Mesut Ozil, am apărat religia mea, pentru că Villa a insultat islamul

Madrid, mijlocașul „Real“, Mesut Ozil a spus că l-au forțat să ia parte într-o altercație care a avut loc în ultimul minut al doilea meci al Supercupei Spaniei „Barcelona“ - „Real“ (3: 2). Reamintim, Ozil a intrat în conflict cu atacantul clubului catalan David Villa. Ambii jucători au primit cărți roșii.

"Am luat parte la acest conflict pentru că am apărat religia mea.

antrenorul principal al „Real“, Jose Mourinho a spus că nu se poate spune nimic despre incident, când a arătat un deget în ochi ca un antrenor asistent, „Barcelona“, Josep Guardiola Tito Vilanova în meciul pentru Supercupa Spaniei.
- Ce sa întâmplat în episodul cu Vilanova?
- Pilanova? Vilanova? Nu știu cine e asta. Nu am nimic de spus.
- Și totuși, ce sa întâmplat acolo?
- Nu stiu nimic, - citate Mourinho sports.ru.

Antrenorul "Realului" Jose Mourinho, cu o regularitate de invidiat, generează diverse tipuri de scandaluri și scări, iar când vine vorba de "Barcelona", nu poți să-i aștepți de mult timp. Aici și de data aceasta, după ce a pierdut "cremă" Supercupul Spaniei, mass-media nu se concentrează atât de mult pe victoria "Barcelona", ca și pe comportamentul "Special" la sfârșitul meciului.
Anume în episod, când deja în timpul compensat de către arbitru, a izbucnit o luptă între jucătorii echipelor. Mourinho nu a rămas la o parte, dar la apucat pe unul dintre antrenorii echipei "Barcelona" Tito Vilanova. Ca răspuns, desigur, a primit, dar totuși.

Antrenorul principal al "Realului" Jose Mourinho Sursa: Reuters
După meciul de întoarcere pentru Super Cupa Spaniolă la Camp Nou, Jose Mourinho a mers din nou prin "Barcelona" și arbitraj. "Ceea ce spun nu este o critică, este doar o realitate: în a doua jumătate, nu au existat băieți pe teren care să ia bile", a spus antrenorul Real Madrid. - În general, este tipic pentru cluburile mici, care au probleme cu banii. Judecătorul poate pedepsi jucătorii după cum consideră potrivit, dar Pepe a primit un avertisment într-un episod pur de joc. Sunt mândru de jucătorii mei: ei au pierdut, dar s-au luptat ca un bărbat și nu au căzut de la cea mai mică atingere a unui adversar.

Pe teren a existat o mizerie masivă. A început cu faptul că fundașul „Real“ Marcelo în lupte prins recent Substitut Francesc Fabregas - antrenorul „Barcelona“, Pep Guardiola a încredințat un loc în în momentele cruciale, în ciuda faptului că mijlocașul, care tocmai a cumpărat de la „Arsenal“ , a reușit să-și petreacă cu o nouă echipă doar câteva antrenamente. Barcelona a răspuns la Madrid.

Ca urmare a îndepărtării, Marcel și un alt jucător, "Real" - Mesut Ozil, precum și gazdele din față, David Villa, au câștigat. Cu toate acestea, sancțiunile amenință și mentorul Madridului Jose Mourinho.

Mourinho a trecut linia, trebuie oprit "
Gerard Pique nu a plăcut comportamentul lui Jose Mourinho în timpul jocului de întoarcere la Super Bowl. După cum știți, la sfârșitul luptei a avut loc o luptă după ce antrenorul "Real" a tras urechea asistentului Guardiola Tito Vilanova.
„Însăși cearta - păcat - Gerard a spus -. Aceasta nu este prima dată, și întotdeauna între aceiași jucători Cineva trebuie să-și intensifice Mourinho distruge fotbalul spaniol vorbește mult despre catalani, dar problema este la Madrid cred că Mourinho a trecut .... trebuie să o oprim, nu o putem lăsa, altfel va fi mai rău data viitoare. "

Antrenorul principal al lui Jose Mourinho, Real Madrid, a pierdut aproape ochii celui de-al doilea antrenor al Barcelonei, Tito Vilanova, în timpul meciului pentru Super Cupa Spaniei. Portughezul a fost indignat de decizia arbitrului și aproape a fugit în fugă, cu un deget în ochiul lui Tito.
Evenimentele din meciul pentru Super Bowl s-au desfășurat în favoarea "Real". "Barcelona" a mers de două ori înainte și în ultima clipă Messi a creat obiectivul câștigător. În plus, pentru un fault dur împotriva lui Cesc Fabregas a fost apărătorul "Realului" Marcelo.
Tot acest Mourinho atat de indignat, incat sa indragostit de teren, ca sa se impotriveasca arbitrului si a fost abia tarat de colegii sai din echipa de coaching.

Tweet
Antrenorul principal al echipei "Real" a participat la sparg după meciul dintre Spania și "Barcelona"
Antrenorul principal al echipei Real Madrid, Jose Mourinho, a participat la scuffle în ultimul minut al meciului a avut Super Cupa Spaniei cu Barcelona (2: 3), raportează Marca. Specialistul portughez și-a aruncat degetul în ochii asistentei șefului Antrenorului "Barcelona" Josep Guardiola - Tito Vilanova.
În plus, în minutul 55, Mourinho a făcut un gest care poate fi interpretat în așa fel încât să nu-i placă mirosul de la jucătorii "Barca" Dani Alves și Lionel Messi.
După meci, răspunzând la întrebarea "Ce sa întâmplat în episodul cu Vilanova?", Mourinho a spus:
- Pilanova? Vilanova? Nu știu cine e asta. Nu am nimic de spus. Nu știu nimic.

Fotbal RIA Novosti 10:50

Antrenor principal de la Madrid „Real“ Jose Mourinho a fost mulțumit de jocul jucătorilor săi în ciuda înfrângerii în Super Cupa Spaniei, și sunt sigur că lucrul cel mai important este faptul că „crema“ jucătorii joacă mai mult decât sezonul trecut, în conformitate cu avizul site-ul oficial antrenorul portughez al echipei Metropolitan .
Miercuri, "Barcelona" a câștigat Super Cupa Spaniei, bătând Real Madrid cu un cont
3: 2 în piciorul de întoarcere (primul meci 2: 2). La pauză, echipele s-au retras atunci când scorul a fost de 2: 1 în favoarea Catalanilor. Cu 8 minute înainte de încheierea întâlnirii, Madrid a reușit să egaleze, dar lovitura exactă a lui Leo Messiah în minutul 88 a fost lipsită de Real Madrid Super Cup.