9 Semne ale unui bun profesor de engleză, expert în engleză

9 Semne ale unui bun profesor de engleză, expert în engleză

9 semne ale unui bun profesor de limba engleză

Astăzi vom vorbi despre elementul obligatoriu al unui studiu de succes al limbii engleze - despre un bun profesor de limba engleză.







Numai un profesor bun poate oferi o investiție de calitate a banilor și a timpului. Este un bun profesor de limba engleză care vă va ajuta să vă modelați încrederea în situațiile lingvistice și vă va duce la un succes rapid.

Situația vieții: ați întâlnit profesori de engleză și chiar ați început să învățați limba sub îndrumarea sa sensibilă. Cum înțelegeți că profesorul este bun, că vă puteți aștepta de la el nivelul de educație dorit?
Pentru a înțelege acest lucru, vă ofer 9 semne ale unui bun profesor de engleză:

  1. Profesor de engleză este potrivit pentru dvs. Despre cum să stabiliți dacă sunteți potrivit pentru un profesor de engleză, am scris în detaliu în articolul precedent.
  2. Profesorul vă întreabă despre scopul antrenamentului. Pentru a merge undeva, trebuie să știți unde mergeți. Înainte de începerea cursului de formare, trebuie să stabiliți un obiectiv care depinde de nevoile dvs. - poate doriți să discutați liber despre călătorie sau poate că trebuie să treceți IELTS. Profesorul tău trebuie să știe care este nevoia ta.
  3. Profesorul are un sistem și un plan clar. El / ea ar trebui să aibă un plan, la ce cunoștințe și abilități și cum să vă conducă. Lecțiile în scatter, cum ar fi "ceea ce este pe sufletul de azi, așa că astăzi vom lucra" sunt inacceptabile. Astfel de salturi nu sunt de folos. În plus, din elementele de limba engleză pe care le studiați, întregul sistem de limbă ar trebui să se alinieze fără probleme.
  4. Înțelegi. Cu un profesor bun devine ușor de înțeles chiar și ceea ce, de ani de zile, părea încețoșat și neclar. Ceața este împrăștiată, regulile și legile limbii sunt clare.
  5. Exemple de viață moderne. Materialul lingvistic modern indică faptul că profesorul tău se dezvoltă și nu se plimba pe cunoștințe și manuale acum 20 de ani. Dar! Și acum 20 de ani au existat manuale bune, astfel încât utilizarea lor în cantități mici poate fi justificată.
  6. Profesorul te pregătește pentru situații reale. Numai dacă, desigur, nu aveți alte sarcini. De exemplu, sarcina de a trece la EGE nu corespunde întotdeauna situațiilor în care veți avea nevoie de cunoașterea limbii engleze în viața reală. În caz contrar, o teorie goală cu exerciții care nu este legată de viață în niciun fel nu vă va ajuta atunci când comunicați cu vorbitori nativi de engleză sau parteneri străini.
  7. Un program de instruire cu drepturi depline. Practicați toate abilitățile, nu numai, de exemplu, citirea și traducerea din timp în timp. Iar abilitățile de bază ale limbajului vorbesc, ascultă, citesc (și traduc) și scriu. Clasele și programul de formare ar trebui să fie pline, nu unilaterale.
  8. Profesorul este organizat și punctual. Nu pierdeți (cu banii dvs. :) - da, chiar asta se întâmplă) în momentul în care aveți o programare.
  9. Feedback bun de la studenți și un CV bun. Ei bine, acest paragraf este destul de clar. Discutați cu ceilalți studenți ai acestui profesor, aflați feedbackul, nu ezitați să cereți un CV al profesorului dvs. englez.






Bine ai venit!

9 Semne ale unui bun profesor de engleză, expert în engleză

Bună ziua! Numele meu este Ekaterina Grigorieva. Sunt profesor de engleză cu cincisprezece ani de experiență, doctorat. Predă foarte mult la universitate în facultatea de limbi străine, în cursuri de limbă engleză, individual, și acum online. Am o treabă foarte interesantă - îmi place să învăț și să încerc să o fac frumos și "delicios". Rezultatele și realizările studenților mei sugerează că limba engleză este învățată foarte rapid și ușor, iar exercițiile sunt foarte eficiente. Cu ajutorul blogului, sper să vă surprind interesul în engleza și în Marea Britanie. Bucurați-vă de lectură și de bun venit la orele mele!

Găsiți după etichete







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: