130 Acordarea de mâini proprii

Setarea 130 de mâini proprii

Așa că am decis să scriu cum am făcut 130 de tuning ale butonului airsoft pe cea de-a doua cutie de viteze din armata clasică cu fotografii și descriu detaliat procesul. Acest material nu este, ca să spunem așa, obligatoriu de utilizat și este doar experiența mea în această problemă. Voi fi fericit doar dacă cineva mă completează, deoarece experiența și adevărul se naște în dispute și discuții. Poate cineva mă va suplimenta cu ideile și experiența lor în această direcție.







Înainte de a lucra, este necesar să achiziționăm toate detaliile pe care le vom schimba. Am atașat o mică listă a ceea ce am pus înăuntru:


130 Acordarea de mâini proprii

1. Spring Guarder SP 130 (prefer acest constructor, pentru că este fierbinte și mai greu)
2. Arc de ghidare cu rulment (puteți alege de la orice producător)
3. Un pistol sub marca DeepFair, mituind aspectul său cu un sector metalic acoperit cu titan.
4. Sistemul capului cilindrului pentru cea de-a doua cutie de viteze.
5. Cap de piston Sistem cu rulment.
6. Sistemul de cilindri sau Prometheus tip-0, adică fără o gaură.
7.Nozl Guarder (nu au fost observate plângeri și jamburi din partea acestui produs)
8. Prometey Wire (cablarea trebuie schimbată, deoarece personalul nu va dura mult timp și va trebui să schimbați totul exact).
9.Selektor plate guarder și Prometeu, oamenii pur și simplu - foc traducător (ar trebui să cumpere în întregime anti-capului, care este cel care poate rezista la temperaturi mai mari, în caz contrar se va aliaje pur și simplu banale.).
10.Tappet - o farfurie de la Guarder (sau o curea din plastic care ține și mișcă tija).
11. Lubrifierea pentru cilindri
12.Smazka pentru sistemul de roți dințate (I personal folosesc vaselină cu litiu importat care nu se topește de căldură, nu se îngroașe în frig și nu agresiv la metal, în special, aluminiu).
13. Prometey Bearings, System sau DipFire, care au prezentat rezultate excelente în teste. Am scris rulmenți, pentru că Voi lăsa regulat uneltele DIRECT, adică Dinții de pe uneltele sunt drepți și, dacă aș fi aplicat unelte cu dinți oblici, mi-aș fi pus tufișurile de oțel, pentru că încărcările axiale apar pe dinții oblici, iar lagărele sunt foarte frică de ele și se duc rapid.

Să începem
Cum de a dezasambla unitatea în sine și de a separa-o de corpul pe care mi-l va pierde. Dar eu vă reamintesc că, dacă unitatea este în stare de funcționare înainte de demontarea acestuia de a face o singură lovitură în primăvară îndreptate și demontarea cutiei de viteze nu fotografiați împreună cu un buchet de arcuri și șaibe. Tragem cutia de viteze în sine și continuăm dezasamblarea acesteia. Luăm o șurubelniță subțire și introduceți-o în deschiderea arcului de ghidare și apăsați-o. Acest lucru se face astfel încât atunci când deconectați jumătățile de la cutia de viteze, arcul nu iese din cutie de viteze, tragând multe părți mici în spatele acestuia. Ne întoarcem în jurul perimetrului tuturor șuruburilor și, în timp ce ținem arcul (vezi mai sus), deconectați cu grijă jumătățile și trageți arcul. Fii extrem de atent și atent. Tragem toate insulele, adică deșurubați tot ceea ce vedem și puneți-l într-un recipient pentru spălarea ulterioară a grăsimilor vechi, a așchiilor metalice și a altor deșeuri. Pentru spălare, este mai bine să utilizați benzină ușoară și o perie cu o grămadă rigidă pentru desen. Lucrurile bune sunt ale mele, pentru că. acest lucru este important, și să se stabilească pentru asamblarea inversă. Părțile noi nu pot fi spălate. Lagărele nu se spală. Deci, totul a fost spălat.






Să mergem la adunare.
Ia jumătate de cutie de viteze, care este atașat selector Plate (traducător de foc) punem pe masă, va coborî capacul cutiei de viteze, introduceți rulment și pentru a începe partea cea mai hemoroidală a construi - selectarea șaibe.

130 Acordarea de mâini proprii

Luăm cea mai mică treaptă de viteză (cea mai mare din diametru) și o introducem în rulment, de regulă, roata dințată, când se derulează, se fixează pe peretele cutiei de viteze. Dacă capturiază, atunci începem să punem șaibe. Începeți să faceți acest lucru cu cea mai subțire mașină de spălat, care este disponibilă, adică set. scrolling - agățat, adăugând și până în acel moment, totul se va roti, nu se va lipi de peretele cutiei de viteze.

130 Acordarea de mâini proprii

După ce ia al doilea lagăr și introduceți-l în scaun, apoi o a doua roată (o roată dințată, care are un sector) și, de asemenea, include începe șaiba până când nu mai agăța în timp ce defilare roata dințată inferioară.
130 Acordarea de mâini proprii

Când este terminat, începem să ridicăm șaibele superioare pentru a elimina jocul axial. Pentru a face acest lucru, introduceți cealaltă jumătate a cutiei de viteze (în partea superioară) și conectați jumătățile cutiei de viteze, strângându-le cu mâna. Cu o șurubelniță subțire apăsați pe axa din partea de jos și priviți la joc, scoateți capacul și instalați șaibele, închideți din nou și urmăriți piesa. Când tot jocul este selectat (absent sau practic absent, nu alungați pentru o lipsă totală de reacție, veți merge nebun), trebuie să trageți cele două jumătăți ALL cu șuruburile, deoarece Unele jumătăți ale cutiei de viteze au o curbură care nu este vizibilă pentru ochi și pinionul poate să se prindă. Parcurgem gaura cu un deget unde cilindrul trebuie să stea.
130 Acordarea de mâini proprii

Prin modul în care - aceasta este o comuna incepatori greșeală atunci când merge jumătățile cu unelte de pescuit expuse și strângeți mâinile - totul se învârte, și când șuruburile de strângere întreaga cutia de viteze complet asamblat și instalat în unitatea, fără muguri sau lăstari, dar cablarea este încălzit, pe baterie rapid sta jos sau rata focului este mică. Deci, să presupunem că totul a mers bine și totul se învârte. Dezlănțuim cutia de viteze și scoatem jumătatea superioară (foarte atent, pentru a nu confunda și a pierde șaibele deja selectate). Acum trebuie să estimăm modul în care pistonul va sta în raport cu sectorul de pe cea de-a doua treaptă de viteză. Pentru aceasta, am pus pistonul în cutia de viteze pe canelurile de ghidare de-a lungul cărora trebuie să meargă, am combinat sectoarele angrenajelor cu pistonul și cu viteze
130 Acordarea de mâini proprii

și închide din nou a doua jumătate. Prin aprinderea lanternei, ne uităm prin găurile din partea din față a cutiei de viteze, astfel încât sectoarele de pe piston și pinion să coincidă, mai degrabă decât să atârne din stânga sau din dreapta (sper că este de înțeles).
130 Acordarea de mâini proprii

Dacă totul este în ordine, instalați rulmentul și ultima treaptă de viteză în jumătatea inferioară. Privim, se referă la roata dințată stabilită cu roata dințată inferioară sau nu. Dacă este vorba, atunci punem șaibele pentru a obține un gol, ceea ce le permite să nu se atingă reciproc.
130 Acordarea de mâini proprii

După ce așezați clema inferioară pe ultima treaptă de viteză, îndepărtați jocul axial folosind șaibele, conform descrierii de mai sus. Strângeți toate șuruburile. pe perimetrul cutiei de viteze și verificați ultima dată când totul se rotește. Spinarea ar trebui să fie fără prea mult efort, înțepenire, scârțâire și măcinare. Dacă totul este tip-top, atunci vom trece la următoarea etapă - aceasta este postarea.
130 Acordarea de mâini proprii

Cablarea joacă, de asemenea, un rol important în funcționarea unității. Dacă tunerul are mai mult de 120 de cablaje, este necesar să modificați fără echivoc. Dacă există mai mult de 130, trebuie să schimbați grupul de contacte. Pentru a înlocui cablajul, trebuie să achiziționați un conector larzov sau să deconectați cu grijă terminalele vechi și să le lipiți la o cablare nouă, aveți nevoie de conectori noi la terminalele motorului. Acestea pot fi cumpărate de la orice magazin important de piese auto. Personal, am cumpărat recent oțel în magazinul "Cablare".







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: