90 de zile în China fumat națiune - magazin

90 de zile în China fumat națiune - magazin

Chinezii fumează foarte mult, fumează ca locomotive. O fac ori de câte ori este posibil, în birouri, restaurante, mașini, lifturi, piscine, saune, parcuri, case în apartamente. Pe moarte, desigur, din acest gunoi, oncologia este foarte dezvoltată în rândul bolilor și tot aceeași rășină. Apropo, am văzut femeile foarte puțini fumători, unul. Majoritatea fumătorilor, atât tineri cât și oameni maturi.







Țigările sunt vândute foarte mult, diferite soiuri, tipuri, branduri. Trabucuri, țigări, subțiri, groase, puternice, aromate, negre, albe, colorate. Accesorii Abundența: portavoci, filtre, mini-narghilele, portțigarete, brichete, chibrituri, scrumiere de buzunar, ghilotina.

Eu însumi am renunțat la fumat, în general, înțeleg că vreau să o fac peste tot și întotdeauna, dar scara se uimește cu adevărat, mai mult de jumătate din populație fumează. Cauze. da, în primul rând - ieftine, costurile pachetului de la 5 yuani, dar se pare că este mai ieftin să mănânce. Este clar că în interiorul iarbă cu paie, dar disponibil!

Mai mult, ei fumează pentru că nu există nimic de făcut, se întâmplă ca chinezii să se așeze pe locurile lor, vorbesc despre ceva și fum și fum și fum. Iată o mulțime de mâncare și cum să mănânci după o masă! Și se pare că, pe de o parte, ei fumează - vă strică sănătatea, dar se angajează într-o altă activitate cu un alt sport. O imagine normala, atunci cand o persoana calatoreste pe o bicicleta, dar este minunat ca incarcatura pe sistemul respirator sa fie sanatoasa si fumeaza ca o locomotiva cu aburi.

De dragul interesului, am încercat țigara chineză. Gustul tutunului este departe de a fi european. În general, am încercat o mulțime de mărci și varietăți de țigări, mirosul de fum chinezesc este oarecum diferit, nu "Marlboro", pentru a spune-o ușor. Amestecul de tutun este mai rău, iar țigara arde neuniform. Poate datorită umidității aerului din sud, acest lucru nu vă permite să vă bucurați de parfum la maxim.







Țigările bune sunt bune, chiar mai scumpe decât în ​​Rusia.

Urne aproape peste tot există speciale, cu scrumiere de pe strada este doar o gaură în partea de sus pentru reproducție și în clădire, sau despre un birou decent pentru a distribui pietre sau nisip turnat la cioturi rapid putred.

eticheta chineză de fumat: este imposibil să renunțe la țigări, propuse de chinezi, chiar dacă nu fumezi, să ia, pune-l în buzunar sau ceva, și apoi să fie ofensat. Am colectat pachetul de țigări în pub una sau alta oferta, apoi se agită din buzunarele de tutun, în cluburile același lucru se întâmplă și tratează un străin pe stradă.

Unde nu fumezi. Într-un taxi, dar acest lucru este în orașele mari, în Hainan acolo fără ceremonie, deși există un avertisment - nu-mi pasă, pasarica de pui dragă! În McDonald's, în Starbucks, KFC - fast-foodul european. În supermarkegarketah nu puteți fuma sau există locuri pentru aceasta. Dar în supermarket-urile de calculator poți. În metrou, sub amenințarea unei amenzi uriașe, este interzis să fumezi. În spitale, pacienții alerg la terase și balcoane deschise. Există zone speciale pentru fumători la aeroport.

Aici este o țară în care aproximativ trei sute de milioane de oameni fumează.

I bl *, catea, îmi pare rău pentru înjurături, cum ar fi în China, în ciuda marea mea dragoste pentru el, nu a mai văzut o astfel desconsiderare pentru populația non-fumător. (((La aeroport, chiar în fața semnului „Fumatul interzis“ a fost un astfel de om nerușinat chinez, dându-se drept un laobanya local și rășină, unul câte unul. Și a vrut să vină și să scoateți țigara din gura lui cu gesturi corespunzătoare suplimentare și acțiuni, ci doar o inteligență înnăscută și Incertitudinea lui Laovay nu a permis acest lucru. (((

Cu câțiva ani în urmă, eram în câteva orașe din China. Nu am văzut fumatul chinez în locuri publice sau pe stradă. Iar în jurul urnelor este o puritate ideală și nu sunt țigări

Unde sunt aceste orașe fabuloase?) Vreau să merg acolo atunci ..

Ei bine, despre renunțarea la țigări. Întotdeauna am refuzat, nimeni nu a fost jignit și hangouturi unde am știut în mod constant că nu ar trebui să ofer. De asemenea, rețineți că țigările din China, pot fi de asemenea folosite ca bastoane de tutun, cu siguranță, nu în temple, în cazul în care stick-uri sunt vândute în loturi, iar în unele locuri locale de cult.

Într-un spital din Beijing, China straushka cu nerușinare atunci când medicii fumat o țigară, iar când cineva a încercat să o oprească, ea a răspuns cu mândrie: „Sunt capitala, eu pot“))) PS În China, chiar și țigările sunt falsificate. Oriunde n-au văzut. Alcoolul, da. Dar țigări. Acest lucru, probabil, afectează cumva statisticile))

f când se toarnă pe masă cu trei degete pentru a bate)))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: