă este posibil să se bea în astfel de cantități sau tot nu este necesar.







Fetelor, ce fel de biscuiți puteți să coaceți din kefir? Și apoi am un litru de kefir Agusha, care are o durată lungă de conservare. Pour sorry :) încă în frigider este margarina, ouă și chestii :) sfatui orice.

Skisla de lapte de 3 litri poate. ce să faci sau să faci asta din kisljak asta. că nu mă pot gândi la nimic, nu-l arunc.

În viitorul apropiat am de gând să introducă dityu kefir.Vot a decis să încerce să facă-nu sama.Poluchitsya poluchitsya.Poluchilas lazha.Delala tak.Zakvaski nu a fost găsit, dar citit pe internet pe care le puteți utiliza iaurt pentru lapte gribkah.Kupila.Vzyala cu un termen de valabilitate mic , 3,6% zhirnosti.Zakipyatila, se răcește la 40 de grade pe litru.

ce să faci cu ea? Vreau să coacem ceva. doar mannic vine în minte. Și apoi, un litru care nu va dispărea. Este dificil să coaceți un cuptor de panificație în căldură, nu există o dorință specială. Opțiunile voastre.

DD fete! Merită un litru de iaurt, ce să gătești? Clatite au mâncat deja, tortul pe care-l coace. Ce altceva? Prompt, vă rog.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: