1 Clasa externa, copii, gradinite, scoli, centre de dezvoltare

Depinde de copil. M-am dus imediat la clasa a 2-a (la 7 ani). Pentru a sta, dar a fost greu la început timp de 5 ore, dar fiul are un astfel de caracter - dacă este necesar, el va sta 10 ore. Profesorul îl plăcea foarte mult - îl ascultă atent. În primele zile de școală, el a răsuciit cel care a încercat să-l pângărească cu bulversul de clasă principal, decât a câștigat imediat respectul colegilor săi. Mă bucur că nu am mers la clasa I - este o pierdere de timp. Dar un astfel de număr, desigur, nu poate trece cu alt copil.







1 Clasa externa, copii, gradinite, scoli, centre de dezvoltare
A n n F

Toate aceste aspecte au fost discutate cu psihologul. Ea a sugerat această opțiune.
Sunt interesat de răspunsurile la întrebările mele.







1 Clasa externa, copii, gradinite, scoli, centre de dezvoltare
A n n F

La studii suplimentare în matematică? De 2 ori pe săptămână?

1 Clasa externa, copii, gradinite, scoli, centre de dezvoltare
doe subțire KF **

Susțin tema, de asemenea interesantă.

Nu am trecut noi, ci doi dintre colegii noștri, care au venit imediat la a doua clasă. Clasa a fost recrutată într-una din școli, direcția clasei este matematica. Sud-vest. Copilul era greu, iar totul era bine cu cunoștințele, nu existau dificultăți în predare. Era dificil să se adapteze cerințelor școlare: procesul de colectare a unui portofoliu, pregătirea pentru o lecție și schimbarea hainelor pentru munca fizică etc. - au provocat dificultăți. Copiii au predat întregul program pentru o clasă, cu excepția desenului și a muzicii. Și rețineți că unele școli din clasa a doua nu iau imediat.

După părerea mea, este mai bine să fii înregistrat, să studiezi acasă și să cheltuiți în acest an ceva mai mult decât să iei exteriorul și să fii în clasa a doua pentru un an mai tânăr decât colegii de clasă.

Suntem în rețelele sociale






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: