2 etaj sau 8 etaj, forum

Categoric al optulea.
Noi, atunci când alegeam un apartament - au existat trei opțiuni pentru ascensiune, a doua, a șaptea și a opta. Apartamentul de pe al doilea cost cu bani X, și apoi fiecare etaj viitoare a crescut cu $ 4tys.






Desigur, a existat o mare ispită de a lua al doilea, dar acum îi mulțumim lui Dumnezeu că nu am lăcomit - al doilea etaj, aceasta este curtea naturală de intrare. Praf, zgomot, zgomot de la frigiderele de depozitare și aparatele de aer condiționat.
Aldona Nenėnienė. numai nu al doilea!

și ultimul etaj superior din casă în ce cont? înfricoșător acolo, dacă cu problemele acoperișului. prietenii din clădirea nouă au luat recent, așa că de la mansardă superioară și jumătate de oameni jos în mod decent curge sub primăvară.
dar, în general, sunt în a opta. balcon și lipsa de aspect inutil, sunete și praf - neprețuit. și pentru orice altceva există o carte de bază. fără o reparație excelentă poate trăi fără ceremonie - pe cont propriu și obișnuit zababahat nu foarte scump.

în general, etajul 2-3 este considerat "evreu", nu știu de ce.


Am găsit:
"În casa 5 etaj" evreiesc "- etajul 3.
Nu este mare să urcați și există o vedere din fereastră.
Nu puteți auzi cum oamenii se certau pe stradă. Apa curge bine din conductă: presiunea apei. Și huliganii nu pot termina piatra cu o piatră sau nu mai doresc. Este mai greu să furi. Deoarece 2 și 3 etaje sunt considerate cele mai bune din punct de vedere al vieții. Apropo, sunt mai multe baterii. Ridicarea deasupra apei răcește în conductele de încălzire. Pentru că trăiesc cei mai vicioși: JEWS! înainte ca ascensorul să nu plătească locuitorii primului și al doilea etaj. "

în căutarea lui Scotty - dacă dintr-o dată există cineva care se zbate pe șantier. lift cu clădiri cu cinci etaje corelate? ceva care este opțional și atât de clar. dar, în general, posibil pentru orice companie în comun și alte reglementări? ea însăși nu sa întâlnit niciodată în direct. iar documentele pentru a ridica toate acestea nu fac față. Nu-mi place zona asta.

în căutarea lui Scotty - dacă dintr-o dată există cineva care se zbate pe șantier. lift cu clădiri cu cinci etaje corelate? ceva care este opțional și atât de clar. dar, în general, posibil pentru orice companie în comun și alte reglementări? ea însăși nu sa întâlnit niciodată în direct. iar documentele pentru a ridica toate acestea nu fac față. Nu-mi place zona asta.


M-am întâlnit în viața reală. La clădirile individuale cu cinci etaje, de regulă, pre-revoluționare, adică cu spații mari, în afară atașați un capac de sticlă, în care ascensorul merge.

Deasupra celei de-a treia locuințe nu a trăit, dar în vacanță a fost rezervată la etajul 9, tentată de faptul că va avea o vedere frumoasă la mare. Vederea marii a fost spectaculoasă, dar a fost surprinsă neplăcut de faptul că a existat doar o audibilitate audibilă, a auzit tot ce sa întâmplat de jos, ca și cum ar fi fost în apropiere.

dar eu am o înălțime de la înălțimea inimii în frunzele călcâiului)) Nu aș fi exact că numărul 8 a și 2 sunt numărate)))))))))))) 0


La mine mama astfel) Pentru mine, un paradis a fost, atunci când în copilărie am guma ei la o vizită a mers. 9 etaj)) M-am urcat mai întâi la fereastră, ma târât pe lângă scârțâiele strigătelor "vei cădea, te vei răsturna". În cei 6-7 ani, aveam voie să întreb "dar dacă cad din 3, nu-mi voi scoate capul?", Pentru care am primit un alt subaltern. Aici) O călătorie în lift - este, în general, un buzz separat.

Sunt în a opta. Și nu pentru că cred că al doilea trăiesc prost (trăiesc pe primul și îmi place). Nici nu-ți poți imagina cât de minunat este lipsa unui balcon. Acum nu o am, acum ar da mult pentru el.







M-am întâlnit în viața reală. La clădirile individuale cu cinci etaje, de regulă, pre-revoluționare, adică cu spații mari, în afară atașați un capac de sticlă, în care ascensorul merge.


Clădirea cu cinci etaje, construit in anii '50, când ne-am mutat în ea în anii '90, la casa a fost un „capac“, adevărul lift în el a fost plecat. Apoi, capota a fost îndepărtată ca inutilă.

desigur, al 8-lea. Mi-am petrecut toată copilăria pe a doua, e un gardian cu drepturi depline, nu voi mai deschide fereastra, în primul praf mai mult. În al doilea rând, totul se aude de pe stradă, mai ales noaptea beată. Apoi, mașinile care par să parcheze lângă ferestre, și dimineața pentru a se încălzi - mirosul zboară, de asemenea.
În general, al 8-lea

desigur, al 8-lea. Mi-am petrecut toată copilăria pe a doua, e un gardian cu drepturi depline, nu voi mai deschide fereastra, în primul praf mai mult. În al doilea rând, totul se aude de pe stradă, mai ales noaptea beată. Apoi, mașinile care par să parcheze lângă ferestre, și dimineața pentru a se încălzi - mirosul zboară, de asemenea.
În general, al 8-lea


deșertul este, de asemenea, un loc minunat pentru consumul de alcool)), iar grădinița va striga dimineața, copiii se vor plimba de asemenea pe tot teritoriul, astfel încât vizele / strigătele sunt furnizate

34, copiii nu mă deranjează, zgomotele lor sunt audibile, numai în timpul plimbărilor.
Iar ei pleacă spre plimbări destul de târziu, mai aproape de 12 undeva, nu mai sunt acasă în acest moment.
Ei bine, despre pustie am exagerat puțin. Există un loc foarte puțin nepopulat, nimeni nu bea acolo, nimeni aproape nu merge acolo. Cu excepția cazului în care copiii pot alerga uneori.

Mi-ar lua 8, minus 2 aici deja descris. ci despre iubitori
25 există riscul ca, în cazul lui Dumnezeu, să nu vă atingă un incendiu. scările de incendiu numai până la etajul 15-16 pot ajunge (un prieten de la MCC ne-am sfătuit să nu luăm mai mult, trăim pe 5)

33, cu mult dvs. vacant este un risc mare - se poate construi nimic și vei avea nici o viață, ci un coșmar. În casa noastră, de asemenea, a construit un restaurant nu departe de un capăt, înainte de a exista o poiană - astfel încât locuitorii de la 1 la 5 etaj văd acum sala de restaurant prost in afara, iar restaurantul, vizitatorii pot observa perfect viața locuitorilor. E distractiv. La etajele inferioare există întotdeauna un risc de o astfel de evoluție, pentru că nu este întotdeauna posibil să se construiască un zgârie-nori în punct - o mulțime de probleme, dar pentru a construi un cort, magazin, garaj, spalatorie auto sau parcare, etc, etc - poate fi ușor și rapid

Al optulea, cu siguranță. Al doilea etaj - este: gazele de eșapament sunt încălzirea sub ferestre de mașini, fumuri în picioare la intrare, convorbirile lor în noapte, tropotul tocuri în noapte și conversațiile care au loc, trântind ușa din față, gunoaiele de pe vizor, umbra copacilor, sub ferestrele din coșul de gunoi.

Eu locuiesc pe 2 și sunt fericit.
audibilitatea - la fel. Am un prieten în aceeași casă, în intrarea următoare, pe aceeași parte a ferestrei - numai la etajul 7. puteți auzi totul la fel - mașina care a condus până la intrare, ștergătoarele în timpul iernii etc.
dar mă întorc întotdeauna pe jos, nu merg într-un lift gol, stricat cu un străin cumva. Ei bine, despre exagerarea exagerată, dar și despre ascensoare, cu excepția unor case foarte foarte de elită - rareori când o viziune plăcută.
"ridicarea pe podea" a mobilierului și materialelor de dimensiuni mari este mult mai ieftină decât ar costa la etajul 8.
în general, îmi place. din fereastra mea și mașina mea este vizibilă clar, iar cheile pot fi întotdeauna resetate (chiar am aruncat cheile mașinii la tatăl meu), poți vorbi prin fereastră - e grozav. casa vecină este departe, astfel că nimic nu este vizibil - numai dacă vecinii cu binocluri. Da, iar perdelele trebuie închise când fereastra este întunecată.
DAR în cazul dumneavoastră, nu numai podeaua este importantă, dar podeaua, repararea, prezența / absența balconului. Aș începe de aici. etajele extreme, primul și ultimul, nu ar trebui să fie luate, nici măcar cu avantaje evidente. tot restul este același, în ansamblu.
dacă cumpăr un apartament, voi lua nu mai mult de 5 etaje.
și despre punctul de vedere de la ferestrele de la etajele superioare - la început am, de asemenea, o astfel de reacție a fost ca „Vaaa“, și apoi, după ce a trăit, am cumva devin incomod, sentimentul că trăiești într-o oarecare Birdhouse. Ei bine, aici, într-un fel, verdeața din fața ferestrei. Nu știu. balti pot fi văzute când ploaia se scurge peste ele, câinii alergând în jur. te simți ca o persoană sau ceva.
Ei bine, eu sunt așa, mi-am exprimat opinia, dar apoi, dintr-un motiv oarecare, majoritatea celor mai înalți, cu atât mai bine că nu sunt foarte clar.

Publicația de rețea «WOMAN.RU (Female.Ru)»

Detaliile de contact pentru agențiile guvernamentale (inclusiv pentru Roskomnadzor): [email protected]







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: