5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Recent am trebuit să merg într-o călătorie de afaceri de o zi. Totul ar fi bine, dar pentru a curăța și a prinde trenul trebuia să se ridice la ora 5 dimineața. În general, eu ... nu am putut ... dormit timp de 30 de minute ...






Urcarea a fost viguroasă. Cu urlete: "Ahtung! Am intarziat! "- Am apucat eroii cosmeticieni prezentati mai jos si am facut un make-up decent pentru 5 minute, lucru demn de o zi de lucru bogata.
Am căzut sub braț: concealer în băț, fundație, fard de obraz, rimel și ruj.

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Iată un make-up am întors imediat după aplicare (se repetă în special pentru post) și 12 ore după șosete în condiții extreme (foarte devreme, pe distanțe lungi de călătorie cu trenul „înainte și înapoi“, mers pe jos sub zăpadă umedă, aerul de birou uscat și de 3 ore produse alimentare).
Stânga - un machiaj proaspăt, în dreapta - în 12 ore:

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Pe scurt despre fiecare erou în ordinea aplicării lor.

Corrector. Cle de Peau Concealer-Correcteur Visage. Bej Culoare

Concealer-Correcteur Visage - acesta este unul dintre produsele "star" Cle de Peau și câștigător al multor premii de frumusețe.
Multe ghici, ca de obicei, oferă primele "independente", deci nu întotdeauna prezența unui număr mare de medalii și regalia - un semn de calitate excepțională a produsului.
Cle de Peau Concealer a primit fiecare dintre premiile sale merituos!
A fost preferatul meu timp de 6 luni și cred că mi-am găsit corectorul ideal.

Este atât de bun:
1) puterea de acoperire ideală;
2) un produs tonic rar, care ascunde peeling mici, și, de asemenea, nu se încadrează în riduri. Dacă sunt prea multe pentru a pune Cle de Peau Corector - aceasta va eșua în riduri, după câteva ore, dar acest lucru este ușor de remediat frecat peste cu vârful degetelor, iar restul zilei va sta perfect;
3) fermitate dimineața și înainte de make-up;
4) prietenos și într-un ton lichid (este mai bine să punem sau să facem de sus) și la pulberi;
5) densă, dar poate fi utilizată sub ochi. absolut nu se usucă;
6) ambalare convenabilă;
7) inodor și în general destul de neutru în compoziție;
8) economic.

Singurul dezavantaj este că nu știe cum să facă machiaj în timp ce dormi.
Japoneză, locul de muncă, vă rog, pe această idee pentru un cadou de brevet

Cu clementorul Cle de Peau există doar o condiție obligatorie - se aplică pe pielea hidratată. Condiția, în principiu, este obligatorie pentru toate produsele cosmetice decorative.

Calitatea acoperirii este ilustrată de exemplul de mascare a inflamației:

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Rezumat:
Termen de utilizare - 6 luni
Prețul este de aproximativ 2500 de ruble.
Evaluare - 5+

Baza tonală. Giorgio Armani Fabric Fata Machiaj Second Skin Nud SPF 12. Culoare 02

Acest ton este un zeu pentru proprietarii fericiți de piele bună.
De ce tonul bun al pielii.
Răspund (în același timp, listați ce poate Face Fabric):
1) protecția împotriva prafului și a razelor (SPF);
2) prevenirea uscării pielii;
3) oferind pielea un finisaj catifelat, corectarea celor mai mici defecte si o nivelare generala a tonului;
4) foarte plăcut la textura atingerii, cum ar fi "souffle";
5) prevenirea stralucirii uleioase (pentru pielea usor combinata);
6) durabilitatea rezultatului - toată ziua.

Mai multe Fabric Fata nu poate face nimic, inclusiv (care este, de asemenea, un plus), el nu știe cum să blocheze în riduri și pori.
Dacă aveți probleme pe față - Face Fabric nu se va ascunde, peeling - va sublinia, porii - nu va netezi.
Crema conține o cantitate echitabilă de siliconi. dar eu nu le consider dăunătoare, dar mă tem mai mult de parabeni și toate astea ... care, apropo, nu sunt în cremă.

În general, pentru tipul meu de piele (puțin combinat, fără probleme) sau pentru vârsta de piele fără pete de vârstă - un instrument ideal care poate fi aplicat cu un deget într-un minut și pentru a obține o față elegantă.
Apropo, Face Fabric este adesea folosit pe show-uri de moda: aplicat rapid pe fata modelului - a avut un aspect bun si o pozitie de pe podium.

Swotch pe braț în lumina zilei. De sus - scos din tub, de jos - strălucea.

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore






Cerneala cu ceramide. Elizabeth Arden Ceramide Lash Extinderea tratamentului Mascara. Culoare Negru

După ce mi-am construit genele, nu sunt în cea mai bună formă, așa că am cumpărat o rimelă pentru ei. Produsul nu este ideal ca rimel, dar este foarte bun ca rimelul cu înveliș.

Pro:
1) are grijă (după o săptămână de aplicare, cilia devine mai puțin densă și devine mai netedă și mai densă în comparație cu acele sheafuri după îndepărtarea celor embosate);
2) pot fi stratificate un număr infinit de ori și genele nu se lipesc împreună;
3) fără bulgări;
4) adecvate pentru purtătorii de lentile sensibile;
5) dă efectul volumului natural;
6) se răsucește puțin și ține bine curl după pensete.

contra:
1) nu se extinde și nici măcar în 3 straturi nu dă "efectul dramatic";
2) este gâtul prea îngust pe tubul „colectează“ excesul de rimel, nu numai atunci când scoateți peria, dar, de asemenea, atunci când este returnat în interior, astfel încât în ​​timp tubul este rasfatat - este necesar să se șterge;
3) absolut imprevizibil în ceea ce privește vărsarea: uneori port toată ziua fără probleme chiar și în ploaie, uneori se poate rupe. Este vărsat fără divorț, un polen fin, ușor de îndurat cu degetul, dar totuși ...

Brush (foarte convenabil, apropo):

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Genele după (1 strat):

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Rezumat:
Termen de utilizare - 1 lună
Prețul este de aproximativ 1000 de ruble
Scorul este de 4.

Chantecaille Cheek Cream Refill Color Coy

Un altul al meu. Sunt foarte indiferent la produsele cosmetice cu grijă și la cosmeticele bune cu grijă - triplu.
Chantecaille este o marcă americană care produce produse cosmetice decorative și o face foarte bine.
Chantecaille se ocupă, de asemenea, de mediul înconjurător, astfel încât nuanțele și blushul sunt vândute ca blocuri înlocuibile cu magneți, iar pachetele de fier de lungă durată pentru un număr diferit de nuanțe trebuie achiziționate separat.

De ce iubesc această roșie:
1) Finisaj absolut natural. Satin, dar fără paiete (în fardul de cremă). Umbrele par să strălucească din interior;
2) posibilități nelimitate de stratificare și umbrire - puteți obține orice intensitate a culorii;
3) blush perfect se potrivesc atât pe pulbere și culoarea smântână;
4) blushul nu se usucă și nu înfundă porii, nu conține parabeni;
5) durabilitate - toată ziua;
6) aplicație ușoară și rapidă cu degetele.

Din deficiențe, doar o cantitate mică (2,5 grame), care nu este fatală, deoarece se va termina exact la timp pentru expirarea a 12 luni.

Swatch pe braț (de sus - un strat gros, de jos - umbrire):

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Să însumăm subtotal.
Modificați tonul pielii după concealer, ton și fard de obraz:

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Rezumat:
Termen de utilizare - 1 lună
Prețul este de aproximativ 1500 de ruble. (bloc de înlocuire) + 800 freca. (Cauza)
Evaluare - 5+

Burberry Lip Mist Natural Ruj de buze. Culoare roșu roșu # 205

Rujul roșu translucid cu o nuanță, ideal pentru bruneturile naturale de machiaj sau un blond strălucitor accentuat. Aproape strălucirea, doar mai bine.
Eu iau acest ruj pentru mult timp, astfel încât să fie pregătit să cânte așa odată vostorozhennye ode, dar cred că va fi preferatul meu.

Pro:
1) ușurința de aplicare: poate fi aplicat pe un stick mâinile strâmbe în întuneric și a obține o acoperire uniformă (în ziua aceea am pronunța în tren se uită la reflectarea în fereastra, a se vedea rezultatul de mai jos);
2) rujul hidratează bine și netezește vizual buzele;
3) de culoare foarte frumos și concis, ea împrospătează tonul pielii și orice tsvetotipu adecvat, deoarece de acoperire translucidă pune accentul pe buze podton naturale;
4) nu se răspândește și nu curge în crăpături și crăpături;
5) O bună rezistență: după 4 ore de snacks-uri gratuite vor fi la fel de noi, în cazul în care băutura-mânca Pechenik, luciu plecat, dar culoarea va rămâne, cina nu va supraviețui (timp de 12 ore, am pictat buzele de 2 ori);
6) lasă cu demnitate, în mod egal: mai întâi strălucirea, apoi culoarea și rămâne o nuanță ușoară. Nu lasă urme, dungi și divorțuri;
7) confortabil: nu este simțit pe buze, nu este lipicios, nu gros și fără paiete.

Ce este jenant:
1) compoziție - în comparație cu Chantecaille, cosmetica Burberry - plantă chimică, deși nu afectează proprietățile pozitive ale rujului;
2) ambalare - un caz frumos se face pe magneți și se închide, așa că mă îngrijorez de fiabilitatea închiderii și de importanța ei în această lume;
3) un miros - asemănător, în structură există un parfum, dar rujul dă lumină notele касторки. De ce și ce fel de parfum a fost adăugat?

În general, acest lucru este de a-picking. În general, rujul este bun.

Pe braț (lumina zilei și cu bliț):

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Modificarea culorii pe buze comparativ cu becul:

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Rezumat:
Termen de utilizare - 4 zile
Prețul este de aproximativ 1100 de ruble
Scorul este de 5.

Rezultatul general

Toți eroii postului sunt uniți prin ușurința aplicării, finisajul satinat, fără un indiciu de paiete și o rezistență deosebită.

Înainte și după machiaj:

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

O fotografie de grup de tuburi și un desen al a Picasso din cosmeticele de mai sus:

5 Machiaj mediu de 5 minute cu revizuiri de rezistență de 10 ore

Legenda:
1 - fard de obraz Chantecaille Cheek Creme ("obraz")
2 - Mascara Elizabeth Arden Ceramide Lash Extinderea tratamentului Mascara ("genelor")
3 - Ruj de buze Burberry Mist de buze Natural Ruj de buze ("buze")
4-ton Giorgio Armani fata Fabric ("nas")
5 - corectorul Cle de Peau Concealer-Correcteur Visage ("ochi")







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: