5 Și nu știu cum o pot face să mănânce normal, mamă

Coana orice apetit pentru copiii cu vârsta de aproximativ 2-3 ani, avem 2.5 și nu-mi place că nu poate ajunge să mănânce în mod normal, nu avem masa de prânz mic dejun și cină și să mănânce atunci când vreau, și că nu este pe deplin și pokusoshno, să ia o pereche de linguri, și toate mâncat, în cea mai mare parte băut și băut, toată ziua cerând ceai, iar fructul este mâncarea ei. Nu mergem încă în grădină, poate că va începe să mănânce în mod normal, uitându-se la ceilalți.







În moduri diferite. Dar nu dau o bucată. Dacă nu doriți micul dejun, vă simțiți flămânzi înainte de cină.

Mă mănânc dacă mănânci cu el. Pentru micul dejun îi place "brânză de porumb". 3-5 bucăți mănâncă la un moment dat. Mai ales nu nalyagayu pe el, nu vrea să mănânce acum? El va mânca într-o oră. Noi, 2,4

La fel, strigând lapte și totul, oricum. dar iubește supa, tocană, terci mănâncă hrișcă și orez cu sos numai în cazul în care deja nu știu ce să fac dacă nu dau lapte plânge prosit.schitay el mănâncă, toate întreruperile, și acolo nu vrea







La noi o problemă veșnică cu ea periodic. Acum, deja trei ani și jumătate și, uneori, o astfel de problemă. Kashi suntem chemați din anumite motive "kashka-stink" nu este cunoscut de ce, dar se aplică la toate tipurile de cereale. Ceaiul nu este o băutură, nici suc sau cacao. De alimente, supă, carne, fructe și cartofi, și uneori răsturnarea nasului. Nu mănâncă deloc. Întotdeauna mănâncă o jumătate de servire. Dar toaleta merge la normal, în greutate, de asemenea, nu rămâne în urmă, așa că nu merg după mâncare, ei mănâncă cât mai mult, nici mai mult nici mai puțin.

Ei bine, ai lăsat-o să mănânce atât de ce la infracțiune) copil) le sunteți o mamă și să se supună fiica ei) ar trebui să fie mai stricte, dar dacă vrei ceva, apoi, după masa principală.

Pentru o fiică 2,2. Pentru prăjituri de mic dejun sau bile de ciocolată cu lapte. Cu prânzul și cina timp de aproximativ o lună a fost un adevărat necaz. Un hamster ultimele zile, dar a pot 21 să mănânce supă de oală de turnare 2 cu smântână și pâine, și din nou la 22:30 și „yum stă la masă“, dar eu nu-l dau, spun eu, du-te la culcare și te las să pleci







Trimiteți-le prietenilor: