7 semne că femeia arată îngrijită

Este mult mai important ca o femeie să arate bine îngrijită decât să poată impune machiaj profesional. O imagine simplă poate deveni unică datorită unor detalii inconștient, dar este, de asemenea, capabilă să o ruineze complet. Există semne care indică faptul că femeia arată necorespunzător, după care le puteți elimina.






Semnează că femeia nu arată bine

Semnează că femeia arată îngrijită

Rădăcini rădăcinoase de păr. Semnul principal al capului neplăcut al unei femei este prezența unor rădăcini îngroșate și nu contează ce culoare sunt, lumină sau întuneric. Dacă vă decideți să vă reproșați părul într-o culoare care este semnificativ diferită de culoarea naturală, trebuie să fiți gata să monitorizați constant reînnoirea culorii părului colorat. Dacă nu intenționezi să faci asta, e mai bine să rămâi cu culoarea ta naturală;

7 semne că femeia arată îngrijită

Vedeți capetele părului. Dacă încercați câțiva ani să crească părul părului lung, atunci acestea ar trebui să fie atent monitorizate și îngrijite. Deoarece de multe ori pe capetele lungi de păr sfidează. Și pare a fi neclintit, de parcă o femeie nu a vizitat un coafor de mulți ani;

Semnează că femeia arată îngrijită

Lacul scuipat. Va fi mai bine dacă unghiile vor avea un aspect natural fără lac, decât unghiile rupte. Mai ales urât se pare, în cazul în care culoarea unghiilor luminoase, orice imagine de lux va fi distrus dacă unghiile vor fi peeling burgund sau lac roșu. De aceea, unghiile trebuie tratate cu atenție și lac stătută imediat trebuie îndepărtat de unghii cu acetonă;

7 semne că femeia arată îngrijită

Cuticulele și burdurile îngroșate. Cel mai adesea o femeie dă mâinile îngrijite. Dacă pe unghii există o vopsea de peeling, aceasta poate fi îndepărtată rapid în doar câteva minute. Dar durează mai mult timp pentru a îndepărta cuticula și burții. Se pare că nimeni nu se uită la ele, iar acest lucru nu este atât de important, dar această opinie este eronată. La urma urmei, lucrurile mici fac o imagine obișnuită, și chiar un detaliu minor, inclusiv o cuticulă netratată, îl poate strica.







7 semne că femeia arată îngrijită

Probleme de piele. Firește, prezența petelor negre și a erupțiilor cutanate pe față nu este un semn că femeia nu acordă atenție aspectului ei. Dar poate fi foarte dificil să scapi de aceste probleme. Dar această problemă nu poate fi neglijată, deoarece pielea unei femei trebuie să fie întotdeauna curată. Chiar și machiajul cel mai profesionist nu va arăta atât de bine ca pielea curată. Prin urmare, să acorde o atenție la dieta ta, să ai grijă de corpul tău și față și să identifici cauzele acneei și să le elimini;

7 semne că femeia arată îngrijită

Piele deshidratată și uscată. Pielea unui om are nevoie constantă de hidratare și trebuie făcută nu numai pentru că pielea uscată este mai predispusă la riduri. Dar faptul că uscarea și peelingul arată destul de neplăcut și urât. Este necesar să urmăriți nu numai pielea feței, dar mâinile, când sunt rănite, arată foarte urât. Și, prin urmare, este necesară hidratarea zilnică a pielii, astfel încât femeia să fie atractivă;

Este necesar ca buzele să rămână întotdeauna hidratate și moi. Este necesar să folosiți balsam sau ulei și să exfoliați celulele moarte.

O femeie care nu este bine îngrijită este o femeie leneșă.

Deja timp de o lună la rând, am neglijat propria mea apariție. Să nu spun că am neglijat complet să am grijă de mine, dar fac toate eforturile la un nivel minim. Dimineața mea începe cu un duș, spălându-mi capul. Părul, uscat, las să stau la întâmplare, nu există nici o problemă de orice stil. Apropo, rădăcinile părului mele sunt în nevoie urgentă de pictură ca - apariția grotescă de negru pe păr blond. mișcări rapide ale mâinilor nanoshu o crema hidratanta pe fata ta, un pic de fard de obraz și ruj, și, desigur, arma mea cea mai importantă - rimel. Asta e totul. Seara, dacă într-adevăr nu pierzi în greutate, îmi spăl machiajul de pe față. Da, apropo, uneori în weekend fac o mască. La ce am ajuns? De ce, regret, timpul pentru a avea grijă de tine, durează câteva minute. Știi, pe Internet, eu iau întotdeauna un moment să se așeze și de a face un masaj de cinci minute pentru a scapa de celulita - lene. Am cumparat chiar si o masina de masaj speciala. Doar pentru un motiv am folosit-o o singură dată.

Mâinile mele sunt foarte sensibile la diferite tipuri de iritante, au nevoie de hidratare zilnică. În cele mai multe cazuri, în general, o să uit. Atitudinea neglijentă față de apariția lui este neobservată. Mâinile uscate, apariția de cosuri pe față, părul părului. Abuzul de dulce și de făină face ca pielea mea să fie gri și lipsită de viață. În fiecare zi mă promit să pun mai puțin zahăr în cafea, și aproape întotdeauna găsi scuze, cum ar fi: „Glucoză îmbunătățește starea mea de spirit, am nevoie impuls de energie“ și apoi e de mirare acnee. Faptul că activitatea fizică îmbunătățește tenul, am auzit, dar nu mi se întâmplă să mă angajez în activitatea motrică. Destul este că sunt în apartament în fiecare weekend, curăț. Ieși și fă o plimbare? Da, esti! Ai văzut cum este vremea azi? Așa că am venit cu tot felul de scuze. Și cine, de fapt, mai rău?

De ce să nu depășești această lenevie și să te faci o zeiță. Mai mult, acest lucru nu necesită eforturi de titan. Știi, atunci când sunt atât de raspypanaya stând la televizor, cu plăci pline de diferite bunătăți, mă simt disprețuit pentru mine. Problema este că această auto-flagellare nu duce întotdeauna la acțiune, adesea se scufundă chiar mai adânc în această gaură. Stai confortabil în lenea ta și neuhozhennosti, îți promiți că mâine totul va fi diferit - vei începe o viață nouă!


Pentru a-ți păstra tinerețea și atractivitatea, să te faci mai bine îngrijit și sănătos nu este deloc dificil. Deci, atunci regretăm constant timpul pentru frumusețea noastră. Admir sincer acele femei care au reușit să-și depășească lenea și să se facă o bomboană reală.

Și ce puteți adăuga?

Îți place postul? Asistență, faceți clic pe LIKE







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: