10 sfaturi utile pentru un sărut bun

10 sfaturi utile pentru un sărut bun

1. Respirație proaspătă

În centrul atenției - gustul și mirosul. Când vrei să săruți un tip, asigurați-vă că respirația dvs. este impecabilă. Asigurați-vă că vă reîmprospătați respirația înainte să vă sărutați și veți simți o mare diferență.







2. Buzele hidratate

3. Ochii inchisi

Sărutul cu ochii închise nu înseamnă să te gândești la cineva, de fapt, îți permite să te relaxezi. Să te pup bine nu e suficient să simți buzele tale, trebuie să te simți partenerul tău. Încercați să vă sărutați cu ochii închisi, acest lucru este excelent!

4. Poziția

Una dintre cele mai mari probleme când învață să te săruți bine este poziția corectă, nu-i așa? Îmi amintesc cât de greu a fost când am sărutat pentru prima oară. Principalul lucru, fete, repetați mișcările partenerului dvs. și totul va fi bine!

5. Presiune armată

Acum nu voi spune că în timpul sărutului ar trebui să existe o presiune de 100%, dar un impact mic va face ca sărutul tău să fie mai pasionat și mai puternic. Data viitoare când vă sărutați, faceți un pas mai aproape de partenerul dvs. Îți jur că o să-ți placă!







6. Metodologia

În timpul sărutului, toată lumea își folosește propria tehnică. Aceasta înseamnă că trebuie să vă dezvoltați propriile metode. De exemplu, supt buza inferioară sau tweaking blând, poate fi orice doriți!

7. Un sarut cu un gura inchisa

Dacă învață să te săruți bine, atunci merită să încerci un sărut cu o gură închisă. Pentru mine, astfel de sărutări sunt mai pasionate și mai timide, de parcă ar fi primul meu sărut.

8. Folosiți-vă mâinile

Vă amintiți ce am spus despre situație? De asemenea, este necesară folosirea mâinilor. Mâinile ar trebui să fie în păr, în jurul gâtului sau chiar la nivelul taliei. Asigurați-vă că mâinile sunt atrase și păstrați partenerul mai aproape de tine!

9. Experimentați cu limba

În concluzie, vreau să adaug că la sfârșitul sărutului cu o gură închisă du-te la sărutul francez, experimentați cu limba! Nu există bariere pentru a-ți simți prietenul cu limba. Crede-mă, prietenul tău îți va place și de fiecare dată va fi încântat de un astfel de sărut! Aflați limba franceză. el dezvoltă puternic flexibilitatea și puterea limbii)))

10. Mergeți împreună cu partenerul într-unul

Pentru mine, un sarut este personal. Vă permite să lăsați partenerul să se apropie de tine, lăsându-l mai mult. Aceasta înseamnă că trebuie să fuzionați cu partenerul dvs. într-unul. Dacă nu există o astfel de intimitate, atunci de ce sărut?

Este nevoie de puțin timp și practică pentru a învăța cum să săruți bine. Toate aceste sfaturi și sfaturi vă vor ajuta în acest sens. Și dacă aveți propriile sfaturi, cum să învățați să vă sărutați bine, împărtășiți-i cu noi!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: