8 motive simple pentru care bărbații evită femeile ideale

O persoană poate fi singură pentru un milion de motive. Dar există încă un lucru ciudat: există atât de multe fete bune, inteligente, aproape ideale, care nu pot trece de la "modul de așteptare" la "cealaltă parte" a iubirii.







Uită-te la majoritatea fetelor moderne: ele sunt independente și nu au nevoie de tutelă.

"Prietena mea este o fată frumoasă și plăcută, a absolvit o universitate de prestigiu, lucrează timp de 25 de ani. Se îmbracă la modă, se duce la baruri și la concerte, are o mulțime de prieteni, îi plac tinerii, doar singuratici. De ce? E doar o persoană foarte sensibilă și înțelege foarte clar pe cine vrea să vadă lângă ea, cine nu. Prin urmare, ea nu este înclinată să se implice în relația "a fi" sau "a încerca". Deci marea majoritate a bărbaților sunt tăiați dacă nu la prima vedere, apoi la prima întâlnire.

Acest punct urmează direct de cel precedent. Adesea, dacă o persoană în prima secundă pe termen lung sa prezentat la o astfel de soție atât de soț, apoi de Adios! Datarea fără sens este o pierdere de timp. Prin urmare, cineva de aceeași vârstă sa căsătorit deja, sa divorțat, sa căsătorit, a dat naștere, a divorțat și este pe cale să se recăsătorească, iar cineva doar rezumă rezultatele campaniei electorale doar pentru primul candidat.

Complexele fictive sunt o problemă foarte frecventă. După cum știți, ciorapii de leopard sunt mult mai probabil să poarte o fată de forme non-standard, mai degrabă decât o fată pe care ei într-adevăr se potrivesc. Și totuși, pentru că prima cu stima de sine este mai bună decât cea de-a doua. Și ultimul ar trebui să învețe asta.







"Personal, vreau o femeie care să aibă grijă de mine și de casa noastră și nu doar de reflecția ei în oglindă și în carieră". - a scris un reprezentant al Internetului. Desigur, mulți bărbați l-au sprijinit.

Dacă în prima fată dată prezinta designul deja selectat o rochie de mireasa sau salturi mentale, nu numai prima întâlnire, dar câțiva ani de viață împreună, spunându-deschis ceea ce-i acolo ovar a fost tăiat ieri, data va fi garantat să dureze. O astfel de fată poate fi bună, cu excepția fricii ei de singurătate și a fixării cum să se căsătorească rapid. Acest lucru este vizibil cu ochiul liber și foarte respingător pentru bărbați.

Dacă vorbim despre femei foarte frumoase, atunci frumusețea lor este mult mai probabil să atragă bărbați încrezători și încrezători în sine, dar înspăimânta inteligentul și modestul. Există o poveste interesantă pe această temă:

"După 6 ani de la absolvire, am cunoscut un bărbat căsătorit. Am devenit cei mai buni prieteni, dar am simțit întotdeauna o atitudine specială din partea lui. Odată ce a recunoscut că a studiat la aceeași universitate și ma iubit foarte mult. Când a fost întrebat de ce nu a venit, el a spus: „Ai avut neapropiată, cea mai frumoasa fata din institut, pentru tine sunt tipii Buzz și tu le-a negat, să nu mai vorbim a trebuit să concureze cu ei. Nici nu te-ai uita la mine.

Trimiterea la primul element. Aruncând toate oportunitățile, femeile pot să irască din neatenție acea "persoană", pe care o speră. "Când îl întâlnesc, înțeleg imediat că este el!", Spun ei înșiși. Dar ei greșesc, pentru că relațiile sunt o metodă de încercare și de eroare. de care multe fete se tem.

"Fosta fată a soțului meu este una pe care nu o veți vedea într-un vis teribil: frumos, inteligent, inspirat, cu o super-gravitate la viață. Odată ce l-am auzit pe soțul ei spunându-i unui prieten că în timpul său el nu era doar îndrăgostit, ci direct "blocat" în el. Am fost epuizat și nu am putut înțelege totul: de ce ar trebui să fac asta?

Înainte de nuntă, am decis să-i pun această întrebare. El a ridicat din umeri umerii și a spus: "Este dificil, pentru că și idealul este prea. Aici suntem cu dimineața trezit și sa ridicat în seara, dacă vroiai. Și au vrut să - arunce plăcile lângă pat. Și noi știm că nu mergem de la asta la vreun abis. Și ea este un elev excelent al sindromului, și trebuia să fiu primii cinci. Ei bine, în fig., În general. "







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: