90 de puncte! Urgent, eseu pe tema "Eu sunt un viitor alegător, Internetul nu are nevoie, de la bărbați -

Ce înseamnă să fii alegător? În primul rând, este de a participa la viața publică și politică a țării, pentru că politica ne înconjoară la fiecare pas. Uneori ne plângem de guvernarea slabă a țării, orașului, raionului, criticând acțiunile și politicile anumitor structuri. Numai noi, cetățenii obișnuiți, putem schimba viața politică a țării spre bine. Acest lucru se poate face, în primul rând, prin participarea la alegeri.







Eu sunt un viitor alegător. În doi ani voi merge la urnele pentru secția de votare. M-am gândit adesea la întrebarea, cine este un alegător? Ce drepturi are el? Răspunsurile la aceste și la alte întrebări legate de procedura electorală din țara noastră au fost primite în timpul vizitei la secția de votare nr. 886 din Lesnoy.







Comisia Electorală începe primirea cetățenilor între orele 8 și 8. În alegeri sunt prezenți observatori din diferite partide. Ele se asigură că alegerile sunt corecte. La alegeri se păstrează secretul votului, în acest scop se pun cabine. Numărarea voturilor se face în prezența observatorilor. Un protocol este întocmit și semnat de toți membrii comisiei. Copii ale protocoalelor sunt distribuite observatorilor.

Kostina Tatyana Vladimirovna a efectuat un tur al secției de votare, a prezentat cabine de votare, urne de vot, o cutie portabilă pentru vot în afara sediului.

Băieții au ascultat cu interes discursurile, au pus întrebări. Cred că astfel de evenimente sunt foarte importante și utile. La urma urmei, alegerile reprezintă un indicator al poziției civile a unei persoane, al atitudinii față de viitorul țării, o expresie a încrederii în sistemul electoral rusesc. După cum se spune în popularitate, "ceea ce semănați, veți culege".

Aștept cu nerăbdare majoritatea pentru a-mi folosi dreptul electoral să mă simt mândru de propria mea implicare în soarta țării mele. Sunt un viitor alegător și depinde de mine dacă schimbările pozitive care au început în ultimii ani în Rusia vor continua.







Trimiteți-le prietenilor: