5 ani cu Lanos - Autocadabra

Cu doi ani și jumătate în urmă scrie deja o striptease financiară a lui Bucephalus, timp în care era ceva de adăugat.

Știai că poți ajunge în Anglia prin lanos.






Dacă este interesant, atunci sub pisica


Cum a început totul?
În 18 ani am avut dreptul, mașina nu a fost deosebit de necesară, așa că am mers periodic la tatăl tatălui meu

5 ani cu Lanos - Autocadabra


masina a fugit timp de 13 ani 95k, dar a inceput sa fie foarte capricioasa. ea are încă o mașină veselă pentru a începe o mașină în -20 cu o apă minerală umplute (un uscător de păr de construcție lucrează minuni), și apoi du-te cu ferestrele deschise, tk. ventilatorul de aragaz nu funcționează.

Din cel de-al treilea an am început să lucrez mai mult sau mai puțin activ - bydloadminit / enikeat, trebuia să merg în oraș, uneori foarte mult. Nu era convenabil să folosesc mașina cu tatăl meu, așa că sora mea a decis să ia o mașină.

Opțiunea sa oprit pe un Opel Cadet, par a fi de 87 de ani - o mașină puțin mai veche decât mine. Foc de mașină. a atras imediat, mi-a plăcut - frumos volan, motor de curse de 1.3L si putere necunoscut de PTS, un salon de sport, radio citit mp3, aderenta sportiv scurt, nu biți este frumos, fără a rula pe Federația Rusă. Înțelegi munca "afto"
fotografiile de bun nu se păstrează, doar o fotografie de grup, o petrecere cu o coafură:

5 ani cu Lanos - Autocadabra


cumparat pentru 65k, investit 40, vandut pentru 35 in sase luni pentru ca ceva a fost intotdeauna spart - poveste trist si trist, a fost o lectie minunata pentru mine.

Prin acest timp am acumulat 150 de mii și aș dori să ia 3-5 ani de top 10, părinții a spus - „Destul să-l îndure!“, Era încă în amintirea istoriei cadeții și a propus să adauge că ar lua un nou top 10 (în momentul în care prețul zona 290k a fost) Lanos costa 270k, de fapt, asa ca ne-am intalnit cu Bucefalom.


Întreținere planificată și neplanificată
Mai întâi am fost la dealer-ul oficial și am fost șocat de prețuri (mai ales pentru studentul care lucra cu jumătate de normă), iar din a doua oară am încetat să merg la ofițeri. Ce este mai dificil, de exemplu, înlocuirea rulmenților sau, dacă se întâmplă în timpul iernii - alimente într-un serviciu dovedit, iar cele mai mici lucruri pe care le puteți face este un manual de reparații și un set de unelte cu ciocan

5 ani cu Lanos - Autocadabra


se dovedește că filtrul de ulei poate fi îndepărtat nu numai prin perforarea unei șurubelnițe și prin atingerea cu un ciocan, dar există și tractoare speciale.

și cine va da să prăjească costumele de baie și să fumeze o narghilea într-un serviciu de mașini și să fi făcut pe cea mai nehochu

5 ani cu Lanos - Autocadabra

și puteți juca table și bea ceai!

5 ani cu Lanos - Autocadabra

și uneori este util să vizitați chiuveta:

5 ani cu Lanos - Autocadabra

Iată o listă a lucrărilor:
10K - TO1 ulei, filtru
19k - ulei TO2, filtru, înlocuire radiator
29k - TO3 ulei, filtru, lumânări, tampoane
31k - schimbarea uleiului în cutie
33k - înlocuirea amortizorului de zgomot
40k - ulei TO4, filtru
45k - înlocuirea a 2 rulmenți din spate
50k - ulei, filtru, lichid de frână
58k - ulei, filtru, tampoane, lumânări, curea de distribuție

Diverse:
- înlocuirea fazei scurte - de 3 ori
- fixarea cablului de aer a fost spart, 20 de minute și o bucată de sârmă
- șurubul de fixare al scaunului șoferului a fost slăbit pe podea
- deșurubați șurubul de fixare a gunoiului plastic în jurul manetei de viteze
- releu de ștergere blocat de iarnă
- în iarnă trecuta, odată ce o pistă a aprins o verificare (mai multe erori)
- siguranța aruncată în bloc
- bolțul de montare a sirenei a fost întrerupt
- bateria a murit

După cum se poate vedea din listă, nu se consumă decât consumabile serioase. Și cea mai scumpă întreținere - prima, aproximativ 6.5k. pentru mult timp în urmă, toate înregistrările de costuri nu au fost păstrate, dar totul a fost planificat cu excepția înlocuirii amortizorului de zgomot și a bateriei

Bucephalus a rezumat o dată când bateria a murit, era epică. Un coleg din Anglia a venit să mă vadă, în prima zi - mergem la muncă, și un arici de kirdyk. O zi mai devreme, am spus: "Trablova mașină liberă, întotdeauna începe", cine a tras limba? Deci, de regulă, eu ajut din situații anormale. Cel mai îndepărtat trase la o cravată a unui prieten la 170 km după ce ambreiajul său a murit într-un alt oraș.







La Lanos (acum deja simțuri), până acum, puneți motoarele cu 8 valve cu 86 CP. Deci, nu așteptați minuni în termeni de economie.

Ultimul 2 years'm Consumul de combustibil păstrare prin cec - notați numărul de kilometri parcurși și numărul de distribuția de benzină pe litru, ca urmare a perioadei lungi de timp poate ridica suficient de statistici exacte cu privire la consumul de 100.
Am astfel de cifre:
10.4 - consumul mediu de benzină pentru toată perioada în care statisticile sunt menținute, iar acest lucru este de aproape 2 ani.
11.7 - consumul de iarnă când conducem în 95% din cazuri numai în oraș, ținând seama de faptul că încălzesc mașina timp de aproximativ 10 minute înainte de călătorie și când este mai rece -27, începe la fiecare 2 ore
Consumul pe benzină de 9,2 ani, 85% oraș, 15% ruta
7.2 - Cheltuielile de pe pistă au fost măsurate atunci când călătoriți în Anglia

Călătorii lungi și nu foarte

De obicei, călătoriile mele sunt limitate de la Chelyabinsk: în
- Yekaterinburg (200 km)
în ciuda faptului că există o mulțime de locuri interesante, centrele de viză, relațiile cu noi nu s-au descurcat.

5 ani cu Lanos - Autocadabra


nu a funcționat deloc:

5 ani cu Lanos - Autocadabra

- Kurgan (280km)
- Miass (120 km), în special Turgoyak - un loc minunat

5 ani cu Lanos - Autocadabra

- locurile unde locuiesc peștii

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

Dar, uneori, există excursii la:
- Kustanai (360 km), fără fotografii, doar un cuplu făcut de-a lungul drumului

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra


și faptul că ooooochenul de dormit nu este convenabil în cale, fie în față, fie în spate, deși nu există excepții plăcute pe care cineva vrea să doarmă:

5 ani cu Lanos - Autocadabra

și toată lumea a observat că uneori fotografiile diferitelor mașini alunecă?

5 ani cu Lanos - Autocadabra

Anul trecut, un prieten a cumpărat o mașină în zona de 220-230k cu un kilometru mic, drept urmare alegerea sa oprit la roabă, numai cu aer condiționat.

În loc să încheiem
Nu pot să spun că inginerii coreeni au atins apogeul perfecțiunii copiere 80 Opel Cadet, Ducipal, dar funcționează onest, fără pauze și justifică prețul său. Deși obiectiv, confortul nu este suficient, în special în călătoriile lungi.

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra

5 ani cu Lanos - Autocadabra







Trimiteți-le prietenilor: