4 Moduri de a "opri băutul", despre care mă cer cel mai des, de la alcoolism și fumat - la

Bună ziua Dragă Dmitri! Ți-am scris deja o scrisoare la poștă. În ceea ce mă privește, vreau să spun că, într-adevăr, toate metodele de combatere a dependenței de alcool de mai sus sunt inutile, pentru că nu tratează consecințele ei. De-a lungul vieții mele nu am incercat nimic de mai sus enumerate, și a încercat să arunce te DRINKING inclusiv așa-numita „vointa“ .Problemma mai mult este faptul că Dmitri, medici și farmaciști doresc să câștige bani buni, și, prin urmare, dacă oamenii nu se îmbolnăvesc nu este du-te la medici pentru a cumpăra aceste pastile și tot felul de medicamente. Dacă te uiți la prețul acestor medicamente și pastile care te intrebi cum pot fi atât de scump ?! ... ..Takzhe și diverse magicieni și psihoterapeuților, toate amestecate exclusiv pe bani, și, în plus, cunoștințele pe care le nu deysvitelno deloc. Nici un pacient nu înseamnă bani fără venituri Dmitri înțelegi această esență neputincioasă? Același lucru cu cei care vinde alcool, de ce ar trebui să spună că este vorba de otrava, atunci nimeni nu o va cumpăra. Am o dorință foarte mare de a avea o comunicare pe termen lung cu dvs. și, cu mare plăcere și interes real, vreau să ajung la formarea dvs. On Line și să vă ascult. Toate cele mai bune pentru tine Dmitry! Cu stimă, pentru dvs. și pentru afacerea dvs. Maxim.







Încerc să renunț, după o altă "retragere" de la chef, cu ajutorul medicilor-narcologi suficient pentru aproximativ trei luni, apoi puțin și după un timp din nou, clinica de tratament medicamentos. Mi-e teamă de codificare și văd niște prieteni pentru un timp, apoi binges sunt chiar mai des și mai puternic

Bună Dmitry! Soțul meu bea pentru mai mult de 20 ani- alcoolism Inteligentny în toate etapele și proyavleniyah.Sam înțelege totul și am vsya.Semya de șase om-fiul, nora, nepoata, puțin, și soțul ei este cel mai mic. Toată lumea crede că suntem o familie decentă, dar ceea ce fac acasă nu știu. Copiii au învățat elevi excelenți. Dar disconfortul comportamentului papei este concret. El deja, ca femeie, probabil nu mă percepe, poate doar ca dădacă. Caracterul meu este calm, dar ferm, toate încercările de salvare nu au nimic altceva decât umilință. Nu mă jignesc, pentru că știu că aceasta este o boală, poate în zadar. Da, iar copiii sunt rușinați în curând 55 de ani și tot demonul din coasere! Ce acum. Și totuși doriți să trăiți în mod normal. Speranța este ceea ce păstrează în minte, dar mi-e teamă că a fost o greșeală ... Îmi pare rău pentru revelarea! Răspunsul așteaptă un e-mail. Mulțumesc.

Numele meu este Alexandru - Sunt 37 de ani ...... am codat ceva timp de 26 de ani 1 an 2 ani mai târziu - ei bine ....... apoi timp de 10 ani, dar băutura a început atunci când a fost de 5 ani și jumătate, și cu codificare - trage de asemenea pentru a bea, dar păstrați până la ultima .... Nu am avut un accident vascular cerebral după cinci ani și jumătate - doar o dimineață - bine, foarte mult tras să bea .... apoi, de îndată ce a devenit mai rău și a fost tras și băutura trase în fiecare zi ...... Îmi amintesc nici măcar o dată nu a venit de la locul de muncă ...... pentru mine de codificare udovalos nu bea luna sa întâmplat și anul ....... comportat Sunt de acord că oamenii de codificare pot ispytovat - depresie sau tristete sau radrozhitelnost - nu am băut -as oaspeții nu a mers .... și au participat la activități recreative și de sărbători ...... metodele ma atras - Vreau să eliminați programul din corpul lor alcoolic - pentru totdeauna.

Bine ai venit! Vreau să treci dvs. kurs.Onlayn.Posmotrel două vidio.Vse experiențele mele, gânduri, conștientizare și înțelegere a problemelor mele personale pe care și-au exprimat la 100% .Mne capabil de a schimba ceva, greu de băut, și accesul la locul de muncă. Aș putea bea unul sau două pahare și du-te, uneori, spat.No suflă demon smysle.Slovno plin inspiră și forțat să bea, face ceea ce nibud.Da am plonjat în copilărie copii părintele pil.Nam sub pâine lozhili nas înmuiate în vodcă ... în timp ce părinții veselilis.Chego Nu am suficiente pentru a scăpa de dependență. Îmi coaseam de două ori înainte de 7 ani nu beau și ... Deci a început să caute o cale fără brodare ... să părăsească Free.
Respect cu Vladimir.
Aștept invitația la seminar și cum să-i plătesc?

În schimb: "Bună seara, Dmitri" scriu: "Dragă Dmitri!"
Sunt încântat!
Patruzeci de ani am băut, aproape toate tehnicile au trecut. Rezultatul este zero.
Ieri am primit prima ta scrisoare ... asculta un pic ...
Cred că: "Da, așa este, dar toate acestea sunt bine cunoscute ..." și au mers la culcare.
A doua zi, poate că nu ar asculta, ci epigrafa strălucitoare: "Doar dacă vezi invizibilul poți face imposibilul ..." forțat să continue.
A continuat ... și sa încheiat cu admirație și încântare!
Nu ești doar bine, ești 300% drept.
Unde tocmai nu am fost, și peste tot atitudinea mea față de "profesori" sa încheiat cu ironie de diferite nivele.
Sunteți prima persoană pe care am crezut-o cu adevărat și am acceptat absolut!
Din prima ta lecție a fost o teză abstractă pentru tine.
Stabilit pe o lucrare temeinică.
Mulțumesc!
Este deosebit de plăcut abordarea științifică și baza de date!

Cu fidelitate, Evgenie.

Mulțumesc, Eugene! Ai făcut o treabă excelentă. Și mă bucur că te-ai dus apoi la cursul complet (6 zile de confuzie) și acum mulțumită lui trăiesc fără alcool și sunt mulțumit de noua ta viață sobră! Foarte fericit pentru tine. Este sincer ...

Bună ziua, Dmitry.
experiența de dependență de alcool este foarte mare, aproape demisionat






codarea este un fel de cârjă pentru mers pe jos pe distanțe scurte de până la un an
Metoda dvs. este interesantă pentru a câștiga asupra dvs. fără chimie de codificare și așa mai departe.
Presupun că metoda probabil funcționează la eliminarea altor programe negative
trebuie să încercați

Încerc să-i ajut pe prietenul meu să iasă din dependența de alcool. El este un celebru acrobat balancer. El și-a dedicat toată viața artei din circ. După ce a încetat să vorbească, a trecut printr-un divorț, a rupt relațiile cu copiii și o mulțime de situații neplăcute. A început să bea, după 6-7 ani, să ajungă la o stare în care nu mai putea controla dependența de alcool. Locuiește în state. Am pierdut totul. Ce să facem în această situație? Cum pot ajuta?

Alo Anul trecut am fost la un psiholog cu problema alcoolismului. Am fost suficient pentru o sesiune. Nu am mai plecat. Acum cred că voi încerca cu tine

Codat de două ori, a doua oară nu reușește. Simt că alcoolul mă controlează din ce în ce mai mult și nu știu. Chiar vreau să devin o persoană sobră normală.

Am o luptă de nouă ani, am fost codat de opt ori și de fiecare dată printr-o metodă nouă, iar recordul nu bea un an și zece luni, iar defalcările și rupturile devin din ce în ce mai puține, cu siguranță voi pogorkuyu metoda ta Dmitri.

Am încercat totul, cu excepția maghiarilor și a psihicelor.
Codificarea pentru un timp scurt.
Tratamentul în clinică este o prostie totală. Te faci o condamnare la tine într-un spital de psihiatrie. Declarația a fost remarcată ...
Mai util a fost folosirea psihologului psiholog Savin. Timp de un an sau doi, nu am băut.
Chiar vreau să fiu treaz.
Am întârziat pentru webinar ieri. Lucrarea nu vă permite să vă aflați la un anumit moment la computer.
Am vrut să întreb dacă discul va fi la fel de eficient și dacă este posibil să se bazeze pe sprijinul individual.

De 2 ori expediate cu un excentric 3 ani nu beau, dar apoi a rupt! Lost soția lui. după boize foarte rău de câteva ori săpat în afară! zadolbalo în cele din urmă! Vreau o viață normală

Am încercat să cod, nu am băut timp de 7 ani, dar mi-am dat seama că a fost doar o înșelăciune și am băut și mai tare. Există binges timp de două săptămâni. E doar un coșmar. Soția mea a murit acum trei ani și mama a murit recent. chiar si atunci cand nu beau, o depresie puternica, foarte singuratic, iar alcoolul putina scade durerea pierderii. Nu știu ce să fac.

Bere, bere, bere ... În fiecare seară, un litru sau două. Am luat-o pentru o vreme, reduce tracțiunea puțin, suficient timp de o săptămână. În timp ce nimeni nu știe că este dependent, dar soția începe să evalueze nu într-un mod bun. Băiatul crește. până când el înțelege, dar nu este pentru mult timp. Aș vrea să încep o dată pentru totdeauna ..

Bună ziua, Dmitri am alkagolik eu înțeleg, și cum nu se poate face cu faptul că frământare nu bea apoi chef zile 5potom din nou o lună de sobrietate atunci când departe de sărbători, nu beau, dar ceva schelkaet toate doresc să aibă o băutură și a crezut că acestea nu dau odihnă și câștigă alcool Vreau să încerc tehnica ta.

În mod similar, am încercat totul - codificare - magie - clinică - chimie - acupunctura, dar virusul nu mi-a ieșit din cap - mă rupe în mod constant.

Dmitry, vă cer ajutorul. Fiul meu bea. Mai degrabă băut greu. În anamneză, o ereditate rea. Da, și vina mea în acest mare este. Dar nu știu cum să-l ajut. sperând că Dumnezeu va ajuta, să audă rugăciunile mele, să-mi vadă lacrimile. Cererile mele, convingerile, amenințările, isteriele etc. desigur, nu funcționează. Codare. A început să bea în a treia zi - a dovedit-o prietenilor. Ascultarea lecțiilor dvs. nu înseamnă că nu poate fi forțată. Ce ar trebui să fac? Sincer, Natalia

Înțeleg că bețivatul tău bea, nu tu.
Dar dacă vrei să-l ajuți cu adevărat, atunci trebuie să te duci să-l înveți.
Fără formare, nu veți reuși.
Toate metodele și tehnicile vechi nu funcționează.
Și nu știi noi.

Nu există, așadar, nici o cunoaștere și un sfârșit.
Și nu poți niciodată să ajuți o persoană de băut până nu înveți.
Înțelegeți, vă rog!

Prin urmare, de așteptare pentru a finaliza o 6 zile curs online pentru rudele de oameni care beau (da, eu nu am un curs de rude), va învăța - Cum pentru a ajuta persoana de băut, chiar dacă el nu aude, nu înțelege, etc. ...

Cu voi, vom trata NU pe tema beției, dar cu privire la modul de a ajuta în mod corespunzător o persoană de băut. Înțelegeți diferența?

Este necesar să vină și să înveți în cursurile online, pentru că într-o scrisoare eu, cu toată voința, nu pot găzdui materialul de șase zile de cursuri. Subiectul este serios. Prin urmare, abordarea ar trebui să fie serioasă.

Bună Dmitry! Voi bea vodca, vinul este deja grozav. Când nu beau totul este în regulă, merită să bei un pic și tras din nou. Odată am fost codat de un laser timp de 3 ani, a durat 1,5 ani și am început să beau șampanie și apoi mai mult. Și întotdeauna mă învârt în cap ca vreau să beau. Eu însumi înțeleg că nu este necesar, dar nu mă pot controla, pofta nu se retrage până nu mă îmbăt. Apoi mă îmbolnăvesc, mă abuzez, dar nu mă pot ajuta. Am găsit articolul dvs. pe Internet și am decis să îl încerc. Sper că vă ajută.

Tatiana, ceea ce descrie acesta este programul de lucru de alcool in interiorul tau ... Bine ati venit la curs, să învețe cum să-l eliminați și să nu mai bea pentru totdeauna.

În timp ce nimic nu încerca, tot timpul părea. Lucrurile nu sunt așa de rău, dar au început să observe. care nu este deloc bună, ci să se rostogolească până la capăt. Și chiar dacă a existat o astfel de pastila miracol, ea devine kakayto se tem (și cum să nu bea deloc. Și vacanța, și unele adunări? Și să se relaxeze? Voi deveni pentru alții o plictisitoare și ciudat) Acesta este locul unde am dat seama că am ceva de genul timp și perceput ca un alcoolic.

Viața maximă trecătoare FOARTE plină de bucurie 🙂 Știu cu siguranță. Chiar când bei, se pare că bucuria va dispărea dacă renunți. Dar aceasta este o iluzie. Deci, cei care nu au renunțat într-adevăr și, prin urmare, au intrat într-o stare de abstinență cred. Abstinență și sobrietate sunt două lucruri diferite, dar acum greu pentru mine să-l explic, pentru că este un subiect pentru un alt curs, mai degrabă decât postarea ...

Bea cu 17 ani ((am o bere alkogolizm..skoro Sunt 30 și mă simt că este împotmolit în acest sens și UE va continua și în continuare, acesta este prevăzut cu ciroză hepatică sau ceva ((foarte infricosator (în creștere fiica de 5 ani, SSE nu poate ramane insarcinata, mă simt acest lucru din cauza pofta mea de alcool! eu beau o săptămână 3-4raza la 2-3litra pentru vecher..litso a devenit ochi caruntului, plictisitoare, în mod constant deprimat, o grămadă de complexe ((aș dori foarte mult să se schimbe !! fi fericit și vesel, fără doppinga Sunt doar obosit atât de nuci!

Bine ai venit! A încercat alcoolul în 15 ani (mama mi-a lăsat o sticlă de vodcă pentru aluat pentru lemn de pene), mi-a plăcut starea de relaxare. După aceea, înainte de discotecă, trebuie să beau puțin și să simt emanciparea și să cobor totul! Sunt dintr-o familie inteligentă, fericită, nu am suferit de alcoolism în familia mea. Numai după 35 am realizat că șarpele verde este viclean și periculos și am nevoie de ajutor. Nu cred în codificarea, terapeuți, vindecători, din păcate, și nu încercați să-l ocupe! încredere în această metodă Poradova, Doamne ferește tot efortul și răbdare!

Fiul meu bea, ce consecințe și ce fel de viață, nu este necesar să spun, pentru că. Acest lucru este aproape același pentru toată lumea, care are băuturi în familie și este doar obosită ....

Hello Dmitriy.We are o mare durere, el bea fiul, el are deja 40 de ani. La început a fost dependent. Am încercat să scap de el singur. Se pare că a "sărit" de pe ac. Acum bea. Încercările noastre de a-l ajuta sunt mai mult sau mai puțin lipsite de valoare. Suntem deja în vârstă. Fiica celor 10 ani a refuzat casa. El trăiește cu noi. deoarece frica de toate strigatele lui. (El nu se luptă) Când bea include muzica la 100%. Probabil că a spart psihicul. Sectia nu ia asa. Nu există locuri în LTP. Nu știm ce să facem. Suntem deja pierduți

Am încercat diferite căi și psihopede, am fost cusute și am intrat în clinică. Nu a fost suficient pentru mult timp. În narcologi, am fost dezamăgit în general - această pseudosciență este această narcologie. Sper că metoda dvs. vă va ajuta.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: