50 ml de cremă biorevitalizantă pentru tineret regenyal - tatiana marchenko

Întotdeauna am vrut să scriu asta: este o cremă rece. Punct.

Frumoase, fetelor, nu pentru că sunt împachetate într-un borcan de lux și tot acest mime. Dar pentru că lucrează în straturile adânci ale pielii, aceasta, prin forță, reprezintă un procent mic de produse cosmetice. În magazin, nu poți cumpăra, bineînțeles.







Mă interesează cel mai mult. Prin urmare, apreciez în special linia de îngrijire la domiciliu prof. branduri cosmetice.

Voi avea grijă de crema Regenyal în părți și veți înțelege care este puterea lui :)

50 ml de cremă biorevitalizantă pentru tineret regenyal - tatiana marchenko


Inițial a fost proiectat pentru a avea grijă după biorevitalisation (adică după injecții cu acid hialuronic), te simți deja în cazul în care aceasta este o intrebare :) Dar, de asemenea, este perfect pentru utilizarea de zi cu zi. Se concentrează și începe să lucreze imediat. Dar deja am făcut-o înainte.

Baza cremei este de 0,2% acid hialuronic. Pătrunde în "partea de jos" a pielii, până la nivelul dermei. Și în spatele ei însuși o mollekula de acid hialuronic atrage 1000 de mololecuri de apă. În scara unei picături de cremă - este o mulțime :))

Și un ajutor vizual, așa că înțelegi ce vreau să spun. Apropo, majoritatea biscuiților (lux, inclusiv) lucrează în stratum corneum (în partea superioară), care este în esență o grămadă de celule moarte. Și pentru noi se pare că "vaaau", fete, dar doar că apa a ajuns între celulele moarte: D

50 ml de cremă biorevitalizantă pentru tineret regenyal - tatiana marchenko

În plus, crema are un factor de întinerire PAF, care funcționează și la nivelul dermei. Aceasta este, în general, pentru astfel de. )

50 ml de cremă biorevitalizantă pentru tineret regenyal - tatiana marchenko

Dacă totul nu este complicat, este un complex de colagen, colostru și alge, care sunt toate prietenoase unul cu celălalt și au un efect benefic asupra pielii.

Cum se întâmplă acest lucru? În derma, "mai jos" există cele mai "principale" celule și sunt responsabile de absența ridurilor pe față, numite fibroblaste. Ei produc colagen și elastină și suntem cu toții atât de frumoși și fără riduri. Dar, de asemenea, nu întotdeauna! În funcție de vârstă, iar motivul este că, în timp, fibroblaste, la figurat vorbind, „obosit“, și de a genera substanțe mai puțin utile, iar aici suntem - doamnele de la riduri. Așa este.

Acest lucrări complexe, cum ar fi magie fibroblaste Pendel :) Ei încep să lucreze ca o albină în stup, și fibroblastele produc mai mult colagen si elastina, astfel ridurile sunt umplute din interior, iar noi le spunem la revedere :)






50 ml de cremă biorevitalizantă pentru tineret regenyal - tatiana marchenko

Ca parte a complexului, există colagen (palmitoil tripeptida 5 dacă este exact), care în sine contribuie activ la umplerea deficienței în piele prin aplicarea pe față.

algă unic cu un dulce numit Dunaliella salina (Dunaliella salina) dă în general imediat trei numere magice pendel: studiile in vitro au arătat că, în prezența extractului Dunaliella salina: creșterea activității mitocondriale (degradarea lor duce la riduri) la 150%; creștere a fibroblastelor a crescut cu 200%; colagenului creste cu aproximativ 130% în comparație cu valoarea sa inițială. Pentru o secundă, da. )

Colostrul este un lucru unic și rar. Când se naște un copil, acesta primește inițial doar câteva picături de colostru. Dar există o astfel de bomba! =>

50 ml de cremă biorevitalizantă pentru tineret regenyal - tatiana marchenko

În general, ați înțeles :)) Modalitățile de colectare a algelor rare, obtinerea colostru și dezvoltarea de colagen si acid hialuronic, evident, nu este ieftin, astfel încât crema este cu siguranță în valoare de prețul în apartamente. Dar v-am explicat că prețul nu este din plafon. Si apropo, aceasta crema nu este atât de ușor de găsit în vânzare, pentru că este în principal pentru profesioniști și pentru el publicitatea minimă, care este un păcat, bunul este pierdut.

Sper ca acest lucru a fost sortat :)

Acum utilizarea reală.

Crema în sine este de densitate medie și hidratantă + hrănitoare în textură și proprietăți, culoarea laptelui topit și un miros discret.

50 ml de cremă biorevitalizantă pentru tineret regenyal - tatiana marchenko

50 ml de cremă biorevitalizantă pentru tineret regenyal - tatiana marchenko

Chiar dacă pielea mea este tânără, am văzut efectul imediat. Eram în relieful pielii. Imediat treceți cele mai mici riduri. Chiar și pe pielea tânără, care încă nu are probleme specifice cu producerea de colagen și elastină. Aici crema funcționează după principiul - cu cât sunteți mai în vârstă și cu cele mai multe riduri pe care le aveți, cu atât este mai bine rezultatul. Pe fața unei cremă mai veche funcționează ca o baghetă magică (în general cremă peptidă - aceasta este încă cea mai prezamaya baghetă magică, mai bine să nu vină). Și un efect imens, pe care l-am apreciat și nu l-am văzut în alte produse din această clasă - chipul meu a schimbat culoarea. S-au împrospătat :)

Dar nu am terminat testul cu smântână. L-am dat mamei mele, pentru că avea nevoie de ea și pe pielea ei, rezultatul ar trebui văzut mult mai puternic. Și ce crezi? Taki da! :)

În conformitate cu cuvintele mamei mele (50 de ani), este o săptămână mai târziu am văzut și apreciat rezultatele foarte pozitive - cele mai multe riduri netezite și tenul pamantesc a devenit mai veselă. Dar cel mai interesant se întâmplă în două luni - atunci când lucrați cu pielea pentru o lungă perioadă de timp la un nivel profund pentru o lungă perioadă de timp, atunci toate eforturile sunt răsplătite. Mama mea a umplut nu numai ridurile mici, ci și cele medii. Nu pentru ca pielea bebelusului sa fie direct, dar au devenit mult mai putin. Și, probabil, cel mai important, prietenele au început să întrebe: "Ai făcut injecțiile? Ați venit de la o odihnă? "Ei bine, și alte întrebări standard, atunci când o persoană suferă schimbări rapide)


Ei bine, ce pot spune - crema mi-a spus totul pentru mine) I recomand foarte mult crema femeilor care se apropie de marca de + 25-30 de ani și mai în vârstă. Veți aprecia rezultatul, serios :)

Ce crezi despre cremele cu efect similar? Ți-a plăcut această cremă?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: