6 Feedback-uri despre ambasada estonienilor la москва, пресненский, кисловский переулок, 5

Mulțumesc. Nu pot trece la secția consulară, dar am trecut și mi-au explicat detaliat totul, am scris-o într-o anumită zi, vă mulțumesc din nou.







Doar în țara mea (care trăiește 23 de ani) nu mi-a plăcut faptul că în timpul Uniunii Sovietice au existat măcar câteva dintre ele - chioșcuri, iar când s-au mutat din URSS în euro - nu era în general suficient. Este clar că dacă te duci la serviciu sau undeva în afaceri, nu-i pasă de ele, dar când ieși cu bicicleta sau cu alte mijloace de transport și nu vrei să mergi la un magazin mare, dar vrei să cumperi ceva imediat și repede, asta nu-mi place până acum. Și se pune întrebarea dacă vor fi mai mari?

Extinderea pașaportului estonian







Bună ziua! Am un pașaport estonian expirat. Sunt în Rusia. Pot trimite documentele necesare prin intermediul ambasadei: chestionar, fotografie etc.

Bună, cum pot fi? Sunt cu fiul meu o să se odihnească o soră a Estoniei de la Yakutsk, am făcut viza greșită (în chestionar, am identificat mai multe intrări, pentru că a trebuit să zboare din Estonia în Turcia și înapoi pentru a reveni la Tallinn). Ce ar trebui să fac?

O zi bună, ce trebuie să știi când conduci în Estonia cu vehicule private?

Bine ai venit! Pot să vizitez Tallinn într-un week-end cu o viză de șase luni pentru Spania, o perioadă de rezidență de 90 de zile, fără a elibera viză în Estonia, ci doar să ia un bilet și să rezerv un hotel? Sau trebuie să vizitez Ambasada. Mulțumesc!

M-am născut în Estonia în 1973, trebuie să pun un apostil de urgență pe certificatul de naștere, pentru a fi prezentat în Germania. Locuiesc în orașul Jurga, regiunea Kemerovo. Ajutor, te rog.

Soțul meu va vizita un prieten în Estonia cu mașina. Recent, a aflat că invitația nu este necesară. Spuneți-mi, de ce documente aveți nevoie când călătoriți în Estonia cu mașina?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: