10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Un nou proiect în domeniul comerțului pe Internet mă forțează să locuiesc în două orașe. În Petru zburau de afaceri aproape o dată pe săptămână, iar cu fiecare nouă călătorie îmi place tot mai mult. În ultima lună, am identificat 10 avantaje importante care mă fac să mă gândesc la mișcare.







10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Cele mai bune parcuri din lume

Da, e drept - cel mai bun din lume. Sunt mari, cu peluze frumos amenajate, monumente și iazuri. Este minunat că există o mulțime de locuri. Puteți merge la grădina Tavrichesky, Alexandrino, Parcul South-Primorsky sau puteți alege altă opțiune. Iar acestea sunt locuri foarte frumoase, unde este puțin probabil să te poticni într-o companie de tip gop cu pivasik.

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Și puteți hrăni rațele în iaz:

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Sau întâlniți o veveriță :-)

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Diverse apusuri de soare

Când văd o revoltă de culori pe cer, imediat mă duc la cameră. Nu mă pot ajuta. Aparent, eu sunt un phonomaniac apus de soare. În Chelyabinsk, aveți aproximativ 10 minute pentru a face poze grozave. Ușor transportat cu drone sau fotikom și tot. Soarele se ascunde în spatele orizontului, culorile se estompează.

În St. Petersburg, totul este diferit. Orașul este nordic, iar apusurile de soare aici sunt "descoperite". Te uiți la cer și crezi: "Ohren, ce frumos!". Luați o serie de fotografii și, după o jumătate de oră, luați camera din nou. Pentru că imaginea devine atât de frumoasă încât poate transforma cei mai înstăriți în romantism.

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Arhitectură frumoasă

Centrul istoric, cu diguri, palate și case vechi, se combină cu clădirile sovietice pline de culoare. Peter este un oraș logic și bine proiectat. Este clar că în epoca gadgeturilor și hărților online este dificil să te pierzi. Dar ele nu sunt necesare în capitala de nord. Chiar dacă nu te-ai întors acolo, vei găsi întotdeauna calea.

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!






10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Cel mai bun aeroport din Rusia

Pulkovo nu este inferior în infrastructura Sheremetyevo, Vnukovo sau Domodedovo. Dar are un avantaj important față de aeroporturile din Moscova. Acesta nu este un centru de pasageri, deci nu există astfel de fluxuri nebunești de oameni.

Voi lista alte avantaje tangibile ale portului aerian din Sankt-Petersburg: navigația umană din studioul lui Lebedev (deși în anumite locuri nu este ideal), Starbucks și conducătorii de taxi politicoși. Polite în ce sens? Spre deosebire de colegii lor din capitală, ei nu te atacă ca niște câini pentru pradă. Pentru ultimele șase călătorii, doar un șofer mi-a sărit cu o propoziție: "Ai nevoie de un taxi?"

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

O poveste grozavă

Nu știu despre tine, dar literalmente simt pielea că lucrurile grozave s-au întâmplat în Sankt Petersburg. Orașul a experimentat diferite emoții și evenimente: bile de împărați și duel nobil, duminică sângeroasă și revoluție, blocadă, bombardament și renaștere. Puterea în cel mai puternic al lui Petru. Nu e de mirare că unii dintre ei mănâncă și creează lucruri pe marginea geniului. Și alții nu se ridică și nu beau. Dreapta ca moștenirea cordonului :-)

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Serviciile Uber Black și Wheely

Poți să-mi arunci pietre, dar îmi place să merg pe mașini bune. Este vorba de obiceiul și confortul interior. Uber Black și Wheely au o factură clară și clară. Și cel mai important, mașinile lor nu au "dame". Aproape ca un șofer personal. Numai pentru chirie.

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Cultură și oameni nenorociți

Inteligența din Petersburg nu este un mit. Sunt convins de asta când iau un taxi. Șoferii din Chelyabinsk vorbesc despre plângerile legate de drumuri și de putere. Moscova - pentru blocajele de trafic. Sankt Petersburg nu se plânge deloc. Dar ei pot trece dincolo de Mariinsky și vorbesc despre o producție proaspătă, pe care au mers la familie de a doua zi.

În general, orașul este foarte creativ și european. Centrul este plin de străini, chelneri printr-o engleză, tineri - strălucitori. Nu vă fie frică să purtați dreadlock-uri și arătați ridicol. Peter face un pic mai mult cultivat. Dovedit fapt!

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

BigWineFreaks

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Nu atât de mult "membru", la fel ca în Moscova

Petersburg a avut noroc că puterea nu este concentrată nu în Smolny, ci în Kremlin. Desigur, când Dmitri Medvedev sosește în oraș sau un important ministru, unele dintre străzi sunt blocate. Dar "cortegiile cu lumini intermitente" - un fenomen pentru Petru nu este un lucru de rutină. Prin urmare, spre deosebire de Moscova, aceasta nu provoacă atât de puternice negative conducătorii auto.

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!

Zbor direct spre Chelyabinsk

Este convenabil să nu aveți nevoie să vă schimbați la Moscova. Adevărat, de multe ori zboară pe avioane vechi ale companiei Rusia - fiica lui Aeroflot. Saloanele din ele sunt murdare și ...

10 Motive pentru a trece la Sankt Petersburg, mai proaspete - cel mai bun Runet pentru ziua!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: