1 septembrie pentru elevii de clasa întâi

Poezii pentru elevii de clasa întâi

Pentru prima dată în prima clasă Noi mergem pe cale amiabilă! Mulți dintre noi, mulți dintre noi, trebuie să învățăm!

Nimic creioane, pagini pure! Am venit, copii! Pentru a afla aici!







Astăzi ești primul elev! În această zi de toamnă Serene și frumos va fi starea de spirit!

În clasă, tu, prietene, fii răbdător și stabil! Și nu învățați cumva, și învățați fără două!

Poezii pentru primul elev

Mama era îngrijorată și tatăl și eu, familia noastră ne îngrijorează toată seara. Timp de mult, totul este gata: atât forma cât și un arc. Și un miracol de flori decorează un bufet.

Și mama mea este confuză: "Este totul în regulă?" - Și, din nou, în formă, ea a călcat pliurile. Și tatăl a uitat complet de emoție - Kota, în loc de terci, mirosea de gem.

Sunt, de asemenea, îngrijorat și chiar mă tremură, mă duc la mama și tata toată seara: "Setați ceasul deșteptător, ca să nu ne trezim. E ora 6 sau mai bine de cinci. "

Mama mi-a spus: "Nu fi naiv - cred, cum să adormi azi! La urma urmei, vei merge la școală mâine pentru prima dată. Totul se schimbă mâine în viața noastră. "

Prima dată în clasa întâi

Prima dată - în prima clasă! Felicitări tuturor. Sunteți pe calea cea bună, mergeți spre cunoaștere.

Toți s-au adunat pe drum Straight până la pragul școlii. Într-o formă nouă și cu flori - mândria Papei, bucurie față de mama mea.

O ghișeu nouă în spatele lui, în ea manualul nu este simplu - Aceasta este cartea ABC, și cu ea notebook-uri. Nu-i uitați, băieți?

La școală trebuie să ții pasul, să nu uiți nimic, și să înveți întotdeauna lecții, să primești cincizeci.

Vei sti foarte mult, Tot ce poti intelege. Și apoi te vei învăța mereu să te bucuri.

Ei bine, sunteți gata să plecați? Școala vă așteaptă. Intră!

Bluzele sunt dantelă, cămăși albe, fețele sunt obraznice - sunt elevii de primă clasă! În școală, toată lumea poartă buchete: vom studia, la revedere, vara!

Băi: Sunt de șase ani și nu sunt mai fericit! Uite ce miracol - Primul meu buchet!

Fata: mama plait panglica, Bantiki îndreptat, rucsac tricotat noi - În prima clasă a trimis!

Băi: alergam și am sărit, mi-a fost frică să întârzii. Doar o servietă sub mousse A avut timp să dea mamei.

Fata: Un rucsac este un miracol! Doar acum, prietenele minunate, nu se potrivesc în rucsacul că toate jucăriile mele!

Boy: Am un alfabet în servieta mea și un notebook și un jurnal! Sunt acum un student de primă clasă!

Fata: Acum va veni altceva de la mine. Oh, draga mea mamă, acum sunt adult!

Toți împreună: Primul nostru foarte foarte Zveni, zveni, sună! Du-te acasă, mamă! E timpul să învățăm!

Am devenit primul

Acum nu sunt mic - am devenit un prim-elev. Mi-au dat o servietă, o cămașă albă.

Mă duc pe stradă, nu la mâna cu mama. Nu voi lăsa familia în jos. Voi fi inteligent!

În școala noastră, voi fi bun la învățare, ajutându-mi prietenii, acasă, nu fi leneș.

Cu mândrie mă uit la toate În această școală de vacanță: Copii - bine, doar râs! Sunt primul elev!

Poezie bună pentru elevii de clasă întâi

A fost ieri doar un copil, Nimic nu se poate face aici. Te-au numit doshkolenkom, Și acum ei numesc prima clasă.

Toate în timp ce în ordinea exemplară, Și întrebarea nici unul a apărut, Nu pomarochki nu în notebook. Curățați ca cerul albastru, jurnal.

Lăsați îngrijirea să vă ajute pe umerii voștri, Dar ar trebui să vă descurajați? De luni până sâmbătă veți obține cunoștințe!

Elevii de prima clasă, felicitări pe care vreau să le transmit astăzi: permiteți antrenamentului să treacă ușor și nu pierdeți noroc!

Este toamna în curte. Păsările au zburat spre sud. Deci, e timpul să punem cărțile în portofolii.

Pentru prima dată elevii de clasa întâi intră în clasă. Tear off eye nu poate Din școala spațioasă luminos.

Toate pentru birouri. Iată notebook-ul. Am luat mâna cu îndrăzneală. Destul de alergat și de joc, vom face un lucru adult!

Să ne întrebați la tablă - tot ce răspundem cu mândrie: Acum ucenicii, copii mici nu!

Sfaturi utile pentru elevii de clasa întâi

Plec pentru prima oară astăzi. Voi încerca tot ce e mai bun să fiu student.

I-au spus mamei și tatei: Cum să te comporți la birou: De exemplu, nu poți minți, Partha - nu este un pat.







O să stau drept, cum ma învățat mama. Vreau să întreb, să spun, trebuie doar să-mi ridic mâna.

Și nu trebuie să vorbești cu nimeni, ca să nu spui lecțiile. Douăzeci și cinci de minute de lecție Ar dura tot timpul!

Tata a dat un sfat secret: Poți alerga la toaletă. Ne pare rău, nu puteți încă în bufet: aș cumpăra dulciuri acolo.

Nu, nu mă pot relaxa, trebuie să fiu cel mai bun pentru a încerca. Voi asculta de mama mea, voi fi primul cu ea!

Suntem tipi de primă clasă. Toate în jurul nostru se uită după noi, Ei spun: "Fermecător!" Suntem de acord, nu există nici un argument.

Iar fetele și băieții, copii și puternici, purtăm în servietele cărții, Pixuri și creioane.

Așteaptă, tată, mamă! Vom crește puțin - Program instituțional La școală vom începe.

Vă dorim mult noroc și studiați "cu un bang". Nu vă mai vedeți - este timpul pentru lecții!

O rimă pentru fată-prim-elev

Nu, acum nu sunt un prankster, Nu o furtună pentru toți băieții - Dans la primul elev. La revedere, grădinița!

Am devenit repede serios - acum sunt aproape șase! Mă duc la școală într-un mod adult: totul este în portofoliul meu.

Am manuale cu notebook-uri Mama la școală adunată, Pentru a fi diligentă și atentă La lecții am fost.

Îl voi asculta pe învățător și pe toate regulile de învățat. Voi vă rog părinții: Doar cinci să aducă.

Mergem la școală pentru prima dată

Din frunze a întins un covor cu reflecții de aur. Și curtea școlii este decorată cu flori și zâmbete.

Pe paturile de flori sunt asteri de toate culorile, Ca stelele, se răsfrâng. Iar studenții lor admirau părinții.

Mergem la școală pentru prima dată, Adio, preșcolar! Suntem acum în fraternitatea școlii Vrem să ne alăturăm, băieți!

Școala nu este o grădiniță pentru tine

În grădinița cu toată lumea am fost prieteni de mai multe zile, Și acum e timpul, Există îngrijorări mai importante.

Am o carte în portofoliul meu. Am un buchet în mână. Toți băieții cunoscuți Surprinși uitându-se.

De ce sunt vesel și îmbrăcat ca o paradă? Mă duc la școală azi, nu e grădinița ta!

Provocări amuzante ale elevilor de clasă întâi

Toate lucrările pe care le voi face în mod clar. La lecție, fără întârziere, voi veni dimineața.

La domiciliu nu voi uita stiloul și un notebook și un creion. Și am uitat - voi urla pentru întreaga clasă, pentru întregul etaj.

La lecții vă promit să nu faceți zgomot sau să vorbiți. Dacă nu știu răspunsul, îmi voi ridica mâna.

Și în timpul schimbării am promis să nu fac zgomot, Nu împușca oameni și ziduri, Nu împingeți ca un urs.

Voi fi inteligent, voi fi curajos, voi juca fotbal. Prin urmare, voi continua să înscrie mingea în ferestre.

Voi fi inteligent și vesel, Fapte bune, Pentru mine, propria mea școală Ca nativ, acceptat.

Gradinita ne-a spus la revedere. Acum suntem ucenici. În cadrul lecției, suntem invitați să sunăm un clopot cu o melodie.

Ne vom așeza la birourile noastre, Ascultă, vom respira puțin. Nu uitați niciodată!

După școală, vom alerga la ea Și spune-i despre cum suntem interesați de școală, cât de distractiv suntem!

Pentru prima dată, un sunet sună pentru tine, Apeluri și beckons pe drumul nou! Acum va începe prima ta lecție Și prima întâlnire cu școala!

Vrem să vă dorim astăzi Întotdeauna la înălțimile cunoașterii să vă străduiți Și să nu vă retrageți niciodată în viață și numai cu plăcere!

Intrăm în clasa întâi

Intrăm în clasa întâi, așteptăm cu nerăbdare școala. Cu toții ne îngrijorăm puțin. La urma urmei, avem un drum înainte.

Nu va fi ușor să luați această cale și să nu uitați să luați cu dvs.: perseverență și prietenii dvs., la urma urmei, va fi mai distractiv cu ei!

Promitem să nu fie leneși, vom studia cu atenție prietenii pe care îi vom ajuta, iar adulții - asculta, respect!

Astăzi principalul este Clasa I!

O sărbătoare luminată merge în jurul țării: a început anul școlar. Fă-ți drumul, oameni, - First grader Pentru noi, cu portofoliul unui nou venit vine!

Cine este responsabil astăzi în țara noastră? Clasa întâi - nu există nici o îndoială! În această sărbătoare minunată, școala vă trimite salutări!

Pe drumul cunoașterii mergeți: Ei bine, mergeți mai departe! O călătorie bună!

Felicitări pentru primul elev

Ești deja mare acum și e timpul să înveți! Pentru tine suntem tot muntele, se va întâmpla ceva!

Aveți mulți prieteni, vor exista cunoștințe de recompensă. Clasa întâi ești acum! Suntem cei cinci fericiți!

Toate lucrurile bune pe care le numim - clasa întâi:

Pasagerii pleacă în siguranță, dacă pilotul este de primă clasă, avionul de primă clasă.

Aici este un constructor - clasa întâi! A construit prima clasă! În casele de primă clasă Nu se stabilește în timpul iernii.

Profesor de primă clasă Cu elevii de clasa întâi stricți: "Scoateți jucăriile, Lecția începe!"

De la Kamchatka la Arbat În această zi în țară avem băieți de primă clasă Vino la prima clasă!

Rima comică despre primul elev

Clasa întâi, clasa întâi, îmbrăcată ca o vacanță! Nici nu am intrat în baltă: m-am uitat în jur și m-am dus.

Urechile sunt spălate până la luciu, Ciuperca stacojii pe capacul rucsacului, Și el însuși este ca o ciupercă Din sub cap se arată lateral:

Poate toată lumea să o vadă? Știe toată lumea? Oare toți ofensează cu invidie?

Felicitări primilor din partea părinților

În această zi vă veți aminti pentru totdeauna: Școala vă va primi pentru prima dată. Își va deschide ușile și se va începe săptămâna școlară.

Și în spatele ei - al doilea, trimestru, an ... Scoala perioada va curge, a umblat, a alerga, papură, numai reușesc să „cinci“ pentru a afla!

Este încă în viitor, acum prima dată când te duci la prima clasă! Cunoașterea este încă o mică ofertă, dar de-a lungul anilor ne veți depăși!

Comandă veselă pentru elevii de clasă întâi

Aici a venit ora dorită: Sunteți înscris în prima clasă. Tu, prietene, ascultă-ne, vă vom da o comandă:

Spune-le tuturor despre școală, onoare! Conținutul este întotdeauna în ordine Cărți, rețete, notebook-uri!

Ar trebui să știți "excelent": Lupta la școală este indecentă! Pentru a fi întotdeauna vesel, mai multe cântece cântece bune.

A fost mereu sănătos, mănâncă kasha, kefir și pilaf! Ascultați tata, ascultați-i pe mama și aflați programul,

Și profesorul. Dacă nu, vom ajuta! Dacă îndepliniți mandatul, în a doua clasă!

Explorați distracția anului, nu-i uitați vreodată! Dar este timpul să plecați - este timpul să mergeți la școală mâine!

Adio la păpuși, iepuri, urși! Acum cel mai important lucru este notebook-urile, cărțile. Studentul sârguincios este, Succesul, fericirea, pe calea cea bună!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: