Kuban a tras o remiză din locomotivă în meciul de la CHR pentru fotbal, fotbal, r-sport

KRASNODAR, 14 aprilie - RIA Novosti, Ildar Satdinov. Fotbaliștii Krasnodar "Kuban" și Moscova "Locomotiva" au jucat o remiză în meciul etapei a 39-aa campionatului Rusiei.

Reuniunea, care a avut loc sâmbătă la Krasnodar la stadionul "Kuban", sa încheiat cu un scor de 1: 1.

Inainte de cale ferată Roman Pavlyuchenko a deschis scorul la 61 minute, dar atacantul „galben-verde“ Pizzelli a lovit poarta Marinato Guilherme cu o lovitură de pedeapsă în 74th.

Prima lovitură de pe teren din penalty în minutul 3 a fost făcută de apărătorul "Lokomotiv" Roman Shishkin - Alexander Belenov fără probleme a eliminat pericolul. Curând, "Kuban" a răspuns cu o lovitură similară. Deasupra porții l-au lovit pe Gheorghe Bucur. In minutul 9, campionul roman a incercat din nou sa distruga portarul departe, "Locomotiva" Marinato Guilherme - mingea a mers langa stalp.

A doua jumătate a jumătății echipei a fost mai activă. În minutul 20 un loc bun a fost creat de "Locomotiva" - Felipe Caicedo de la nouă metri nu a putut să-l bată pe Belenov. Patru minute mai târziu, ecuadorul a putut din nou să lovească porțile "Kubanului". Glushakov a adus atacantul unu la unu cu portarul, însă Belenov nu a reușit să depășească jucătorul de fotbal "Loco". Feroviarilor a continuat asediul la poarta echipei gazdă, și deja Shishkin izbucni în suprafața de pedeapsă, de pe flancul drept și tras în apropierea colțului, în cazul în care a existat un portar, „galben-verde“.

În minutul 29, Belenov a adus aproape un gol în plasa proprie. După ce a sărit în spatele transferului cu balamale în zona de penalizare, nu a putut fixa mingea. Jocul shell a sărit la Caicedo, dar portarul a sărit la picioare a luat amenințarea. Jucătorii de fotbal atac "Kuban", la rândul său, de asemenea, a ratat un moment periculos pentru obiectiv. După o pasă de la Vladislav Kulik, Marcos Pizzelli nu a lovit ținta cu 4 metri. Ca răspuns, căpitanii au luat Romanul Pavlyuchenko în poziția de șoc - mingea a trecut deasupra porții.

Sfârșitul jumătății a fost lăsat pentru echipa Krasnodar, secțiile lui Dan Petrescu au creat trei momente periculoase la rând. În minutul 38, Pizzelli, cu o trecere de tăiere, se găsea pe linia portarului Traore, care, dintr-o poziție favorabilă, a lovit lângă poartă. La scurt timp după remiză, colțul Ivorian a verificat forța de manevră. Mocovitii au dus balonul departe de gol, dar jucatorii "Kuban" au continuat ofensiva. Alexei Ionov a izbucnit în suprafața de pedeapsă a gazdelor și în loc să lovească scopul decisiv de a învinge pe apărătorul lui Taras Burlak, care în subcategoria a luat o amenințare.

Începutul celei de-a doua jumătăți a întâlnirii a fost lăsat pentru "galben-verde". În minutul 48, jucătorii de la "Kuban", cu trei manete, au trimis mingea lui Gheorghe Bucuru pe linia de penalizare, care a lovit exact în Guilherme. Cinci minute mai târziu, din poziția de șoc din nou a fost atacantul român, iar din nou împușcatul său nu ascundea poarta de pericol "Locomotiva". În minutul 56 Pizzelli cu linia portarului împușcat Guilherme, dar mai presus de toate laudă jucat portar.

Secțiile lui Jose Kouseyru privind câteva atacuri ascuțite ale lui "Kuban" au răspuns doar unui singur punct, care sa dovedit a fi punctaj. În minutul 61, fundașul central de Igor Armas a încercat să aducă mingea din penalty, dar proiectilul joc returnate la Pavlyuchenko în districtul marca de 11 metri. Inainte de echipa rusa nu a ratat - 0: 1. În minutul 69 Vladislav Ignatiev, care la înlocuit pe Pavlyuchenko, a primit mingea pe colțul portarului și a lovit deasupra porții.

În minutul 74 gazdele au egalat. Pizzelli lovit frumos din zona de pedeapsă în colțul din apropiere forțat să capitula Guilherme - 1: 1. Curând, Marcos Urenya a intrat în zona de pedeapsă, "Locomotiva" și când încerci să spargi poarta, el primește o lovitură de la apărător pe picior. Fluierul arbitrului șef Stanislav Sukhina tăcea. Cap de antrenor „Kuban“, Petrescu, care nu este de acord cu decizia, a început să facă apel la judecător, a aruncat jacheta lui pe banda de alergat și a fost eliminat de pe banca de rezerve.

Jucătorii de fotbal ai echipei Krasnodar în mare putere s-au grabit să atace, dezvăluind spatele. Bucur a adus mingea oaspeților de pedeapsă și a dat o pasă către Traor - mingea după atacul Ivorian a trecut lângă stâlp. În minutul 86, Shishkin a încercat să repete lovitura de picior a echipei Pizzelli cu lovitură liberă - Belenov sa confruntat cu lovitura. Trei minute mai târziu, Urenya a intrat în zona de pedeapsă și nu a putut bate portarul, "Loco", care a lovit mingea lui Bucur într-o luptă strânsă. Roman a încercat să părăsească penaltyul, dar a fost doborât de apărătorul oaspeților. Sukhin a înregistrat o simulare de la atacantul "Kuban" și la recompensat cu un cartonaș galben. În ultimul minut al întâlnirii după colțul de la poarta "Lokomotiv", mingea s-a zburat în jurul zonei de pedeapsă și a aterizat în mâna unuia dintre jucătorii oaspeților. În ciuda apelurilor jucătorilor, "galben-verde", arbitrul nu a constatat o încălcare a regulilor.

"Locomotiva" a marcat 64 de puncte și a urcat pe locul 4 în clasamentul Premier League, "Kuban" cu 56 de puncte a rămas pe linia a 8-a.