70 Fapte despre răul zahărului - răul zahărului - înregistrarea utilizatorului anna (anny_vel) în clubul comunității

enrages Teribil acest subiect cu zahăr au măsurat deja toate aceste cuburi de zahăr rafinat, piureuri, fructe, miere și siropuri naturale în afara legii deja anunțate, „Stevia - toate noastre.“ Nu știți deja ce să mâncați, pentru a nu arunca aceste cuburi mitic de zahăr rafinat. Nu încerc să merg nebun, renunțarea la sifon, suc și zahăr pur, un consum moderat de produse de cofetărie și fructe dulci - alegerea mea pentru mine și copilul






70 Fapte despre răul zahărului - răul zahărului - înregistrarea utilizatorului anna (anny_vel) în clubul comunității

70 Fapte despre răul zahărului - răul zahărului - înregistrarea utilizatorului anna (anny_vel) în clubul comunității

faci și terci cu miere? pe lapte? Îmi pare rău, dar acest subiect este foarte relevant după vizitarea unui medic dentist pentru copii, mă gândesc doar la retragerea zahărului din dietă

70 Fapte despre răul zahărului - răul zahărului - înregistrarea utilizatorului anna (anny_vel) în clubul comunității

Gătesc copiii ca de obicei. dar fiica mea mă întreabă de fulgi de ovăz cu miere, pentru că vede că o mănânc. În general, încerc să nu afecteze nutriția familiei. Dar, în mod obiectiv, văd că toată lumea a început să mănânce mai puțin - exemplul meu a fost contagios.







pot răspunde și eu? Mănânc terci de orez nealcoolizat toată viața mea și eu doar mănânc copilul. am fost întotdeauna atât de acceptat. din lapte, apropo, un terci de gust plin de dulce, aici, terci de cereale fara lapte, nu reprezint, desi dau lapte cu apa. Dragă, nu pot sta, nu-i dau copilului, nu văd nimic util pentru el în el.

Privind nocivitatea zahărului - zahăr C12H22O11 Zaharurile naturale reprezintă un grup mare de substanțe necesare pentru nutriția umană. În absența zahărului în dietă după 2-2,5 săptămâni, există o afecțiune severă a hipoglicemiei. Dar printre toate zaharurile (aceasta este în principal.

59 MOTIVELE CARE SUGARUL NU ESTE DA DE SĂNĂTATE 1. Ajută la reducerea imunității. 2. Poate provoca tulburări ale metabolismului mineralelor. 3. ABILITATEA DE A REZULTĂ ÎN DIFICULTATE, CEAI, ÎNCĂLCAREA ATENȚIEI, CAPRICE DE COPII. 4. Cauzează o creștere semnificativă a nivelului de trigliceride.

Toate - de la tineri la bătrâni - se știe că dulce este dăunător, dar puțini oameni opresc această cunoaștere să mănânce prăjituri și ciocolată. Chiar dacă ei scriu pe tigla de ciocolată "Ministerul Sănătății avertizează: dulce este dăunător pentru.

Pe pericolele de zaharoză - zahăr S12H22O11, precum și necesitatea de a înlocui în dieta de fructoză, miere și fructe dulci - zahăr natural proaspete și uscate la soare - un grup mare de substanțe care sunt necesare în dieta umană. Când.

59 motive pentru care zahărul este dăunător sănătății (conform cercetătorilor și medicilor americani) 1. Ajută la reducerea imunității. Poate provoca o perturbare a metabolismului mineral3. Poate duce la iritabilitate, entuziasm, încălcare a atenției, capricii copilărești. Cauzează o creștere semnificativă5. Promovează reducerea.

Conform celor mai recente date din partea cercetătorilor americani, sucroza (denumirea comercială "zahăr"): 1. Promovează o scădere a imunității (un imunosupresor eficient). 2. Poate provoca perturbări ale metabolismului mineral. 3. Poate duce la iritabilitate, entuziasm, încălcare a atenției, capricii copilărești. 4. Reduce activitatea funcțională.

În ciuda daunelor enorme ale tutunului de fumat, un număr destul de mare de persoane care sunt fumătorii rău-intenționați, își tratează obiceiul rău destul de calm. Întrucât ei cred că nu provoacă nici un rău particular corpului lor, ei nu reflectă sau pur și simplu.

🍲 DESPRE PERICOLUL MANPAS KASHI. Adevăr și ficțiune. Cel mai iubit de bomboane porumb semineu până în anul este cel mai dăunător, în conformitate cu pediatrii moderne și nutriționiști. Cum ai putea spune? Am crescut pe grâu. A.

Acesta a fost dovedit de mult timp de către oamenii de știință medicală legătura dintre ateroscleroză, boli de inimă și consumul de carne. În Jurnalul Asociației Americane a Medicilor pentru anul 1961, se spune.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: