2 modalități de a găsi o premisă bună pentru afaceri - nataniel hatamov - 5 sfere

2 modalități de a găsi o premisă bună pentru afaceri - nataniel hatamov - 5 sfere

Avem două opțiuni.

  1. Găsiți-vă singur camera.
  2. Găsiți o cameră printr-un agent imobiliar.

1. Mulți agenți imobiliari doresc să obțină un serviciu exclusiv

Se pare că vor putea găsi doar o cameră. Și apoi ei (agenții imobiliari) merg la același site (cyan, avito) și căutați pentru dvs. cameră în domeniul public.







Sfatul meu nu este să le acordați o excepție. Și eu zic: „Sunt gata să vă plătească un comision dacă mă va găsi o cameră într-un domeniu închis, și trebuie să fie abordată în conformitate cu criteriile mele.“ De exemplu, premisa ar trebui să fie pe prima linie de case, pentru o lungă perioadă de timp. Și chiar și cu posibilitatea de a face reparații.

Când angajați un agent imobiliar, nu uitați că plătiți bani și puteți cere pentru banii dvs. ceea ce aveți dreptul.

Cel mai adesea, agent imobiliar zapudrivaet creier: „Wow, săli de clasă, să-l ia, și apoi am alți clienți.“ Începe să vă preseze, beneficiile promițătoare. Atunci când agentul imobiliar trimite informații despre sediu, verificați dacă este disponibil în mod public. Dacă da, atunci nu trebuie să plătiți o comisionă.

Înainte de a vorbi cu un agent imobiliar, citiți câteva articole despre imobiliare. Arătați-i că înțelegeți cel puțin un imobil. Nu vă fie frică de agenții imobiliari, ei nu mușcă, dar ei pot lătrat. Plătiți și comandați o cameră.

2 modalități de a găsi o premisă bună pentru afaceri - nataniel hatamov - 5 sfere

2. Căutați singuri camera în cameră







Te voi învăța. Mai întâi de toate, trebuie să înțelegem pentru ce este această cameră? Apoi, când am decis, trebuie să înțelegem câți metri avem nevoie. Prima linie de case sau a doua? Cu sau fără reparare? În cazul în care reparații, atunci ce (se întâmplă adesea că vom plăti în exces pentru reparații inutile). De cât timp avem nevoie de această premisă (nu vă sfătuiesc să luați o cameră, contractul va fi pentru o scurtă perioadă fără prelungire)?

Pot fi multe întrebări. Dar nu uitați că găsirea unei camere bune poate dura mult timp, uneori chiar luni. Dar nu dispera, cu ajutorul Celui Atotputernic vei reuși!

Stabiliți un gol și mergeți la el!

Premisa pentru prima afacere pe care o sfătuiesc să o iau nu este costisitoare. Mulți tineri, oameni verzi, doresc să deschidă o afacere și caută o cameră cu reparații costisitoare. Deci nu. Începeți cu unul mic și apoi treceți treptat înainte, nu vă grăbiți.

Începeți cu site-urile de căutare, înregistrați-vă pe diferite site-uri, forumuri. Deseori ne salvăm pentru înregistrare pe acest sau pe acel site. Nu cheltuiți bani, va fi profitabil pentru dvs.

Uneori, o cameră bună poate fi închiriată de un vecin sau de un prieten, dar trebuie să știe despre asta.

Acum, nu ai bani și ai găsit o cameră bună. Ce trebuie să faceți în continuare? Cum să comunicați cu proprietarul?

Proprietarii spațiilor cum ar fi banii, ca mulți în principiu. În consecință, ei doresc o mulțime de bani pentru sediul lor. Este posibil și necesar să se negocieze cu ei, uneori negocierea poate ajunge la 20-30%.

În zilele noastre multe camere sunt goale. Înainte de a comunica cu proprietarul, faceți-vă temele: găsiți în acest cartier un alt cuplu de premise similare și amintiți-vă. Apoi mergeți la întâlnirea cu proprietarul. Fii încrezător în tine. Sarcina ta este să-l interesezi și să arăți că ai mai multe opțiuni.

Îi poți spune că vrei să faci reparații acolo (pentru ca el să-ți dea timp). Mai des se dau nu mai mult de două sau trei săptămâni. Dar poți bate o lună sau chiar două.

2 modalități de a găsi o premisă bună pentru afaceri - nataniel hatamov - 5 sfere

În general, spațiile sunt închiriate pentru 11 luni cu prelungire, dar în favoarea proprietarului. De exemplu, chiria pe lună este de 5000 USD. După 11 luni, prețul crește cu 10% până la 5.500 USD. Acest lucru nu este profitabil pentru noi.

Când ați fost de acord cu el, trebuie să verificați documentele pentru sediu, indiferent dacă este vorba de el. Această procedură este cel mai bine cu un avocat, el va fi capabil să verifice această cameră și clădirea în sine (în cazul în care nu va fi demolată).

Am altceva de spus despre cum să găsiți camera potrivită. Nu puteți scrie într-un singur articol. Încercați să utilizați acest articol la maxim.

Totul este simplu și unic, faceți primul pas.

Ești expert sau vrei să devii unul?

Descărcați gratuit un cadou de la Yitzhak Pintosevich - "Cum să deveniți EXPERT și să faceți DREAMS!"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: