10 Motive pentru a renunța la droguri și a începe să trăiți! 7 (495) 532-42-95

10 Motive pentru a renunța la droguri și a începe să trăiți! 7 (495) 532-42-95

După ce ați ajuns în partea de jos cu droguri sau alcool, vă puteți gândi cum să trăiți sobru și curat. apoi întrebați-vă de ce doriți cu adevărat acest lucru. Este posibil ca unele dintre motivele enumerate mai jos să nu se aplice pentru dvs., dar acestea sunt principalele motive pentru multe altele. Acestea sunt scânteia care a stârnit dorința de a rămâne curată și trează pentru mulți oameni. Sunt destul de bune pentru tine? Să vedem.







1. Opriți durerea - tot ce am vrut să fac este să opresc durerea. Totul era prea dureros, fără a bea și droguri. Uneori a fost necesar să se interfereze cu medicamentele cu alcool, astfel încât durerea să rămână mai repede. Când impactul a dispărut, tot ce puteam să cred că era durere. Am luat din nou și din nou, doze mari, dar durerea sa agravat. După mulți ani de utilizare, mi-am dat seama că singura modalitate de a opri durerea este să nu mai mănânci. Mi-am dat seama că durerea din viața mea a fost cauzată de alcool și droguri. Trebuia să nu mai beau. De aceea am renunțat.

2. Vreau să schimb totul - când mă uit înapoi la viața mea, cine eram și ce am devenit, devine dezgustător și dezgustător. Am lăsat pe toți oamenii în jos și mai ales pe mine însumi. Era un punct, nu mă puteam uita chiar în mine în oglindă, era respingător și insultător pentru toate minciunile și murdăria din viața mea din cauza drogurilor. Nimeni nu mă poate schimba pe mine și pe viața mea, cu excepția mea. Voi depinde numai de mine să folosesc droguri sau voi lega. Știu că nu va fi ușor, dar sincer vreau să fiu curat și treaz - și stați așa.

3. Pentru a-mi restabili stima de sine - m-am simtit lipsit de valoare, inutil, nici macar necesar pentru mine. Dacă cineva mi-a cerut să fac ceva - nu am putut să o fac. N-am avut dorința de a face nimic, chiar și pentru oamenii apropiați. Voiam doar să folosesc droguri. De-a lungul timpului, chiar și oamenii apropiați mi-au încetat să mai cer ceva. Am înțeles că mâncarea a fost cauza tuturor, dar totul a mers prea departe. Singurul lucru pe care aș putea să-l rezolv totul este oprirea consumului de droguri. Odată ce m-am trezit și mi-am spus - totul, arunc medicamente pentru totdeauna. Apoi am primit ajutor deoarece știam că nu pot să o fac singur. Numai în centrul de reabilitare am reușit să învăț să trăiesc curat și treaz.

4. Să fiu un părinte bun - copiii mei au suferit - ceva ce nu mai puteam să văd în ceața narcotică. Nu vreau să spun că m-am înfuriat fizic, deși am dorit să-mi ridic mâna. Dar eu i-am strigat mereu, le-am numit cuvinte oribile. Am uitat să le spăl lucrurile, să le trezesc la școală, să le laud pentru succesele lor și așa mai departe. Nu mi-a păsat ce se întâmplă în viața lor. Am fost prea ocupat cu viata mea, cum sa obtin droguri si cum sa folosesc mai mult. Într-o zi, deschizându-și ochii, se uită în jur, era o mizerie în casă, într-adevăr o porcărie. Si apoi m-am gandit: "Te-ai innebunit cu copiii". Cum te-ai nascut la parinti? A fost limita. Vreau să fiu un părinte bun și un exemplu pentru copiii mei. Acest lucru ma făcut să renunț la droguri și să caut ajutor de la specialiști.

5. Să fii un soț iubitor. Nu știu cum soția mea mi-a suferit toți acești ani. Am furat bani, am pierdut în fața prietenilor noștri și, în general, am făcut viața insuportabilă. Uneori n-am mai făcut sex de multă vreme, fiindcă eram fie beat, fie cu pietre. Dar soția mea este blocată cu mine în acest ciclu, spunându-mi cât de mult mă iubește și că nu va renunța niciodată. M-am întrebat cum putea să mă iubească? Pentru ce? Uneori se părea că ar fi mai bine să ai o altă persoană lângă mine decât mine. Nu este demnă de mine. Dar într-o zi mi-am amintit că nu asta i-am promis-o când ne-am căsătorit. Am promis să fiu prieten și partener în viață, să suport și să fiu în jur. M-am hotărât să devin curat și treaz, doar ca să-mi dau toată dragostea pe care o am. Nu, nu este îngropat adânc înăuntru, că nu găsesc nici măcar un cuvânt. Doar drogurile sunt mai presus de toate. Și voi renunța la droguri - nu pentru ea, ci pentru mine.







6. Rușine - tot ce am făcut a fost ciudat, jenant și absurd. Familia mea și prietenii nu au vrut să fie cu mine, pentru că am greșit, puteam să vorbesc tare, să scot hainele sau să spun ceva cu adevărat neplăcut și crud. Aș putea flirta cu soțiile sau femeile altor persoane, am făcut-o, știind că a fost greșit. Nu-mi păsa. Când nu am folosit nimic, nimic nu avea în minus decât dorințele mele în acel moment. Am făcut tot ce-am vrut. Odată ce oamenii m-au găsit în toaletă în supradozaj. Au încercat să-mi aducă simțurile, au spus ceva, m-au întrebat pe cine să cheme, dar tocmai am dat din cap, nu mi-a păsat. Au sunat la sol, dar nimeni nu a venit să mă ia. În cele din urmă au chemat poliția. Când am venit, mi-am dat seama ce sa întâmplat. Am decis să renunț la droguri și alcool. Aș fi făcut tot ce nu trebuia să mă deranjez din nou.

7. Vreau să-mi amintesc - Mi-am pierdut atâtea amintiri din cauza drogurilor și a beției. Îmi pot pierde zilele de naștere ale familiei mele, ale copiilor și ale oamenilor apropiați de mine. Nici măcar nu mi-am amintit ce sa întâmplat săptămâna trecută, ca să nu mai vorbim o lună sau două. Când totul a devenit atât de rău? Unele acțiuni ridicole. A fost chiar eu? Astăzi văd cum au crescut copiii. Vreau să-mi amintesc în fiecare zi când cresc, să fie aproape de ei. Înseamnă atât de mult pentru mine încât am renunțat la droguri și la alcool. Trebuie să fac asta. Vreau să fac asta. Trebuie să o fac. Dacă nu, atunci nu se va întâmpla nimic, la fel ca și zilele mele de ieri. Nu pot lăsa să se întâmple asta. Am rămas blocat cu alcool și droguri.

8. Fiți respectat - când eram crescut, toți copiii și-au respectat părinții. Ei erau ca și Dumnezeu cu noi și ne-am iubit necondiționat. Ei au muncit din greu și ne-au dat toată dragostea pentru noi. În viața mea, ca și astăzi, nici măcar nu am cu cine să vorbesc, nimeni nu se uită și nu mă respectă. De ce? Pentru că sunt dependent de droguri, de aceea. Nu fac nimic care să-i facă pe oameni să mă respecte. Nu te poți baza pe mine, cuvântul meu nu înseamnă nimic și nu știu cât timp voi trăi. Copii mei ignoră ceea ce le spun, pentru că de obicei sunt beat sau cu pietre. Le-am văzut chiar râzând în spatele meu. Doamne, urăsc ce am devenit! Undeva unde am pierdut totul și m-am lăsat să devin o persoană atât de urâtă și nesigură. Vreau să fiu o persoană, să-i respect pe alții, să-mi respect copiii și rudele. Vreau să devin semnificativ în societate. Există o singură modalitate de a face acest lucru: renunțați la băut și utilizați medicamente.

9. Pentru a-mi oferi familiei - ca soț / soție și părinte, am obligații financiare - care nu au reușit în mod neplăcut din cauza utilizării mele. Nu am reușit să mai lucrez, ne-am pierdut casa și copiii nu au putut merge la facultate. Și totul a început nevinovat, o dată sau de două ori să-l folosească pentru a se relaxa. Apoi a devenit mai mult. Și într-un anumit moment nu mă puteam opri. Totul a fost cheltuit pe droguri și alcool. Vreau să fiu persoana care are o muncă decentă și câștiguri stabile. Vreau să-mi reiau obiectivele, să le ating, să fiu mândru de mine și de cine sunt. Nu vreau să fiu cine am devenit. Totul este în trecut, începând de astăzi. Nu mai beau și nu foloseam droguri.

10. A avea din nou prieteni - am avut prieteni buni. Eram un bun prieten. Până când medicamentele mi-au intrat în viață. Acum nu sunt nimeni, sunt lăsat singur și acesta este adevărul vieții. Vreau să am prieteni, că există o persoană în apropiere, care va sprijini într-un moment dificil, care nu vă va dezamăgi. Vreau să o întorc din nou și singura modalitate de a face acest lucru este să renunț la alcool și droguri.

Privind aceste motive, de ce alții au hotărât să devină treji și curățiți, poate veți vedea ceva în voi înșivă. Poate ai alte motive care sunt puțin diferite. Dar ele sunt unite de un singur lucru - o dorință profundă și sinceră de a deveni treaz și curat. Este necesar să depuneți eforturi, să fiți pregătiți să treceți prin momente dificile pentru a ieși din cealaltă parte. Dacă vrei cu adevărat, atunci totul se va întoarce.

10 Motive pentru a renunța la droguri și a începe să trăiți! 7 (495) 532-42-95

Orice persoană este o persoană, iar o persoană dependentă are nevoie de o schimbare de personalitate pentru a schimba calitatea vieții. Programul de reabilitare "PERSONALITATE"

10 Motive pentru a renunța la droguri și a începe să trăiți! 7 (495) 532-42-95

Îl însoțim pe pacienții care au absolvit cursul de reabilitare și îi supraveghează spre rezultatul unei sobrietă stabile. Curator individual de sobrietate până la un an de remisiune

Punct de numărare în Spania

10 Motive pentru a renunța la droguri și a începe să trăiți! 7 (495) 532-42-95

Un stil de viață sănătos și obișnuința de a trăi sunt treptat formate treptat, iar pentru formarea unor valori noi de viață noi practicăm cursul de adaptare în Spania

Conatele nostru







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: