100 K 1

100 K 1

Chiar dacă ceva este uitat și nu există o asociere în primul rând, doar lista de aparate de uz casnic care vin în minte, iar probabilitatea de a intra în rating va fi foarte mare-). Dar dacă doriți să deveniți cu siguranță un câștigător în această chestiune, atunci arătați cu grijă și amintiți-vă:







Închideți ușa - bine, cine pleacă din casă, uitând să blocheze ușa, închidem mai des, dar uităm cheile din castel)

Opriți energia luminoasă și siguranța acesteia - motorul principal al acestei acțiuni

Opriți fierul - o opinie comună, dar poate că nu mulți dimineața și-au mângâiat costumele. Este mai bine să se ocupe de acest proces seara

Opriți gazul - se întâmplă ca în perioada rece când încălzirea nu este dată, încălziți aerul cu arzatoarele? nu suprasolicitați, oxigenul este consumat la un moment dat! Și nu este în siguranță

A lua cheile este minusul principal al unei astfel de uitare, dacă la întoarcerea acasă nu ai nimeni să deschizi ușa. Apoi toți au venit, așa cum spun ei. Ei bine, dacă e gospodăria, nu te poți reproșa prea mult pentru o astfel de absență

Ceea ce nu trebuie să uitați să faceți, lăsând casa. Apropo, se pare că nu este nimic pentru că există un obicei destul de vechi, să stai pe drum. Acest obicei este motivul pentru care există să gândiți și să vă amintiți dacă ați uitat ceva de făcut. Mi se pare că cele mai corecte și populare răspunsuri la această întrebare în jocul "100 la 1" vor fi formulate în următoarea ordine -







  1. Stingeți lumina peste tot și opriți toate aparatele electrice.
  2. Asigurați-vă că au luat cheile cu ele.
  3. Asigurați-vă că nu ați uitat cardul de călătorie.
  4. În spatele roții, verificați disponibilitatea unui permis de conducere și a unui pașaport tehnic.
  5. Închideți ușa din față.
  6. Apelați panoul de securitate.

"Plecarea, stinge lumina!" - astfel de tablete în trecut au fost atârnate în fiecare întreprindere. Acesta este primul lucru pe care-l amintim când plecăm acasă.

Și apoi - nu trebuie să uiți să iei cheile cu tine, ca atunci când te întorci, trebuie să deschizi un apartament.

Nu trebuie să uităm să opriți farfuria, pe care se prăjește sau se prepară ceva în acest moment. Așa că mai târziu nu trebuia să mă întorc și să verific: am oprit-o sau nu!

Totuși, nu trebuie să uitați să opriți fierul care a mângâiat cămașa soțului.

Și nu uitați să schimbați pantofii, altfel veți alerga să lucrați în papuci. De asemenea, din păcate, se întâmplă!

100 K 1

  1. Opriți (deconectați) gazul.
  2. Opriți toate aparatele electrice, în special fierul, încălzitoarele etc.
  3. Închideți ușa din față.
  4. Închideți ferestrele (de preferat dacă în fereastra deschisă este ușor să intrați în casă).

Acestea sunt opțiunile dacă nu este nimeni la stânga acasă.

Dar există și alte opțiuni:

  1. Să se spele.
  2. Îmbrăcați-vă.
  3. Să-mi pieptească părul.
  4. Ia banii, cheile, geanta.
  5. Hrăniți animalul.






Trimiteți-le prietenilor: