12 sfaturi dăunătoare pentru mire

1. După ofertă, misiunea ta sa terminat.

Cel mai important cadou pe care l-am făcut deja, așa că acum vă puteți relaxa și în cel mai bun caz dați uneori sfaturi. Dar, periodic, îmi voi permite să mă bâjbâi și să mă ofensez că nunta este dată prea mult timp. Când am făcut o ofertă, nu m-am gândit deloc la asta!







2. Numărați nunta o pierdere inutilă de bani

Pentru a te căsători, e suficient doar să mergi la biroul de înregistrare și nu contează că mireasa mi-a visat întotdeauna o vacanță frumoasă. În general, este mai bine doar să mergi undeva la odihnă decât să aranjezi o "adunare de rude". Această nuntă este doar o petrecere scumpă!

3. Întârziiți și uitați totul despre instruire

Neatenție la nuntă - nu este nimic în neregulă cu asta. Da, pot să întârzii pentru întâlniri, să uit să-mi îndeplinesc cererile sau să angajez contractori, să transporte cărți etc. Ei bine, nu mă pot concentra pe lucrurile mici ale acestor femei! Lasă mireasa să se uite la ea.

4. Oferiți mai multe sfaturi atunci când vă pregătiți

Chiar dacă nu știu cine, unde, când, de ce va fi la nuntă, voi încerca să sfătuiesc cu orice ocazie. Nu știu ce este o boutonniere, dar știu sigur că nu am nevoie de ea! Nu vreau să particip la cursuri de formare și ajutor, dar să dau sfaturi - cu plăcere!

12 sfaturi dăunătoare pentru mire

12 sfaturi dăunătoare pentru mire






5. În loc de ajutor - glume

Pentru mireasa mea a fost chiar mai inconfortabil, voi fi mai distractiv, uita pașaportul la registrator, să râdă de contractori și nu se referă la pregătirea în serios, iar dacă ea nu înțelege glume despre nunta, asa ca pur si simplu nu are un simț al umorului. Bancuri sunt singurul lucru care ma va ajuta sa supravietuiesc acestei perioade de pregatire!

6. Luați deja glumă pe tema "mamă-în-drept"

Chiar înainte de nuntă, voi învăța toate anecdotele despre cumnata mea și le voi spune despre și fără. Apelă prea des, urcă în viața noastră, pune întrebări inutile. Nu contează că glumele mele mi-au pus pe viitoarea mea soție într-o poziție incomodă și să spargă pacea în familie, dar mă distrez!

7. Nu încercați să vă amintiți numele rudelor mirelui

Și de ce ar trebui să memorez numele acestor 1000 de rude dacă le văd prima și ultima dată în viața mea? Este bine să înveți numele tatălui și a mamei și așa mai departe pentru bunicii etc. chiar și pentru a ajunge la ea nu este necesar.

8. Am avut un costum cu un bal - nu este nevoie de nunta

De ce să cumpărați un costum suplimentar, mai ales pentru o singură zi? Cel pe care îl am deja se va împlini. Și de fapt mă iubește așa cum sunt! Costumul contează atunci? Și dacă e genial?

9. Aranjați o petrecere vulgară de cerb

Sfârșitul vieții burlacilor trebuie remarcat! Strippers, alcool și libertate completă - în această zi puteți să uitați de preferatul dvs. și să ieșiți la maxim! Și nu contează că mireasa este rănită, și pentru mine, după ce nunta se termină atât de multă distracție!

12 sfaturi dăunătoare pentru mire

10. Asigurați-vă că glumiți la biroul de înregistrare

Acesta va fi foarte distractiv, în cazul în care, în loc de acord, eu spun, „Nu ... eu nu pot refuza“, lasa mireasa si intreaga familie nervos, dar eu mă distrez. Nu contează că această glumă a fost deja neoriginal și 1000 alte nunti in performanta mea va încununa cameră de la nuntă!

11. În ziua nunții, stați cu o față plictisită, pentru că cerbul a trecut deja

Așa că a venit ziua și cum visez că se va termina în curând. Aceasta nu este o sărbătoare, ci un chin: jocuri de îmbrăcăminte, pregătiți-vă, toată ziua și toată fotografiat zâmbitor, am fi mai bine tocmai am căsătorit și nu se potrivea la circ! Ei bine, nimic, să sufere puțin.

12. După nuntă, relaxați-vă, mai mulți dintre voi nu mai au nevoie de nimic

Sfaturi utile pentru mire







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: