3 Opțiuni pentru îngrijirea expresă a feței

• 3 opțiuni pentru îngrijirea expresă a feței.

3 Opțiuni pentru îngrijirea expresă a feței

În momente diferite și în diferite țări, femeile au acordat întotdeauna o atenție deosebită îngrijirii fețelor lor. Și fiecare femeie avea și are propriile sale secrete. Deci, renumita regină Cleopatra folosea în mod regulat măști de față din pulberea unei rase rare de melci și fulgi de ovăz amestecat în lapte de măgar. Noi, din păcate, nu avem un astfel de arsenal de mijloace exotice. Da, ce să spun, majoritatea dintre noi nu au nici măcar timp și bani să viziteze un salon de înfrumusețare. Acasă, muncă, copii - toate acestea durează în cea mai mare parte a zilei și nu este absolut nici un timp pentru sine. Din fericire, există o mulțime de metode exprese de îngrijire a pielii la domiciliu. Ei iau doar 10-15 minute, dar în cele din urmă pielea ta va arăta revigorată, iar tu - mai fericită. O femeie fericită, după cum știți, este cea mai frumoasă!







Pentru procesul de auto-îngrijire a fost nu numai plăcut, dar și cognitiv, sugerez să fac "geografie cosmetică". Luați în considerare mai multe moduri de a exprima îngrijirea pielii facială din diferite părți ale lumii. Ele sunt destul de versatil, dar pentru a alege un mai potrivit pentru tine, determina tipul de piele. Și, îndrăzniți să faceți afaceri!

3 Opțiuni pentru îngrijirea expresă a feței

Îngrijirea față în japoneză

Femeile japoneze sunt renumite pentru pielea lor ideală, reușind să rămână îndelung înflorite și tineri. Secretul este că ei nu se spălă singuri, ci meditează. Procedura are loc în două etape: masajul cu ulei. apoi - curățarea cu spumă. O astfel de spălare japoneză curăță bine pielea și nu o usucă. În prima etapă veți avea nevoie de orice ulei natural. Potrivit pentru tipul de piele: ulei de sfeclă de struguri sau de caise, ulei de avocado, ulei de măsline sau de floarea-soarelui. Aplicați uleiul pe pielea uscată, curățată de machiaj, și glisați-o ușor, purtați-o de-a lungul feței de-a lungul liniilor de masaj. Nu vă grăbiți, permiteți-vă să vă relaxați - aceasta este principala garanție a succesului. A doua etapă - spălarea cu o spumă groasă de săpun. Spuma japoneză frumusețile se amestecă, din gel pentru spălare, cu o plasă specială de nailon sau burete obișnuit. Spuma ar trebui să arate ca frisca. În cazuri extreme, acesta poate fi înlocuit cu spumă de ras. Spuma este aplicată direct peste ulei, fără a masca sau chiar atinge fața cu plăcuțele degetelor. Spălați spuma treptat și ușor, umezindu-vă mâinile în apă. Uscați-vă fața cu un prosop și ștergeți cu un tonic.

3 Opțiuni pentru îngrijirea expresă a feței

Îngrijirea feței în italiană

Temperanții italieni știu foarte mult despre frumusețe. La baza opțiunilor de îngrijire a feței se află produsul național - uleiul de măsline. Veți avea nevoie de iaurt natural și de ulei de măsline extra virgin. Aplicăm un strat subțire de ulei de măsline verde pe față și pe gât. Deasupra se pune un strat gros de iaurt simplu sau de fructe, se lasa sa se usuce. Miscari circulare libere masoara fata si gat - se dovedește efectul de pilling și nutriție în același timp. Spălați temeinic rămășițele măștii. Împrospătat?







Îngrijirea față de frumusețile de la Hollywood

Divasurile din California sunt considerate a fi cei mai buni prieteni pentru pielea feței. deoarece conțin acizi de fructe care pot înmuia stratul superior cornificat al epidermei și pot exfolia celulele moarte. În plus, fructele au o mulțime de vitamine, care au un efect benefic asupra stării generale a pielii feței. Deci, luați o felie de pepene galben și frământați-o într-o mustă. Adăugați 1 lingură de miere. Mierea aici acționează ca o coajă moale. Pentru nutriție, adăugați o lingură de iaurt gras (sau smântână). Am pus o mască pe pielea curată și uscată a feței și a gâtului, ocolind zona ochiului. Țineți timp de 10-15 minute și spălați-le cu apă caldă. Ei bine, acum sunteți ca o stea de la Hollywood!

3 Opțiuni pentru îngrijirea expresă a feței

Dar dacă sunteți leneși sau nu aveți timp să faceți chiar aceste proceduri simple (acest lucru este păcătos), atunci vă ofer metoda mea super-expres. Seara, spălăm cosmeticele cu un remediu potrivit pentru dvs. Fața umedă intens masaj, în special în zonele cu probleme, un prosop curat uscat terry (prosop este mai bine să ia o mai rugoase). Se dovedește un masaj și un peeling foarte bun. Apoi am pus cea mai simplă cremă pentru copii de tip "Lisichka" și am pus bainki. Proprietățile miraculoase ale Cremei noastre pentru copii sunt legendare! În străinătate într-o zi cu foc nu veți găsi, acest know-how rusesc! Dimineața ne spălăm, ca de obicei, apoi facem "criomasaj". Sună tare, dar durează doar 5 secunde și este foarte revigorant: frecați-vă fața cu cuburi de gheață din congelator. Poate fi doar gheață sau cu ciorbe de ierburi (decoct de patrunjel, musetel de chimist). Totul, gata să iasă!

3 Opțiuni pentru îngrijirea expresă a feței

Desigur, există mai multe modalități de îngrijire a feței, luând în considerare problemele pe care le puteți face cu ușurință acasă. Și dacă, doamnelor și domnilor, aveți un minut sau două de timp liber, asigurați-vă că le-ați dat-o. La urma urmei, dacă aveți o stare bună și un aspect înfloritor, atunci lumea din jur se schimbă și chiar trecătorii ocazionali zâmbesc mai des, ca să nu mai vorbim de cei dragi!

Vă mulțumim pentru memento. Nu am făcut o mască de mult timp. Practic, iaurt.
Ar trebui să încercați japonezii!

Da, da, eu însumi despre varianta japoneză descoperită prima dată :) De asemenea, în timp ce sărbătorile, vreau să experiență. Ei au, într-adevăr, un întreg ritual. Și chiar și o plasă specială pentru spargerea buretelor vinde :)

Atât de cool, mulțumesc! Totul este simplu și accesibil. Un "chanterelle", da, o cremă minunată, o folosesc mereu, pielea e foarte uscată, iar iarna mă ajută să fiu grozav.

Prin descriere, toate metodele sunt plăcute))) într-adevăr doriți să încercați mai ales cu iaurt

Nu-nu-nu, nu doar Baby Cream! Este conceput cu speranța că protejează fundul copilului de urină și fecale. Pe fata lui este un film gras si nimic, cu exceptia blocarii porilor, nu face cu pielea fetei. Adresați cosmeticieni și dermatologi. Crema pentru copii numai pentru fundul copilului.
Însuși 2 ani mă spăl sub schema japoneză sau planul de părăsire sau îngrijire - uleiul este direct pe produse cosmetice, apoi spumă, masaj cu ulei special, apoi tonic, apoi o emulsie, apoi o cremă. La început este greu, apoi pielea devine obișnuită și toate straturile sunt absorbite și nu durează prea mult timp

Și ce spumă folosiți?

De cele mai multe ori TonyMoly pentru pielea grasă, câteodată pot și spuma simplă Green Mema pentru a cumpăra, am bătut cu o plasă sau în mâini până la o densitate foarte densă.

Fetelor, pot împărtăși, de asemenea, cu dvs. un excelent agent expres pentru reîmprospătarea feței)
Am albit fulgi de ovăz într-un blender sau primi talkan, pentru a adăuga cremă sau ulei de măsline extra virgin (aproximativ 1 lingura. L. Flakes și 1 linguriță smântână sau unt), și 1 linguriță miere (ar trebui să obțineți o mălaj). Dacă doriți, puteți adăuga o picătură sau două de orice ulei esențial adecvat (de exemplu, arborele de ceai sau lavanda)
Face cu recunostinta

iar metoda japoneză ar trebui judecată
multumesc pentru sfaturi!

Și pot da și o rețetă bună, dar nu este potrivită pentru pielea sensibilă. În primul rând, curățați sarea și smântâna, apoi masca de gălbenuș, miere și orice ulei vegetal. Apoi, aplicăm o cremă hrănitoare. Pielea după aceea este moale și revigorată. Dar primele câteva ore vor fi puțin roșii, așa că, cred că nu ar trebui să faci asta dacă mergi undeva în acea zi.

Îmi place foarte mult să fac o mască de lut alb.

Fetelor, vând gelul Tretinoin micro (Retin-a) este absolut nou din America! Ajută la scăderea acneei, acneei și ridurilor! Apelați sau scrieți aici în HP. +79273400054







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: