511 Sfaturi despre cum să fii fericit - un portal pentru femeile moderne

511 sfaturi despre cum să fii fericit

carte publicată Modest, dar elegant „sfaturi mici, care ajuta să trăiască“, scrisă de americanul Jackson Browne din Nashville, Tennessee, brusc a devenit un bestseller în America. Milioane de americani mame si tati doresc să-l cumpere și să dea maturizarea lor, care zboară din cuib părinților pentru copii, pentru a le ghida, ca să spunem așa, pe drumul cel bun, pentru a facilita primii pași ai vieții independente. S-ar părea că cel mai nemanipulat, familiar, simplu sfat care nu știe asta! - dar luate împreună, au dobândit brusc o nouă calitate, care prezintă o lecție valoroasă în viață, iubitoare de rămas bun, binecuvântarea părintească blând și strictă. În total, există 511 de consilii în carte; modul de a face o viata implinita si fericita, acestea sunt lecțiile de propria fericire ... Noi oferim o mică parte din ele, în speranța că cititorii noștri vor găsi în gândirea îngrijirea tatălui ceva american interesant, și, probabil, utile pentru ei și copiii lor.












"Această carte a apărut ca un dar pentru fiul meu Adam. Când și-a împachetat stereo și mașină de scris. albastru sacou sport si orice altceva care avea nevoie pentru o nouă viață a unui student în anul întâi de facultate, am intrat în cameră, în cazul în care, de obicei, merge vcya familia noastră să noteze sfaturi care am crezut ca ar putea fi util pentru fiul meu. Cumva aceste pagini imprimate au devenit o broșură mică pe care o țineți în mâinile voastre. Cu ceva nu puteți să fiți de acord, și sunt sigur că, adăugându-mă, ghidat de experiența voastră de viață, sute de alte sfaturi. Câteva zile după ce i-am înmânat lui Adam înregistrările mele, el ma sunat. - Tată, spuse el, ți-am citit sfatul, cred că este cel mai bun dar pe care l-am primit vreodată. Voi completa această carte cu sfatul meu și o voi da fiului meu. " Viața ne aduce rareori momente interesante și, de fiecare dată, sentimentele ne copleșesc. Știu. Eu am experimentat asta odată. Jackson Brown. "







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: