5 consilii cum să "pună" creierul în locul unității de farmacie, fermă

5 consilii cum să

Deodată ați început să observați că nu vă puteți aminti de unde ați pus lucrurile potrivite, iar numele noilor cunoștințe pur și simplu "aruncați" din memorie - este timpul să începem antrenamentul girusurilor cerebrale. La urma urmei, creierul (ca, într-adevăr, orice organ al corpului uman) are nevoie de gimnastică mentală. Și începeți-l dimineața, imediat după trezire.







Sfat 1. Nu ieși din pat, cât mai curând posibil, conta de la 50 la 1.

Cu aceste exerciții simple, ați "încălzit" creierul, l-ați pregătit pentru muncă. Dar pentru a continua să fie angajat este necesar și în timpul zilei, folosind în acest scop orice minut liber.

Sfat 3. Gândește-te adesea în mintea ta! De exemplu, stați în linie la caseta de marcat a magazinului - nu pierdeți timp: gândiți-vă cât de mulți bani trebuie să plătiți pentru achiziții. Beneficiul este triplu: memoria este instruită și timpul va trece mai repede și nu veți fi înșelat!

Sfat 5. Seara, inainte de culcare, încercați să vă amintiți toate detaliile din ziua anterioară: e ceasul clopot de alarmă (? Cât de mult), Ai sărit în sus, în afara soarelui a crescut (sau a fost ploaie sau ninge), se întoarse pe crainic de radio sau de televiziune a vorbit despre ... Și până seara.







Bineînțeles, nu trebuie să "relaxezi" amintirile zilei de ieșire, dacă ar avea ceva interesant, vă deranjează, pentru că ar putea să vă deranjeze somnul. Dar încercați să vă amintiți momentele plăcute în toate detaliile.

Și când simțiți că sunteți pe punctul de a adormi, spuneți-l cu voce tare de 30 de ori sau cu un ton convingător: "Memoria mea sa îmbunătățit! În fiecare zi, memoria mea devine din ce în ce mai bună! Pot să folosesc întotdeauna rezervele memoriei mele! "

Articole asemănătoare

Corpul nostru - aproape mașina cea mai inteligentă și cea mai complexă din întregul univers. Dacă are nevoie de ceva, acesta afișează informații despre acesta ca pe un afișaj mare. Deficiența vitaminelor este exprimată atât de evidentă încât o persoană și el înțelege: este timpul să schimbați regimul alimentar.

Adesea, cheltuim bani mari unde poți să faci fără ei deloc. Doar câțiva oameni știu că cel mai comun peroxid de hidrogen este capabil să rezolve mai multe probleme deodată - iată câteva secrete pe care le veți găsi utile.

În timpul sărbătorii festive ne permitem multe delicatese diferite. În mod tradițional pe masă există o varietate de salate cu dressing, o abundență de feluri de mâncare din carne, dulciuri și șampanie de lângă râu.

Ultimele știri

Guvernul introduce reguli pentru comerțul cu medicamente la distanță pentru a evita vânzarea de falsuri. Acest lucru a fost anunțat la o reuniune a guvernului de către premierul Dmitri Medvedev.

Se apropie sezonul de agravare a bolilor alergice, astfel încât întrebările legate de alegerea terapiei și a preparatelor devin din ce în ce mai actuale.

La ieșirea din ARPM, diferențele în punctele de vedere ale producătorilor ruși și străini în dezvoltarea industriei farmaceutice și posibila anulare a „Odd Man Out“, am discutat cu directorul general al SRL „Geropharm“ Peter Rodionov.

În cadrul conferinței "Telemedicina din Rusia: o nouă rundă în dezvoltarea industriei", organizată de Editura Kommersant, experții au discutat despre starea și perspectivele telemedicinei în Rusia.

De ce în această săptămână, berbecii trebuie să se țină la îndemână, gemenii dau atenție aleatoriei și este timpul ca Capricornii să pună lucrurile în ordine - toate acestea și altele vor învăța din horoscopul nostru.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: