3 Punctul de vedere al fanilor de fotbal interviu cu ultras, spațiu tânăr

În ajunul încheierii campionatului de fotbal rus 15/16 am participat la penultima rundă a campionatului. Am vorbit cu fanii FC Kuban, care au rămas pe drum și fanii tineri, dar în creștere de FC Krasnodar.







Interviu cu un fan adult

Mai întâi, am prins un fiu de 40-45 de ani cu fiul său. După ce a vorbit puțin, a aflat că tatăl este un fan al veacului FC Kuban, de când clubul a jucat în divizia inferioară și a încercat doar să intre în elita fotbalului rusesc. Și acum, când echipa reprezintă orașul său preferat în divizia superioară, interesul și dorința de a viziona meciurile live apar și în fiu.

- Ce este să susțină echipa atât de mult și să creadă cu zel în succesul ei pentru un drum lung?

Ei bine, nu aș spune că e greu, e ușor. Vizionați pur și simplu jocul la televizor, ocazional găsind timp pentru a vizita stadionul, dar continuați să vizionați neobosit jocul clubului.

- Ați fost vreodată în sectorul fanilor sau vizitați doar standuri neutre de mijloc?

- Nu, nu sunt așa de tare, este de datoria tinerilor să stea acolo și să strige tot timpul, să facă zgomot, să bată tobe. Este suficient să mă uit la joc și să mă bucur cu aceiași oameni obișnuiți ca mine.

- Cum vă simțiți despre huligani, fanii care se comportă indecisiv și se luptă cu alți fani?

- Și în nici un fel, ei nu mă urcă și eu, da, este neplăcut să-i auzi pe mate de la standuri, mai ales când ești cu fiul tău, dar nu poți face nimic despre asta, acestea sunt realitățile tineretului modern. Și nu numai pentru tineri, oamenii de vârstă se comportă uneori mai tânăr. Încerc doar să-mi ridic pe fiul meu, astfel încât să se poarte demn.

Iată o imagine obișnuită a unui fan obișnuit cu o simplă înțelegere a fotbalului. Cui îi place să vizioneze acest sport. Ei bine, să încercăm să găsim opusul și să găsim un fan zelos din Standul de Sud (Tribune, destinat numai fanilor FC Kuban sau FC Krasnodar, în funcție de cine joacă o întâlnire la domiciliu). [IRP]

Interviu cu fanii de fotbal obișnuiți

Nu trebuia să merg departe, mai ales că găsirea unui grup zgomotos de tineri nu este dificilă. Patru tineri cu atributele FC "Kuban" fac clar ce mișcare de fotbal sunt. Băieții se dovedesc a fi studenți ai KubSU care au venit să studieze din diferite regiuni ale regiunii noastre, iar din ultima vreme să participe regulat la meciuri direct pe tribunul sudic.

3 Punctul de vedere al fanilor de fotbal interviu cu ultras, spațiu tânăr

3 Punctul de vedere al fanilor de fotbal interviu cu ultras, spațiu tânăr







3 Punctul de vedere al fanilor de fotbal interviu cu ultras, spațiu tânăr

- Băieți, să vorbim despre participarea directă la fan club. Ești fan al clubului?

- Nu, dar suntem familiari cu băieții și comunicăm foarte bine cu ei. Nu participăm foarte activ în afara stadionului, dar când ne aflăm pe el, păstrați-i totul. Ie mai ales din cauza studierii că nu există timp pentru toate întâlnirile, să ne pregătim pentru meciul cu băieții, dar când venim la "Sud", băieții din mișcare știu că ne putem baza.

- Deci. Sunteți foarte mult pentru a face un zgomot?

- Desigur, atât înainte, cât și în timpul și după. Știm aproape toate cântecele. Dacă aveți nevoie de ajutor cu băieți cu dezvăluirea de bannere, trebuie doar să sunați.

Este dificil să sprijini echipa când este aproape de plecare?

- Da, nu este ușor, dar face parte din calea noastră, cel care se întoarce de la echipă într-o perioadă atît de dificilă, să o spună blînd, și nu fan. Este ușor să înveselești echipa când câștigă toate meciurile. Și echipa noastră, au existat, de asemenea, up-uri, cu care am fost mulțumiți și căzând ca acum. Dar noi credem în ea.

Pentru fanii să rădăcină sau victoria principală. Și poate altceva?

- Bineînțeles. Bineînțeles, victoria este importantă, și mai importantă. Dar mergem pe stadion in primul rand pentru senzatii, pentru unitate. Acesta este un sentiment inexprimabil, buzz, emoție și o voce stabilită.

- Cunoașteți conceptul ambientofutbola și cum vă simțiți?

- Da, este familiar și noi, ca întreg, nu avem nimic împotriva acestui lucru, dar noi înșine nu participăm la acest lucru. Cu toate acestea, dacă ne insultă clubul, nu vom rămâne la o parte. Dar nu suntem huligani de fotbal, nu. Vom apăra doar onoarea clubului nostru și asta e tot. În acest lucru nu este nimic ciudat, pentru că ieși într-o zi obișnuită în oraș și poți să te poticni într-o bătaie de cap.

- În timp ce comunicați cu oameni din fanare și luați experiența, descrieți-vă literalmente viața ta simplă în 10 cuvinte. Descrieți viața de zi cu zi a fanilor?

- Bineînțeles, viața și viața tipilor din mișcare sunt oarecum diferite. Ei trăiesc fotbal, literalmente nu-și părăsesc imaginea ca fan. Noi pierdem zelosul numai în ziua jocului și o trăiesc zi de zi. Un prieten mi-a spus că au petrecut trei zile acasă aproape fără duș. Am pregătit noi cântece, bannere pictate etc. Cred că nu au o zi fără să se gândească la asta. E grozav. E minunat.

-Pot să merg la următorul plâns?

"Dacă există una, este probabil mai bună decât ea".

Copilul sa născut un dar divin

Și primul cuvânt este Kuban - Krasnodar.

Cel de-al doilea sa născut, ia microfonul

Și imediat strigă Kuban - campion.

El a spus, de asemenea, cât de frumoasă este planeta,

Când are culoarea galben-verde.

Aceștia sunt tipii care sunt mai plini decât băieții obișnuiți. Trebuie remarcat că, la urma urmei, aceștia sunt fani sensibili și văd granița care nu ar trebui să fie traversată. Ca urmare a unei zile nebun FC "Kuban" a învins Dynamo, dar în ultima rundă de pe drumul galben-verde pierdut la echipa de la Urals și a mers la meciurile de tranziție. În care au ratat dreptul de a vorbi în turn, pierzând cu suma a două întâlniri FK Tom. Este un păcat pentru fanii, dar suntem siguri că în divizia a doua se vor preda complet culorilor clubului ca și înainte.

Interviu cu reprezentantul grupului ultras FC Krasnodar

Ei bine, băieții sunt mai serioși, în planul de fotbal, desigur. Deoarece fanfictia lui Krasnodar a mers la întâlnirea de ieșire din penultima rundă și apoi se pregătea pentru ultima rundă, nu a fost ușor să răstoarneți câteva minute de la ei pentru a comunica pe teme de interes. FC "Krasnodar" a terminat sezonul mult mai bine decât Kubantsev și a ocupat locul 4, iar taurul atacat Fyodor Smolov a devenit cel mai bun marcator al campionatului, plasând 20 de adversari în linia de poartă. Inclusiv 2 decisiv în derby în acest sezon împotriva FC Kuban. Conversația se referea la subiecte mai serioase în lumea mișcării fanilor și, prin urmare, reprezentantul a cerut să nu dezvăluie numele și datele despre el. Ce suntem fericiti sa facem.

3 Punctul de vedere al fanilor de fotbal interviu cu ultras, spațiu tânăr

3 Punctul de vedere al fanilor de fotbal interviu cu ultras, spațiu tânăr







Trimiteți-le prietenilor: