10 cele mai bune bb-creme

Sperăm că rezultatele testului nostru vă vor ajuta să alegeți crema BB preferată - dacă, desigur, nu aveți încă.

10 cele mai bune bb-creme

În fiecare an, piața cosmetică primește o mulțime de produse cu compoziție similară și promisiunile producătorilor de a ne oferi o piele ideală, genelor lungi, buzele senzuale, tinerețea veșnică. Așa că am decis să verificăm promisiunile asupra noastră. Ediția lunară vă spune despre cele mai bune 10 produse, în opinia noastră, produse cosmetice. Ca întotdeauna, vom fi strict obiectivi.







În această lună, am testat cele mai populare 10 produse ale anului sub numele de BB-creme.

Abreviere de „BB“ reprezintă «Blemish Balm, Balsam de frumusețe, Blemish Base» - este un mijloc de mascare imperfecțiuni. Celebrul "balsam de frumusețe" a fost inventat de dermatocosmetologul german Christina Schrammek. Inițial, a fost un unguent regenerant care a ajutat la restabilirea pielii după intervenții chirurgicale plastice și proceduri estetice grave.

Pe scena cosmetică VV-unguent a fost retras în Asia. Artiștii de machiaj coreean au început să-l folosească ca un agent de curățare, un fluid, un grund, o cremă hidratantă și cremă. Prima noutate a prezentării artiștilor personali de make-up a fost testată de vedetele asiatice.

Acest instrument miracol a devenit un companion constanta a spectacolelor de moda si a evenimentelor sociale. BB-creme lansat în producție de masă, ca răspuns la cererea masivă, conferindu-i proprietățile unui protector și fundație. Popularitatea explozivilor din partea estică a Europei a fost atât de ridicată încât au decis să adopte acest contor în Occident.

Acum, fiecare grup cosmetic care are respect de sine are o crema proprie IV. Un astfel de sortiment diversificat nu se potrivește pe un singur raft în magazin. Sperăm că rezultatele testului nostru vă vor ajuta să alegeți crema BB preferată - dacă, desigur, nu aveți încă.

Crema BB de la Gosh pentru tine a fost testată de Daria Abakumova, directorul nostru pentru Digital Marketing

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • hidratare,
  • protecția împotriva radiațiilor UV (SPF 15);
  • stimularea producției de colagen și elastină,
  • sporirea netedă și elasticitatea pielii, reducerea ridurilor,
  • culoarea naturală a pielii,
  • rezistentă.

Mi sa părut că am ales o nuanță mai închisă decât culoarea pielii mele și puțin îngrijorată că, în consecință, crema va forma o mască. Dar temerile mele erau în zadar, crema se potrivea cu adevărat pigmentului pielii mele și mulțumită texturii catifelate, l-am aplicat cu ușurință și l-am distribuit.

Acest remediu determină în mod semnificativ tonul feței. Deoarece eu sunt proprietarul piele combinate, până seara am observat un bonus frumos - lipsa de strălucire grasă (mai devreme în aceste ore el a fost meu companion constant).

Dar ceva ma deranjat. În primul rând, crema nu contine arome si miroase a vopsea sau guașă, în al doilea rând, în unele zone ale feței, m-am simțit senzație de apăsare pare să aibă un efect anti-imbatranire a acestor componente pull-up în crema. Așa că data viitoare am aplicat IV crema hidratantă - și pielea mea sa simțit bine.

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • protecția împotriva razelor UV (SPF 30),
  • hidratarea pielii,
  • eliminarea stralucirii grase,
  • reducerea ridurilor, netezirea feței,
  • vizual ascunde imperfecțiunile pielii.

Textura sa ușoară și moale a adus multe emoții plăcute și bonusuri. Fața a fost bine umezit, crema nu se simte pe piele, și până la sfârșitul zilei un pic mai gras a apărut doar în zona de frunte, și este o victorie pentru pielea mea combinație. Zincul, oxidul de fier și siliciul din cremă reglează perfect activitatea glandelor sebacee și reduc secrețiile.

Ca un instrument tonal Age Defense, sa dovedit a fi la fel de priceput. Această cremă VV are o textura foarte ușoară, se îmbină cu pielea, în timp ce ascunde toate neajunsurile și chiar ascunde inflamația. Când am aplicat pentru prima dată crema, am fost îngrijorat că această culoare nu se potrivea cu pielea mea. Dar temerile erau în zadar, se adapta rapid și ușor la umbra pielii mele, fără a indica limitele dintre față și gât.

O cremă tonică și un produs de îngrijire a pielii într-o sticlă este exact ceea ce am căutat. Mai târziu, cu călătoria mea în vacanță, el a arătat excelent și proprietățile sale de protecție solară.

BB-cremă Flexitone Brandt a testat Polina Tkachuk, pre-manager

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • pentru a se adapta la culoarea pielii,
  • să-i dea o strălucire sănătoasă,
  • pentru a ajuta ridurile netede,
  • hidrata,
  • protejați-vă de razele UVA / UVB (SPF 30).

În mâinile mele pentru prima dată a fost crema VV - până în acel moment am auzit multe lucruri pozitive despre acest produs și îl așteptam să facă minuni adevărate.

În textura crema de lumină, un miros plăcut, cade pe piele uniform și ascunde defecte vizibile sub forma de riduri, roșeață și pori dilatați. Tubul cu un dozator este, de asemenea, un plus evident, deoarece vă permite să cheltuiți bani foarte puțin. VV-Flexitone este destul de rezistent, și acesta este, de asemenea, caracteristica sa pozitivă. Cu toate acestea, poate fi eliminat numai cu ajutorul laptelui pentru a elimina machiajul.







Minusul era în centrul atenției, pe care producătorii le promisese - crema ar trebui adaptată la orice culoare a pielii. Am destul de Flexitone nuanță închisă, iar în cazul în care pielea mea de măsline, este ușor de aproape perfect, apoi sora mea, proprietarul unei paloare aristocratică, nu a confirmat această proprietate crema de miracol.

Pentru a rezuma, pot spune că BB-cream Flexitone Dr. Brandt (umbra ta) este lucrul necesar în sacul cosmetic.

Evaluare: 7 din 10
Pretul intrebarii: 2140 ruble

BB Cream Garnier "Secretul perfecțiunii" pentru pielea mixtă și uleioasă testată Natalia Prokopieva, Manager HR

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • hidratare,
  • eliminarea imperfecțiunilor pielii,
  • strălucirea pielii,
  • protecție împotriva soarelui (SPF 20),
  • netezirea tonului pielii,
  • eliminarea conținutului de grăsime.

Garnier face parte din cosmeticele detașate de pe piața de masă, dar nu vă concentrați asupra acestui lucru. În ciuda naturii democratice a prețului său, această cremă VV va da cote multor produse de lux.

Produsul este aplicat cu ușurință, absorbit rapid, nu se rostogolește! Ceea ce este important, nu conține parfumuri puternice de parfum. Se topește în mod literal pe piele după aplicare și chiar își ajustează culoarea. Ascunde astfel de defecte vizibile ca acnee și roșeață, și astfel crema este complet invizibilă pe piele. După aplicarea BB devine catifelat, nu există efect de mască și un sentiment de etanșeitate.

Până la sfârșitul zilei, pielea începuse să strălucească ușor, dar am îndepărtat cu ușurință efectul de strălucire, care se potrivește perfect pe cremă. Opinia mea: o combinație excelentă de preț și calitate.

Evaluare: 9 din 10
Pretul emisiunii: 329 ruble

BB Cream Nud Magique L'Oreal a fost testat de Zarina Ktsoyeva, asistent al directorului general

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • ton perfect, neted,
  • relief perfect și netedă a pielii,
  • luminozitatea naturală,
  • coperta imperceptibila,
  • umidificare 24 ore,
  • protecție împotriva soarelui (conține filtre SPF).

Voi spune imediat: pentru mine, ca proprietar al pielii suprasensibile. crema nu se potrivea. Așa că am decis să trec bastonul la mama mea și să-i întreb despre rezultatele experimentului într-o lună. Acesta a fost primul produs de frumusețe cu care mama nu a vrut să se despartă.

Crema este o capsulă de pigmentare, la început apare incoloră, dar în procesul de aplicare, la contactul cu pielea, magia începe - crema dobândește o umbră. Nud Magique este suficient de ușoară și practic inodoră.

Pe pielea veche, cum ar fi mama, produce un efect izbitoare. Reduce ridurile, le face mai puțin vizibile și aliniază relieful feței. Mama a folosit crema chiar si fara praf si a fost foarte multumita de rezultat. Personal, nu aș recomanda crema proprietarilor de piele uscată și sensibilă.

Evaluare: 8 din 10
Pretul emisiunii: 399 ruble

BB Cream Iluminant anti-vârstă SPF 20 de la Lumene a fost testat de Maria Ivanova, Director de Marketing și PR

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • hidratarea pielii,
  • o strălucire sănătoasă,
  • eliminarea imperfecțiunilor pielii și alinierea tonului natural,
  • prevenind apariția semnelor de îmbătrânire a pielii,
  • protecție împotriva soarelui (SPF 20).

O textura moale și ușoară a cremei, cu o umbra blândă de citrice, a promis miracole. Într-adevăr, Lumene Illuminating Anti-age studiază perfect relieful feței, mănâncă cosuri, roșeață și riduri fine. Crema oferă un aspect strălucitor pe piele. Se potrivește perfect pe parcursul zilei - nu se rostogolește, nu există strălucire grasă.

Evaluare: 9 din 10
Pretul emisiunii: 399 ruble

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • netezirea tenului și textura pielii,
  • tonul natural al pielii,
  • 24 de ore de hidratare.

Am decis să folosesc All-In-One în ritualul meu de frumusețe zilnic, în loc de crema hidratantă. Crema este aplicată cu ușurință, lăsând o aromă plăcută de miere, are o textura delicată. Adevărat, All-In-One nu poate pentru pielea mea sensibilă pentru a juca rolul de crema hidratanta, toata ziua nu am fost simt pielea uscata, asa ca hidratant a avut o utilizare ulterioară.

Și în rolul fundației, The Body Shop sa dovedit mult mai bine. All-In-One BB cremă piele de matiruetă, tencățește tenul. Cu toate acestea, nu ascunde roșeață, astfel încât pentru un efect de mascare mai bun, trebuie să puneți pe partea de sus a pulbere, care, apropo, se încadrează bine pe cremă.

Evaluare: 7 din 10
Pretul intrebarii: 690 ruble

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • lupta împotriva semnelor de îmbătrânire a pielii,
  • hidratarea profunda a pielii,
  • alinierea reliefului pielii, deghizarea roșie,
  • tonul omogen al pielii,
  • protecția împotriva radiațiilor UVA / UVB (SPF 15).

Compoziția cremei, care conține perle, caviar, siliciu, acid hialuronic, a fost promițătoare! De fapt crema a fost destul de gros în consistență, dar a mers bine pe piele, fără efectul de mască (chiar înainte l-am lovit, pentru a sugera contrariul).

Crema ascunde perfect imperfecțiunile pielii. Chiar și eu am eliminat reticulul vascular pe obraz, pe care l-am prezentat recent. Produsul nu usucă pielea - este adevărat, după 6 ore a început să strălucească. Și acesta este singurul negativ pe care l-am observat, care poate fi corectat cu ușurință cu ajutorul pulberii.

Evaluare: 8 din 10
Prețul de emisiune: 1200 de ruble

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • hidratare,
  • strălucirea pielii,
  • netezime
  • lipsa stralucirii grase,
  • protecția împotriva razelor UV (SPF 30).

Crema de cea mai ușoară textura de gel, se pare că în mâini un nor fără greutate. Foarte ușor de distribuit în jurul perimetrului feței. Componentele active hidratează pielea bine, mată. Crema perfect aliniază relieful, ascunde astfel de imperfecțiuni ca ridurile, îndepărtează peelingul.

10 cele mai bune bb-creme
Top 10 Creme BB

  • alinierea tonului pielii și a reliefului,
  • piele mată,
  • protejează de formarea radicalilor liberi,
  • protejați-vă de razele UV (SPF 35).

Crema de textura a fost destul de groasă datorită figurii SPF mari, așa că nu am aplicat un ton sau o pulbere pe partea de sus. BB într-adevăr aliniază relieful feței și ascunde imperfecțiunile vizibile.

În compoziție există particule care reflectă lumina, mi-au dat efectul de strălucire a pielii. Dar, cred că, în prezența ridurilor, efectul optic ar funcționa și aceste neajunsuri au dispărut din ochi.

Apropo, SPF 35 sa justificat la maxim. Am folosit crema în vreme caldă, am fost în soare deschis pentru o lungă perioadă de timp, dar nu am aplicat un agent de protecție pe corpul meu, așa că umărul și gâtul meu au ars, dar fața mea a fost cu adevărat protejată. Pentru cei care întotdeauna fac machiaj pe plajă. Crema BB de la Estée Lauder este un instrument ideal.

Singurul dezavantaj este textura densă a cremei: trebuie aplicată pe față prin mișcări sau bureți. Și pe pielea mea grasă, după doar 4 ore, apărea strălucirea. Prin urmare, uneori totuși a trebuit să utilizați pulberea.

Evaluare: 8 din 10
Preț: 1800 de ruble







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: